Eilen illalla olivat poikani ja naapurin kaveri rakentaneet pommin ilotulitteista alumiiniseen juomatölkkiin.Eihän se sitten ollutkaan räjähtänyt ja sitä oli menty sorkkimaan lätkämailalla jolloin olikin sitten toiminut ja räjähtänyt kasvoille.
Poikani sai kasvoille ruudinjyviä jotka tunkeutuivat ihoon sekä pellinpaloja jotka repivät verinaarmuja,mutta onni oli kun oli kunnolliset suojalasit,sellaiset naamiomalliset joten silmiin ei tullut mitään.
Kun katsoo pojan kasvoja niin on varma että silmiinkin olisi tullut sirpaleita niin arpiset ovat ne.Kaverikin sai kasvoille osansa mutta hänelläkin oli suojalasit onneksi.Kasvojen arvet korjaantuu aikanaan mutta näköä ei saa takaisin,ikävä tapaus mutta sittenkin helpottunut olo on nyt.
pommi räjähti
pum pum
5
1954
Vastaukset
- Aha,selvennäs
Sanoit,että silmiin ei tullut mitään?
Ja näkö sitten meni?Mitä sä rakettimies horiset?- näkö meni?
Pojallahan oli suojalasit.
- pop´lrlrlrl
Poikasi taitaa olla yli 18-vuotias niin kuin noissa ilotulitteiden kyljissä mainitaan?
- koira
puri mummoa ja mummo räjähti. Onneksi oli mummolta suojaavat erikoisvalmisteiset kypärät päässä.
- ...
taisit tarkottaa et ulkonäkö meni. jos se on näin niin taitaa jotkurt olla aika onttoja.. noi jotka on vastannu viestiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1602720
- 2011997
- 711736
- 921648
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91461Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.421457- 781143
- 811060
- 951019
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes193976