windows hakukentät

eli esimerkiksi kun haetaan jotain tiedostoa windows haulla niin se jättää ainakin melkeen kaikki hakusanat mitä on käytetty, miten ne saa pois?
2146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tarkoittaa tuota selaimen hakukenttää, vai tuota Viimeisimmät tiedostot?
Ie.ssä /Työkalut /Internet-asetukset /Sisältöön liittyvät asetukset/ Automaattinen täydennys / väkäset pois ruuduista.

Käynnistä oikealla/ Ominaisuudet/ Käynnistä-valikko/ Mukauta /Lisäasetukset /Viimeisimmät tiedostot, väkänen pois ruudusta Tyhjennä luettelo.

Äänestä
  • tarkoitan kun menee käynnistä - etsi - kaikki kansiot ja tiedostot. se hakukenttä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietojää kirjoitti:

eli esimerkiksi kun haetaan jotain tiedostoa windows haulla niin se jättää ainakin melkeen kaikki hakusanat mitä on käytetty, miten ne saa pois?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu