2 vuotiaan kengän koko

Ajattelin nyt alennus myynnistä ostaa ensi talveksi kengät.Minkähän kokoinen kannattais ostaa,jalan koko nyt 19-20.Nyt on käytössä 21 kenkä.
41812
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

meidän poika on nyt 1,9 v ja kasvoi just ulos nr 24 koosta,ostin tilalle 25 ja 26.miten sit arvio paljon se jalka kasvaa ,en minäkään uskalla varastoon ostaa.no kaikilla tietty eri..

Äänestä

Meidän tytöillä on tuossa iässä kasvanut jalka n. 2 numeroa vuodessa. Mutta en kyllä menisi varastoon ostamaan, koska se kengän sopivuus ei ole yksistään siitä numerosta kiinni. On nimittäin nähty sekin, että kun kengät kävivät pieneksi, ja mentiin ostamaan uudet. Ostettiin eri valmistajan kengät kuin ne pieneksi jääneet, ja samaa kokonumeroa.

Äänestä

Maaliskuussa täyttääpi kaksi vuotta ja kengän koko on nyt 24.

Äänestä

Ostettiin talvikengät kokoa 26. 25 oli liian sopiva ja pitäähän villasukan mahtua ja jalan liikkuakin siellä kengässä. Talvikenkien pitää kuulemma ollakin pari numeroa suuremmat kuin mitä kesäkengät.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihaa kirjoitti:

Ajattelin nyt alennus myynnistä ostaa ensi talveksi kengät.Minkähän kokoinen kannattais ostaa,jalan koko nyt 19-20.Nyt on käytössä 21 kenkä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu