40+ lukijoille...

...ilmeisesti aloitukseni kosketti jotakin liian suuresti. Olisin silti toivonut keskustelun jatkuvan. Kuka ikinä viestin poistikin, toivottavasti olet nyt tyytyväinen ja onnellinen?
141718
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

...ihmettelen...en toki kaikkia vastauksia lukenut, mutta luetuissa en mitään henkilöönkäyvää huomannut...
Harmi!
Joo...siinä ketjussa kysäisinkin sulta, miksi haluaisit itseäsi isoisänä nimitettävän? Pappa, vaari, ukki tms?

Äänestä
  • ...en jaksa vastata. Olen todella pettynyt.

    Äänestä

.. ilmeisesti arkaan paikkaan. Ei voi kuin ihmetellä. Aikuisen oikeesti.

Tomppa. Olet loistava keskusteluiden aloittaja! Jatka samaan malliin äläkä lannistu moiden pikkusieluisten takia!

Äänestä
  • ...pahat fiilikset.

    Äänestä

  • tomppa2006 kirjoitti:

    ...pahat fiilikset.

    sillä ei tuo voinut olla kellekään henk. koht juttu.

    Olisko järjestelmässä oikea bugi, kuten Kikakakkonen arveli ..

    Äänestä

Zamio huhuu!!!!
Mitä oikein tapahtui???

Äänestä

Poisto kosketti eka kertaa minuakin. Ihan asiallinen keskustelu!

Äänestä

....olin vastaamassa viestiisi ja päätin poistaa viestini korjatakseni vielä siihen lisää lauseita, mutta samalla kun poistin omaani sain sätkyn todetessani että koko ketju hävisi. Normaalikäyttäjänä oikeuteni eivät pitäisi riittää moiseen ja nyt kysynkin samaa onko ketju poistettu samalla dramaattisella hetkellä kuin minä poistin omaa viestiäni ja jos jotakin ihmeellistä on järjestelmässä tapahtunut en todellakaan olisi viestiketjua missään nimessä harkinnutkaan poistavani???

Mitä ikinä onkaan tapahtunut olen pahoillani tapahtuneesta :O

Äänestä
  • .. uudella viesti threadilla. Aloita uuden ja parit vastaukset sinne ja joku saa hävittää omansa ..

    Äänestä

Ompas pikkumaisia ihmisiä,hurttia hjuumoriahan se aloitus oli.


Tosin usko tai älä jollain on jäänyt raketit ampumatta ,nyt kun laakas niin laakas kunnolla:))

Äänestä

..ylläpidolla,tai jollain shefulla ois Ip:t käytettävissä.Ainakin minustaa se selittäs paljon.

Äänestä

Juur ko mää olisi kerenny mukaa tappelemaa... :/
Mää ole koko päivä siivonnu ja aatteli, et sää lämmität enste koko akkalauma, ennenko mää tule mukaa täyrel tehol... ;D

Saak tääl tapel lainka - mää ihmettele tämmöst

Äänestä

Miten pystyvät poistamaan koko viestiketjun jos siinä ei ollut mitään pahaa?
Nyt kun minä olen tehnyt sen uuden vuoden lupauksen niin en saa sanoa rumasti:((

Harmi vaan kun en ehtinyt lukea kuin muutaman kirjoituksen:((

Mutta tomppa...heitä uusia aloituksia vaan kehiin! Ei lannistuta:))

Äänestä

viestisikin? Tulee vaan viesti poistettu ilmoitus, kun yrittää avata sitä .. :-o

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


tomppa2006 kirjoitti:

...ilmeisesti aloitukseni kosketti jotakin liian suuresti. Olisin silti toivonut keskustelun jatkuvan. Kuka ikinä viestin poistikin, toivottavasti olet nyt tyytyväinen ja onnellinen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu