wlan salasanaus

mikäli pistän salasanan wlaniin, minne mennään ip osoitteella ja ruutti tunnarilla, pystyykö vielä toisella wlanin kautta modeemiin kytketyllä koneella menemään normisti nettiin?

jos ei,miten tulee muuttaa asetuksia, ja säilyykö oma tietoturvani tässä tapauksessa?
1398
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyseisellä salasanalla suojataan reitittimen asetuksien muuttaminen. Joten modeemissa kiinni olevalla koneella pääsee nettiin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyssyjä kirjoitti:

mikäli pistän salasanan wlaniin, minne mennään ip osoitteella ja ruutti tunnarilla, pystyykö vielä toisella wlanin kautta modeemiin kytketyllä koneella menemään normisti nettiin?

jos ei,miten tulee muuttaa asetuksia, ja säilyykö oma tietoturvani tässä tapauksessa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu