Lyhyesti: käytin ehkäisynä ehkäisyinjektiota. Kuukautiset alkoivat epäsäännöllisinä jokunen kuukausi piikin vaikutuksen loppumisen jälkeen. Yhtäkkiä alkanut tiputtelu. Melkein joka päiväistä. Voiko johtua siitä, että kohtu hylkii siittiöitä? Hassusti sanottu, mutten osaa selittää muutenkaan. Meillä ei ole tällä hetkellä ehkäisyä ja koska vuoto alkaa lähes aina aamuisin ja seksiä harrastamme iltaisin, olemme miettineet, josko syy voisi olla jonkinlainen hylkimisreaktio? Jos elimistö yrittää huuhdella munasoluun pyrkivän siittiön pois verellä, koska ehkäisyinjektio vielä tekee hedelmöittymisen mahdottomaksi? Voiko tämä olla mahdollista? Kuukautisia on vaikea erottaa tiputtelusta, koska ovat tulleet viime aikoina niin niukkoina.
Ehkäisypiikin jälkeen
tiputtelua
089
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.