Kuusamossa on paljon varattuja naisia,joilla on irtosuhteita paljon.Liekkä vika Kuusamolaisissa miehissä vai siinä että ei osata pitää naisistansa hyvää huolta!.Itse aina löydän varatun ja yksinäisen naisen kainalooni,kun aina lomailen Kuusamossa.Miksi tämä on Kuusamossa yleistä?Naiset kaipaa hellyyttä,mutta heidän miehensä eivät sitä tiedä että me etelän miehet heidän naisiansa hellyyttelemme.
Varatut Kuusamolaiset naiset
112
13966
Vastaukset
- vuoroin vieraissaTiiäkkö sie, että asia voi kuule olla toisinkipäin.Son kuule sillai, ettäkö net teän vaimot ja tyttäret tullee sieltä etelästä tänne meile pohioshen päin, niin meän häätyy jättää net omat vaimot ja rueta sitä hellyyttä ja muutaki antamhan niile teän vaimoile, ko te että ossaa pittää niistä huolta. Ei sunkhan ne muuten tule tänne sankoin joukoin meitä pohiosen ihimisä kattomhan. Jotenka kyllä son kuule puntit tasan, elikkä vuoroin viehraisa!Jotenka älä sie etelän mies huio, ota kuule offia! - SaisaEdellinen vastaaja ei ainakaan kuusamolainen ole, en tiedä yrittikö sitten kuusamon murretta vääntää, mutta mettään meni... 
- yrittänyt vääntääSaisa kirjoitti:Edellinen vastaaja ei ainakaan kuusamolainen ole, en tiedä yrittikö sitten kuusamon murretta vääntää, mutta mettään meni... puhu länsi-lappia. ja varmaan sen takia ku kuusamohan mainostaa olevansa lapissa....... 
- Saisa kirjoitti:- Edellinen vastaaja ei ainakaan kuusamolainen ole, en tiedä yrittikö sitten kuusamon murretta vääntää, mutta mettään meni... - Keminmaalaisia tai tervolalaisia. 
- AnonyymiSaisa kirjoitti:Edellinen vastaaja ei ainakaan kuusamolainen ole, en tiedä yrittikö sitten kuusamon murretta vääntää, mutta mettään meni... voi kai sitä olla mistä vaan ja puhua vaikka venäjää. 
 
- taitaa ollakoko Suomessa. Turha yleistää. 
 Minä en ainakaan etelän miehistä välitä, kyllä kuusamolaiset miehet on mukavampia ja parempia.- SaisaJuu on tällä palstalla puhuttu tästä asiasta jo aiemminkin, enkä ymmärrä miksi. Ei kai tilanne ole sen kummempi kuin muuallakaan, jostain syystä kuusamo on tullut tässä asiassa tapetille. Liekkö syynä Ruka, jossa myös turistit ovat liikkeellä paljon. En minä kyllä itse lähtis merta edemmäs kalaan. 
- posiokyllä kuusamosta löytyy näitä tyrkkyjä 
 Ps. mätipusseja
- maallamukavaaKuusamolaiset naisetkin on ihania. 
 
- konsti päästäeroon epämiellyttävästä miehestä on teeskennellä olevansa naimisissa tai varattu. Tepsii varmasti. 
- ssmies1kuusamolainen nainen nussii sakemannia tai sitten kaikkea mikä vähänki liikkuu :D 
- Sakemanni is BestSakemanni ei Kuusamolaista geenimuunnos naista huoli.Sakemanni on tarkka rotuoppista ja Kuusamolaiset ovat lyhytlänttä lappalaisia tai liikaväestöä Savosta.Älä unta näe. 
- ReissukikkeliMistä löytää Kuusamolaisia varattuja naisia jotka antaa reissumiehille??? - TotuuksiaKuusamostawww.iskuri.net ja valitsemalla mies mies löytyy naisia kuusamosta. 
 Kuusamolainen nainen on ruokaa ahtaava läski
 
- MiesMistäLieEiEtelä.Älkää nyt retkuun menkö! 
 Minäpä vastaan, kun teidän palstallenne eksyin, että toi aloittaja ei kyllä ole
 etelästä, ei läheltäkään. Sen jo tunnistaa hänen käyttämästään sanasta
 "liekkä", ei täältäpäin ollenkaan!!! ( = etelässä liekö ).
 Varsinainen kusettaja sieltäpäin,luulisin?
 ,- AnonyymiKuusamolaiset naiset olen yksinäinen poikamies kaipaan teitä ottyakaa minut kiinni tunnistatte minut ajelen punaisella sähkömopedilla tarttukaa kiinni kaipaa teitä. 
 
- Yksinäisyydessään!Se on varmaan naapurin äijä, kun kirjoittelee! 
- www3jaa ku lähettä ajamaan kuusamosta kohti käylää kyllä sieltä jotain löytyy matkaan ainakin baarista. 
- ffffff2jos parisuhteessa ollaan yhessä pitää kulkea että ei tule tehtyä laitonta josta kuulee jälkeen päin . 
- Java59Kaipaan sinua ensi yoksi 
- kokemustakinKuusamolaosilla naisilla on sellainen geenivirhe kun he saavat kaksi kaljaa niin aivot tipahtaa jalkojenväliin ja haarat aukeaa. Ei tarvi olla varattu, voi olla eronnut,,, karannut tai vanhapiika. - Aidolta_PohjanmaaltaKuusamon lappalaisnaisten pil***u on poikittain jalkojen välissä. Niin se on kaikilla muillakin lappalaisnaisilla. 
- huulihalakikoAidolta_Pohjanmaalta kirjoitti:Kuusamon lappalaisnaisten pil***u on poikittain jalkojen välissä. Niin se on kaikilla muillakin lappalaisnaisilla. Katoppa, tämä korkeasti koulutettu laihialainen sontakuski on työkiireiltään ehtinyt tällekin palstalle, kuis skulaa? Älypuhelimellako kirjoittelet, katohan, että editointi onnistuu. 
- AnonyymiAidolta_Pohjanmaalta kirjoitti:Kuusamon lappalaisnaisten pil***u on poikittain jalkojen välissä. Niin se on kaikilla muillakin lappalaisnaisilla. Hieno juttu! Kiristyy kun reisiä levittää! 
 
- eikuusamolainenKylläpä kuusamolaisia pannaan halvasta.. vaikka eipä tuo minua haittaa.. tottahan tuo on. - TaistooOletko Lämsä vai Määttä? 
- AnonyymiTaistoo kirjoitti:Oletko Lämsä vai Määttä? vai ehkä jopa Manninen? 
 
- itsenäinePannaan...pannaan, pannaan ostetaan/myydän ilmoitus. 
- Onneksi saa olla täällä syrjäkylillä itekseen jos tämä on näin vistoa. - MihinäkuhunaNaapurikunnasta olen sinusta kovasti kiinnostunut. 
 
- maallamukavaaMinäkin voisin varata itselle naisen. 
- wedafdfon saatana kumma jos oma ukko ei riitä ,pitääkö vielä laukkoa muualla p... jakamassa.tai samaten ukoille eikö oma akka riitä. - maallamukavaaKun ei oo omaa. 
 
- loppanVanha viisaus että " helpompi on vartioida hatullista kirppuja kuin kiimaista vittua". - maallamukavaaMukavahan se ois munkkeja muokata näin vappuna. 
 
- vapaasinkkuMissä ne ei varatut naiset on? - vapaasinkkuEi kun vapaat naiset. 
 
- DeközuuVapaat naiset voisivat laittaa profiilin treffeille. Ihmeen vähän siellä on paikallisia. - AnonyymiKuusamon harppuja kukaan pane, semmoisia tahmasia sora ja satiaispilluja kaikki.. yäk 
 
- AnonyymiEi sitä näköjään ymmärretä tussun päälle mitään 
- AnonyymiMee taivalkoskelle kokeilee onnea, jos sielä ois ransuja 
- Anonyymiyksi varattu hieroja nainen oli ainakin nuorempana aika helppo, vaikka oli naimisissa - Anonyymionko tämä se joka on ollut useasti naimissa 
 
- AnonyymiJos Kuusamon miehet roikottaa huonokuuloista koiraa, takajaloista, potkii, niin ei ihme jos naiset ei piittaa. 
- AnonyymiEläimen pito kielto laittaa 
- AnonyymiKun sais isoperseistä vähän höylätä... 
- AnonyymiSaa ilmoittautua jos varattu nainen löytyy 
- AnonyymiMinäkin voin varata itselle vapaan kuuskymppsen blondin 🤔 
- AnonyymiKuusamon junttiäijät voi ekana lopettaa haaveilut naisesta, se on ruettava ruskeetareikää ottamaan toiselta äijältä että saa tyydytyksen. 
 Myöskin junttimainen pukeutuminen kuusamolaismiehesten keskuudessa on suurin syy naisettomuuteen, haisette myös kuin oisitte paskahuussissa käyneet tai sikalan paskalaaria tyhjentäneet..- AnonyymiEikun Dimeksit päälle ja paariin naisia iskemään🤣 
 
- AnonyymiRaha haisee taskussa. 
- AnonyymiVapaa joulumuori hakusessa n.60 
- AnonyymiMaalla pääsee,mukavan miehen kainaloon🥸 - Anonyymi80v😁 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:80v😁 Noin kuuskymppinen.🤗 
 
- AnonyymiIhania ne naiset on aina kun kyläilee niin tahtoo stondailla. ahdasta on 
- AnonyymiSieltä etelästähän ne naiset lähtee muka ruskaa ihailee,mutta oottavat että pääsevät LAPIN poikiille levittää jalkojaan...ja pojathan panee ja uusivat...yhtä juhlaa etelän naisten kans... 
- AnonyymiSieltähän ne etelän naiset taas tulevat"ruskalomalle" yhtä juhlaa paikkakunnan miehille saavat rumimpia jättää syrjään kun valintaa piisaa.. 
- AnonyymiLähtevät tussu kipeänä kotiin.🤗 
- Viestiä vaan tulemaan 
- AnonyymiJos mies on juntti niin sitä ei edes oma vaimo halua. Tosi on. - AnonyymiTai vaimo on niin valas ettei mies halua ees panna :D 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Tai vaimo on niin valas ettei mies halua ees panna :D Olet varmaan itse ”vapailla markkinoilla” vielä? 
 
- AnonyymiOn tuossa yks vapaa kiikarissa.🫣 
- AnonyymiTieteen mukaan kaikelle on syy, joten syista vapaita valintoja ei ole olemassa ja vapaa valinta on illuusio. 
 Mitä hysteerisempi ihminen on, sitä itsenäisempi ja vapaampi valitsija ihminen haluaa olla, eikä halua totella muita.
- AnonyymiKyllä suomalaiset naiset alkaa kaikki olla sellaisia pilalle lellittyjä prinsessoja, jotka haluaa kaikki oman yksityisen alueen ja valtakunnan mitä hallita ja tyrannisouda, siihen palvelijaksi sitten joku miespuolinen siloposki. 
- AnonyymiSiinä vaiheessa, kun tinderissä roikkuvan mummon napalangot eivät enää sovi yhteen linja-autoon (50), napalankojen kannattaisi rekisteröityä ja muodostaa mummon nimen mukainen napalankoyhdistys. 
- AnonyymiVapaat emännät kiinostais.🤗 - AnonyymiOnko Kuusamossa vapaita naisia🤔 
 
- AnonyymiEntäpä varatut kuusamolaiset miehet? Ihan perinteisesti paikalliset ukot pettävät jos vain saavat jonkun tarpeeksi tollon akan suostumaan. - AnonyymiNimenomaan. Enempi sääntö ku poikkeus ja valehdellaan emännälle ja säädöille silmät suut solkenaan. 
 Sairasta.
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Nimenomaan. Enempi sääntö ku poikkeus ja valehdellaan emännälle ja säädöille silmät suut solkenaan. 
 Sairasta.Nimenomaan. Kotona pettäjä teeskentelee normaalia ja parisuhde toimii täysillä. Kakkoselle valehdellaan kuinka oma vaimo on ilkeä ja hirveä ja paha eikä "ymmärrä" häntä ja ollaan kyllästytty eikä haluta nyksän kanssa loppuelämää viettää ja ihan hetkenä minä hyvänsä on tulossa ero. No toki on jos ukko hävyttömästi pettää ja valehtelee. Pahimmat vedättää molempia akkoja kuukausia jopa vuosia. Luonteessa paha vika tuollasilla miehillä. Kukaan normaali ihminen ei käyttäydy noin. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Nimenomaan. Kotona pettäjä teeskentelee normaalia ja parisuhde toimii täysillä. Kakkoselle valehdellaan kuinka oma vaimo on ilkeä ja hirveä ja paha eikä "ymmärrä" häntä ja ollaan kyllästytty eikä haluta nyksän kanssa loppuelämää viettää ja ihan hetkenä minä hyvänsä on tulossa ero. No toki on jos ukko hävyttömästi pettää ja valehtelee. Pahimmat vedättää molempia akkoja kuukausia jopa vuosia. Luonteessa paha vika tuollasilla miehillä. Kukaan normaali ihminen ei käyttäydy noin. Samat pettäjä - siat, ukot sitten kaiken päälle vielä esittää kylillä kaikille muille olevansa niin miellyttäviä, huumorintajuisia hyviä tyyppejä, niin päteviä työssään ja tanuja ukkomiehiä ja yhteiskunnan tukipylväitä että heikompia hirvittää. Hakevat huomiota ja ihailua ja uusia kontakteja. Jotku kyllä näkee näitten itsekeskeisten selittäjien läpi, että eihän kaikki ole kultaa mikä kiiltää. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Samat pettäjä - siat, ukot sitten kaiken päälle vielä esittää kylillä kaikille muille olevansa niin miellyttäviä, huumorintajuisia hyviä tyyppejä, niin päteviä työssään ja tanuja ukkomiehiä ja yhteiskunnan tukipylväitä että heikompia hirvittää. Hakevat huomiota ja ihailua ja uusia kontakteja. Jotku kyllä näkee näitten itsekeskeisten selittäjien läpi, että eihän kaikki ole kultaa mikä kiiltää. Tämäkin yksi leuhake, naistennaurattaja lässyttää joka paikassa. 
 
- AnonyymiMissä sais varattua höylätä? 
- AnonyymiEi,se vene soutamalla kulu. - AnonyymiPaskottuu kuitenkin. 
 
- AnonyymiVoi pestä vaikka omolla. 
- AnonyymiHei nainen/naiset, oletteko niin epätoivoisia, että tartutte varatun miehen kahvitarjouksiin? Ja pyydätte varatun miehen kotiinne. 
 Sanokaa miehelle, että heti kun olet eronnut voidaan mennä kahville, ei ennen sitä.
 Jos ero ei ole selvä, homma on pettämistä. Mies voi olla henkisesti sairas sarjapettäjä vaikka vaikuttaa mukavalta ja luotettavalta. Älkää menkö vipuun. Ei ole normaalia että varattu mies kulkee tuttaviensa kanssa kahvilla tai milloin missäkin aikaa viettämässä. Se on ihan perinteistä pettämistä.
 Varattu on varattu. Vaikka hän eroaisikin lopulta niin tekee samaa uudessakin parisuhteessa, joten pettureille ei kannata antaa mahdollisuutta.- AnonyymiJos tapailette varattua miestä niin kysykää keitä muita hän tapailee? Älkää yllättykö jos hän tapailee muitakin. Ja kysykää mikä on tapaamisen syy/motiivi? Mihin tällä tapaamisella pyritään? 
 Varoittaisin myös sellaisesta miehestä joka tapailee asiakkaitaan tai yhteistyökumppaneitaan eli ns syö kuormasta. Katsokaa hieman kriittisesti tätä touhua, että onko terveen ihmisen toimintaa... vai onko ihminen niin rikki että tekee mitä sattuu.
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Jos tapailette varattua miestä niin kysykää keitä muita hän tapailee? Älkää yllättykö jos hän tapailee muitakin. Ja kysykää mikä on tapaamisen syy/motiivi? Mihin tällä tapaamisella pyritään? 
 Varoittaisin myös sellaisesta miehestä joka tapailee asiakkaitaan tai yhteistyökumppaneitaan eli ns syö kuormasta. Katsokaa hieman kriittisesti tätä touhua, että onko terveen ihmisen toimintaa... vai onko ihminen niin rikki että tekee mitä sattuu.Nähty on tämä yksikin ukko pyörittää sivusuhdetta vaimonsa selän takana. On kyllä hävytöntä. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Nähty on tämä yksikin ukko pyörittää sivusuhdetta vaimonsa selän takana. On kyllä hävytöntä. Jos sinä olet vain kateellinen kuusamolainen? 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Jos sinä olet vain kateellinen kuusamolainen? Ei kait pettämisestä voi olla kateellinen. Miehellä hyvä vaimo mutta miehellä pääkopassa vikaa niin tapailee vähän väliä toista naista salassa milloin missäkin. Kakkonen kuvittelee ykköstyvänsä mutta ei käsitä että miehestä ei ole mieheksi ainakasn hyväksi. Mutta siinäpähän kakkonen lyö kätensä paskaan.Vaimolla sen sijaan käy tuuri kun pääsee eroon tuosta miehenkuvasta. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Ei kait pettämisestä voi olla kateellinen. Miehellä hyvä vaimo mutta miehellä pääkopassa vikaa niin tapailee vähän väliä toista naista salassa milloin missäkin. Kakkonen kuvittelee ykköstyvänsä mutta ei käsitä että miehestä ei ole mieheksi ainakasn hyväksi. Mutta siinäpähän kakkonen lyö kätensä paskaan.Vaimolla sen sijaan käy tuuri kun pääsee eroon tuosta miehenkuvasta. Ei mutta saamisesta ja antamisesta. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Ei mutta saamisesta ja antamisesta. Kaikki ei saa eikä anna 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Ei kait pettämisestä voi olla kateellinen. Miehellä hyvä vaimo mutta miehellä pääkopassa vikaa niin tapailee vähän väliä toista naista salassa milloin missäkin. Kakkonen kuvittelee ykköstyvänsä mutta ei käsitä että miehestä ei ole mieheksi ainakasn hyväksi. Mutta siinäpähän kakkonen lyö kätensä paskaan.Vaimolla sen sijaan käy tuuri kun pääsee eroon tuosta miehenkuvasta. Ilman sormusta tämäkin yksi ukkeli kekkuloi töissä ja esittää eronnutta ja tapailee ketä huvittaa. Se vaan että paskahousulla oli kotona unohtunut sanoa että haluaa erota. Eli ihan vaan perinteinen pettäjä. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Ilman sormusta tämäkin yksi ukkeli kekkuloi töissä ja esittää eronnutta ja tapailee ketä huvittaa. Se vaan että paskahousulla oli kotona unohtunut sanoa että haluaa erota. Eli ihan vaan perinteinen pettäjä. Hankala se on vaimolla tietää että mies haluaa erota kun kertoo kotona niin rakastavansa vaimoaan ja peitto heiluu vaikka on jo uusi salakahviseuralainenkin viihdyttämässä ollut jo viikkoja iltaisin. 
 En minä kyllä salaseuralaisena kovin röyhistäisi rintaa tälläisen aarteen kaapattuani. Tietenki jos kelpaa millainen ukonketale hyvänsä, jonka toiminta- ja ratkaisumallit on tätä luokkaa. Sitähän sitten saa mitä tilaa.
 T: tuleva ex vaimo
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Ilman sormusta tämäkin yksi ukkeli kekkuloi töissä ja esittää eronnutta ja tapailee ketä huvittaa. Se vaan että paskahousulla oli kotona unohtunut sanoa että haluaa erota. Eli ihan vaan perinteinen pettäjä. Jotku pitää asiakkaitaan deittialustana. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Nähty on tämä yksikin ukko pyörittää sivusuhdetta vaimonsa selän takana. On kyllä hävytöntä. Eihän tuommonen ole tervettä meininkiä. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Eihän tuommonen ole tervettä meininkiä. Paikalliset tietää jo välttää pehmosten puhujaa mutta muualta tulleilla kun ei moraali mahtunut matkalaukkuun kelpaa ukkomieskin elättäjäksi. Vaan siinä vakka kantensa valitsee eikä onni ole pysyvää. 
 
- AnonyymiLuu 5 vaan - AnonyymiPaskahousu lyö takaisin. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Paskahousu lyö takaisin. Uudelle akalle esitetään hyvää miestä, suoranaista auttavaista unelmamiestä. Omaa 
 vaimoa kohtaan harjoitetaan kaikenlaista väkivaltaa ja jos siitä kertoo käännetään sekin äinpäin että katkera jätetty ex vaimo on se väkivaltainen hullu. Mutta hyövääpä se uutta akkaa varotella. Ukon saa hyvine ja huonoine puolineen. Olepa hyvä. 🤷♀️
 
- AnonyymiOnko ne kaikki naiset varattu? 
- AnonyymiNaisetkin osaa käydä vieraissa. - AnonyymiTodellakin osaavat 
 
- AnonyymiNaisella pitää naisten mukaan olla vapaus valita, se onko hän kaunis vai ruma, mikä on totta mikä valhetta. Naismaisten illuusio vapaasta valinnasta taitaa olla se ongelmien juurisyy . Tiede ja aivotutkimus osoittaa että vapaavalinta on harha, itsekkyydestä aiheutuvan subjektiivisuuden, siis egon luoma illuusio. Kun itsekkyyteen sokeuttama ei näe tai ymmärrä valintojensa syitä, hän oikeuttaa niitä kuvittelemalla niiden olevan syistä vapaita. 
 Ei ole mitään valintaa, on vaan itsekkyyttä ja tyhmyyttä joka estää näkemästä valintojen todellisen syyn.- AnonyymiHyvin sanottu. Itsekkyys ja omahyväisyys, huomionhakuisuus ja kokee olevansa oikeutettu tekemään mitä hyvänsä, eikä käsitystä oikeasta ja väärästä. Siinäpä ne päällimäiset syyt pettämiseen. 
 
- AnonyymiOisko,eronneita ja karanneita naisia jouten - AnonyymiOn. Ainakin yksi upea on. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:On. Ainakin yksi upea on. Vaan se ei huoli kettään. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Vaan se ei huoli kettään. Jospa minut huolis,pitää vokotella. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Jospa minut huolis,pitää vokotella. Sille pitää puhua mukavia. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Sille pitää puhua mukavia. Kuule, niin mukavia ei kukaan pysty juttelemaan. Teot ne on mitkä ratkaisee. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Kuule, niin mukavia ei kukaan pysty juttelemaan. Teot ne on mitkä ratkaisee. Eikös sitä ensin lirkutella ja sitten hyväillään. 
 
- AnonyymiOn häkissä olevia 
- AnonyymiEi ne varmaan kaikki ole siellä🤗 
- AnonyymiHyvää joulua kaikille mukaville sinkuille🤗 
- AnonyymiKiitos kiitos peräkammarinpoika 
- AnonyymiPpesi MASI 
- AnonyymiVoi hyvänen aika. Kyllä sä kainaloon saat mitä saat, mutta aika elimetön oot ku tuut tänne retostelee. Eihän sinusta viimeksikkää ollu mihinkään. Silimät seiso enemmän kuin ... 
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliinYli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset8210015
- Pikkupersu osoitti olevansa hieman yksinkertainen"Heikosti älykkyystesteissä pärjänneistä lapsista tulee muita todennäköisemmin ennakkoluuloisia ja konservatiivisia", uu1307751
- Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti906027
- Jos on heikkolahjainen ja laiska koulupudokas, niin silloin äänestää vasemmistopuolueitanäin tämä on käytännössä aina mennyt. Jos ei älyä ole paljon suotu, niin ei silloin inssiksi opiskella, vaan päädytään554139
- Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueitasillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi804030
- Enää viisi yötä Sannan kirjaanIhan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut484005
- Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessäänmutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät503689
- Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntäKriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi603092
- Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L1133080
- Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliinja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali73077