Löysin vasta tän palstan ja laitan pari juttua meidän neitiltä.
Olin justiin saannu toisen vauvan ja esikoinen oli 6-vuotta. Kauppakeskuksessa tuli vastaan tummaihoinen vauva vaunuissa. Esikoinen katsoi tummaa vaavia ja sitten meidän vaaleaa vauvaa ja sanoi äitille kovalla äänellä: "ÄITI, mikset säkin voinnu tehä ruskeeta vauvaa"
(Ois ollu iskällä ihmettelemistä)
Sitte laskuoppia:
Käytiin toisen mummon luona, joka on (sääli sinänsä) alkoholisoitunut. Tyttö kysymään: "Miksi sä mummo aina juot kaljaa?" Mummo vastaa: "Koska mummolla on niin kova jano"
Seuraavana päivänä eskarissa tyttö huutaa jo ovelta: "Arvatkaa mitä? Mummolla oli niin kova jano, että se joi kymmenen pulloa kaljaa. Joo-o, MÄ LASKIN"
Ensi sanat:
Esikoisen ensimmäinen sana oli perinteinen KUKKA. Toisen lapsen kanssa ajattelin kannustaa hieman enemmän ja kehua useammin. Niinpä toisen lapsen ensimmäinen sana oli: TAITAVA
Monet naurut noista ipanoista kyllä on saannu. Monet hauskat jutut on jo unohtanu. Pitää laittaa lisää, kun muistuu mieleen.
Ruskee vauva
ja muuta hölmöö
2
1283
Vastaukset
- .............
mukavia juttuja sulla:)kyllä muksut osaa letkautukset:D
- ...............
Pikkuveljeni oli noin kolmen vuoden ikäinen kun he äitini kanssa "äitilapsipiirissä" leikkivät soutelevansa. Veljeni istui lattialla äitini jalkojen välissä ja he liikuttelivat käsiään kuin soutaisivat...veli on aina ollut kärsimätön ja yhtäkkiä kaikkien muiden lasten ja äitien soutaessa ja laulellessa kuului "Prrrmmmm" ja veli lopetti soutamisen, äiti kysyi että mitä nyt? Veli: -Mää vedin moottorin käyntiin ettei sun enään tarvii soutaa!"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k512254Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖251008Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut82962Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11914- 68873
Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt54863Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me121842Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu10773vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22753Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49749