Moi. Piirsin kuvan paperille, ja skannasin koneelle.. Ääriviivat on kuitenki kovin vaaleet ni miten niit sais "tummennettua". Konstrastia ja brightnessii oon yrittäny säätää mut ei niil oikee saa kunnol sitä ääriviivaa "yhdeks" viivaks, vaa siit tulee sellast "muhkuraista" viivaa sillo. Brushilla tulee kovin tasapaksua jälkee ja hiirel ei saa yhtä tarkkaa piirrettyy ku kynällä.. Toivon että löytyis neuvoa suomeks jos linkkiä laitatte:)
Ääriviivojen vahvistaminen
photarin00b
2
521
Vastaukset
- Detect
Monissa kuvankäsittelyohjelmissa on mahdollisuus korostaa ääriviivoja. En ole kuitenkaan kokeillut piirroksiin. Valokuviin kyllä toimii.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.824787- 1862103
- 1321782
- 1751415
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161291- 351106
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj171103- 78993
Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh302989- 52976