Kuka oppaaksi jenkeissä

Neppari

Olemme suunnitellemassa matkaa Yhdysvaltojen länsirannikolle ensi syksynä. Löytyisikö jostakin sieltä päin joku suomalainen tai suomalainen perhe, joka maksua vastaan majoittaisi ja näyttäisi meille paikkoja? Haluaisimme käydä mm. Grand Canyonilla ja Vegasissa. Kielitaitomme ei ole järin häävi, mutta pakettimatkoille emme erityisesti halua.

1

360

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kasilaukku

      Uskallan epailla etta teille opasta ja majoittajaa loytyy. Toivottavasti tarppaa, mutta jos ei, kannattaa silti lahtea matkaan. Maailma on taynna ihmisia jotka matkailevat huonolla tai olemattomalla kielitaidolla varustettuina, mukaan vaan!

      Antakaa matkatoimiston hoitaa kaikki jarjestelyt ja pakatkaa hyva sanakirja mukaan. Kannattaa kuitenkin viela pohtia pakettimatkaa, ei ne niin kamalia ole ja kun joku muu hoitaa kaikki jarjestelyt, paasette rentoutumaan ja nauttimaan matkasta ilman huolia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      55
      3228
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      3045
    3. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      51
      2909
    4. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      51
      2440
    5. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      63
      2191
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      56
      2081
    7. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      1035
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      116
      982
    9. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      124
      964
    10. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      38
      944
    Aihe