Onko jollain kokemusta pesuloista? Minkä hintaista? Onko monta pesulaa? Löytääkö helpolla? Hotelleista tietty löytyy, mut hintakin sen mukainen...?
Pesulapalvelut Ponta Negrassa
1
227
Vastaukset
- ****
Käytin pesulapalvelua 2x Ponta Negrassa. Meillä oli 2 täyttä muovipussia sullottuna likapyykkiä (n. 5kg). Maksoi keskimäärin 25 - 35 realia. Pyykit saatiin seuraavana päivänä silitettyinä klo 18 aikaan. Pesulan löysin siten, että kävelin Ponta Negran pääkadun taksiasemalta kirkolle päin vasenta puolta niin kauan kunnes pesula Cortese Lavanderia löytyi. Eli n. 1km, ei sitäkään. Pesulat eivät käytä kovin kuumaa vettä, joten se näkyi valkoisissa vaatteissa, mutta muuten oli mukava saada puhtaat ja kauniisti viikatut vaatteet vähällä vaivalla ja -rahalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.4295001Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1262043- 1461700
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko751385Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?
The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass151326Perjantaita!
Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔801231Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"
Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise181229Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua
Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään701138- 701118
- 381060