Suomalaiset miehet

Länsiväylä lehti 31.12.2006
sivu 10
Naisten väkivaltaiset kuolemat suomessa / muualla euroopassa.
muualla euroopassa 0.7 kuollutta 100000/kohden
ja meillä täällä armaassa lintukodossa määrä on kaksinkertainen.
lähde: Naisiin kohdistuva väkivälta tutkimus 2005
31169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

liittyy lähi-idän matkailuun ?

Äänestä
  • muistetaan että suomalaista naista ei kukaan pakota naimisiin sellaisen kanssa jonka kanssa tämä ei itse halua, kukaan ei pakota hunnun alle eikä kukaan perheenjäsen tapa jos hurvittelee, niin ei asiat onneksi niin huonosti ole kuin Turkin kaltaisessa likakaisvossa.

    Äänestä

Naisten osuus tehtyihin tappoihin, kun lehtiä lukee, niin tulee pantua merkille Suomalaisen naisen raakuuden.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kyllä meilläkin osataan kirjoitti:

Länsiväylä lehti 31.12.2006
sivu 10
Naisten väkivaltaiset kuolemat suomessa / muualla euroopassa.
muualla euroopassa 0.7 kuollutta 100000/kohden
ja meillä täällä armaassa lintukodossa määrä on kaksinkertainen.
lähde: Naisiin kohdistuva väkivälta tutkimus 2005

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu