kokemuksia?

elli**

...paikasta nimeltä Nusa Dua?

Lisäksi kiinnostaa miten sadekausi vaikuttaa lomailuun?

6

1444

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • täynnä

      Nusa Dua on rauhallinen ja hyvätasoinen hotellialue, golf kenttiä, uima-altaita ja -rantoja. Joka hotellin edessä on vartijat, paikallista väestöä ei juuri näy, turisteja ainoastaan. Hintataso selvästi kalliimpi, kun esim. Kutassa.

    • Santrian

      Heippa!

      Olimme Balilla marras-lokakuussa reilu kaksi viikkoa ja sinä aikana vettä ropsautti kaksi kertaa, ekalla kertaa yöllä heräsin kun satoi ja toisella kertaa olimme tulossa illalliselta kun alkoi puottaan vettä, joten kyllä sinne kannattaa sadekaudellakin matkustaa.

    • Balilta tullut

      Balilla tässä kuussa pari viikkoa viettäneenä ei meidänkään kohdalla sateet haitanneet, kahtena yönä satoi kunnolla ja yhtenä päivänä ihan vähän. Muutenkin ilmasto aivan ihana.
      Nusa Duasta ei kokemusta, kuulopuheina siellä olleilta kuultiin, että kaikki olisi monta kertaa kalliimpaa kuin muualla. Kivoja hotelleita löytyy muualtakin, samalla aidompaa Balin tunnelmaa; rauhallinen Sanur tai ihana vilkkaampi Kutan alue, jonka reunamilla sijaitsevissa hotelleissa oli rauhallista, mutta ihan lähellä kaikki...

      • Nimetön

        Ehdottomasti paras alue Balilla on Amed/Bunutan, jos haluaa kokea alkuperaista Balilaista elamanmenoa ja snorkkelointia kautta sukellusta. Santai Hotelli (www.santaibali.com) on Suomalaisten omistama hotelli alueella.


      • armas kärpänen
        Nimetön kirjoitti:

        Ehdottomasti paras alue Balilla on Amed/Bunutan, jos haluaa kokea alkuperaista Balilaista elamanmenoa ja snorkkelointia kautta sukellusta. Santai Hotelli (www.santaibali.com) on Suomalaisten omistama hotelli alueella.

        Miksi mennä suomalaisten hotelliin? Parempi pysyä visusti erossa suomalaisista noinkin kaukana.


    • Onko kokemuksia?

      Olemme menossa 1.5 tähän Hotelli Nusa Dua Beach & Spa. Onko kokemuksia? Onko alueella mitään ostospaikkoja?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      90
      3235
    2. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      88
      3033
    3. Muutama syy

      Sille miksi IRL kohtaaminen on hänelle vaikeaa
      Ikävä
      68
      1872
    4. Tykkään susta

      Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä
      Ikävä
      19
      1832
    5. Onko kaikki hyvin, iso huoli sinusta

      Miten jakselet? Onko sattunut jotain ikävää. Naiselta
      Ikävä
      28
      1732
    6. Estitkö sä minut

      Oikeasti. Haluatko, että jätän sun ajattelemisen? :3
      Ikävä
      21
      1691
    7. Onko kaivatullasi

      Hyvä vai huono huumorintaju?
      Ikävä
      24
      1687
    8. Pettymys! Tähdet, tähdet -kisassa tämä erikoisjakso pois - Pistänyt artistit todella lujille!

      Tähdet, tähdet -kisa on edennyt genrestä toiseen. Mutta erästä monen toivomaa erikoisjaksoa ei tällä kaudella nähdä. Voi
      Tv-sarjat
      33
      1355
    9. Tiedätkö tykkääkö

      Kaivatustasi siinä mielessä joku muukin kuin sinä itse
      Ikävä
      48
      1327
    10. Onko meillä

      Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko
      Ikävä
      9
      1319
    Aihe