Olen asentanut

koneelleni varmaan vuosi sitten, mutta en ole osannut sitä käyttä enkä sen liemälti edes katsonut. Nyt eksyin katsomaan ja protection sivulla on IE, foksi ja jokin restricted site. Niitä kun painelee, niin jokaisella sivulla on tuhoton määrä ruutuja ja niissä rukseja tai sitten ei ja tekstiä ja alapuolella Protect against cecked items ja remove protection for uncecked items. Pitääkö painaa jompaa kumpaa vai annanko olla noin niin kuin on ollut tähänkin asti?
4563
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

tuossa kaksi riviä alempana on linkki suomenkielisiin SB-ohjeisiin...

Äänestä
  • mutta en nähnyt siinä mitään mikä olisi liittynyt kysymykseeni... tai sitten luin sen liian nopeast.. Että hyvää uuutta vuotta sullekin vain..

    Äänestä

  • Katsoin ne kyllä kirjoitti:

    mutta en nähnyt siinä mitään mikä olisi liittynyt kysymykseeni... tai sitten luin sen liian nopeast.. Että hyvää uuutta vuotta sullekin vain..

    No hei!
    Olet jo voinutkin saada apua mutta olen juuri telminyt tämän kanssa eikä ole kovin vaikea laittaa.
    Jos sinulla on tulostin niin kopioi ohjeet ja laita sen mukaan täpit paikalleen.

    Muista että otat tekstin kohdalta sanan "kuvat" kohdalta klikkaus, valitse ne kuvat mitkä tarvitset.
    On myös kohta missä suomeksi ohje.

    Kun olet laittanut kaikki täpit niin laita Custom Blocking ohjeen mukaan sinne listalle vielä muistion kautta lisää suojattavia kohteita. On sinisellä oleva teksti customblocking.txt

    http://koti.mbnet.fi/pattaya1/spywareblaster.htm#Kuvaus

    Tämä sivu on se alkuperäinen ja täällä on kaikki selostettu suomeksi. Tuo toinen ohje oli puutteellinen kuten huomasitkin.Siinä oli vain päivitys jos oikein muistan.

    - toivottavasti tästä on jotain apua sulle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


spyware blasterin kirjoitti:

koneelleni varmaan vuosi sitten, mutta en ole osannut sitä käyttä enkä sen liemälti edes katsonut. Nyt eksyin katsomaan ja protection sivulla on IE, foksi ja jokin restricted site. Niitä kun painelee, niin jokaisella sivulla on tuhoton määrä ruutuja ja niissä rukseja tai sitten ei ja tekstiä ja alapuolella Protect against cecked items ja remove protection for uncecked items. Pitääkö painaa jompaa kumpaa vai annanko olla noin niin kuin on ollut tähänkin asti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu