Ehdotan että Kokkolassa järjestettäisiin SETAN Pride-tapahtuma. Silloin saisimme oikein nähdä mahtavan homomarssin Kokkolan kaduilla. Ehkä tämän alueen tiukkapipoisten ihmisten silmät avautuisivat siihen että on olemassa erilaisia ihmisiä. Myös erilaisia seksuaalisesti suuntautuneita ihmisiä.
Homomarssi Kokkolaan!
kokkolanmies
321936
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
ja nämä sairaat "ihmiset" voisivat päättää marssin esim rautatieasemalle junan alle
Eihän NORMAALIT ihmisekkään järjestä heteromarsseja!!! miks sitä homoutta pitää kokoajan esitellä??? tuo marssipäätös sinne rautatieasemalle vois olla hyvä idea!!!
No, kun heteroita ei syrjitä tässä yhteiskunnassa niin kuin homoja, niin heteroilla ei ilmene samanlaista tarvetta marssille. Voit toki järjestää heteromarssin ja sitäpaitsi homojen oikeuksia puolustavalle marssille varmasti ovat tervetulleita kaikki heterotkin, jotka haluavat puolustaa homojen yhdenvertaista kohtelua.
Hyvä idea. Toivottavasti löytyy porukkaa!
..pieni kysymys tähän väliin : kuka ja missä niitä/näitä homoja mahtanee syrjiä ja millälailla se mahdollinen syrjintä ilmenee? eikait sitä nyt sentään ole tarkoitus että kaikkien pitää kulkea plakaatti kaulassa jossa julistetaan ensimmäiseksi oma seksuaalinen suuntautuminen ...eiköhän se nyt ole aika yksityinen asia itsekullekin.
Homoja syrjitään vähän joka paikassa mm. seurakunnissa, kouluissa, työpaikoilla, armeijassa ja vaikkapa tällä Kokkola-keskustelupalstalla, minkä voi kyllä huomata melko äkkiä, kun lukee täällä kirjoittavien ihmisten viestejä.
Syrjiminen ilmenee nimittelynä ja homotteluna, naureskeluna, siinä ettei oteta töihin taikka erilaisiin muihin "heteroiden ryhmiin" mukaan. Tietysti myös adoptio-oikeuden epääminen on homojen syrjintää.
Ei todellakaan ole tarkoitus, että kaikki kulkevat plakaatti kaulassa osoittamassa heterouttaan taikka homouttaan. Mutta olisipa maailma sellainen, että jokainen todellakin ajattelisi, kuten sinä, että seksuaalinen suuntautuneisuus on yksityisasia, jolloin saa vaikka kävellä se plakaatti kaulassa ilman, että siitä tulee mitään negatiivista sanomista taikka suhtautumista. Tuntuu siltä toisten heterous on yksityisasia, mutta toisten homous puolestaan aikkien yhteinen asia.
Lopuksi koko marssiväki suoraan jompaan kumpaan suuntaan menevään junaan ja pelkkä menolippu kouraan.
Olisin mielelläni nukkunut naisten tuvassa, mutta eihän minua sinne päästetä eikä haluta. enkä kyllä halua omaan tupaani homoja, sehän olisi kuin mies naisten joukossa kuolaamassa. Ajatelkaa itsekin käytännön seikkoja!
Ainut henkilö ketä saa syrjiä ja tehdä paskaa juttua on: valkoinen lihaa syövä heteromies.
Marssikaa samantien jeppikseen, ja pysykää siellä!
ADOLF,ADOLF. Tule pian takaisin.
Tehdään yhdessä pyöreitä huoneita,laitetaan Säkkijärvenpolkka soimaan ja avataan hana.
Aadolf,Adolf sinua tarvitaan...
Lohtajan Houraattiin sinne vallien viereen voisitte marssia voisin tulla katteleen ja ehkä osallistuunkin.
Jos vielä saisi Halosen tapahtuman suojelijaksi, olisi homojen asema kerralla korjattu Kokkolassakin.
Yritetään saada kansanedustaja Bjarne Kallis tapahtuman suojelijaksi. Kyllä tulis Bjarnelle paljon ääniä seuraavissa vaaleissa.
tai sitte päin vastoin :D ken ties matkamies
tai sitte päin vastoin :D ken ties matkamies
HOMOILE SÄ VAAN ITSEKSESI KAAPISSAS!!!
Loistava idea!
..olla ilmeisesti parempi ettet järjestele mitään marsseja kokkolan alueelle...päätellen viestisi saamasta "palautteesta"...heh kylläpäs onkin suvaitsevainen kansa joka asustelee täällä kokkolan seudulla...´jos jollakulla on homofobioita niin tämmöstä marssiahan nimenomaan kannattais kyllä kannattaa ja yllyttää näitä marssimaan...siinähän sitä sitten sais käydä tunnistamassa kaikki paikalliset homot kertakaupalla....tämähän olisi varsinainen seiskan kuvakavalkadi..ja ihan ilmaiseksi....
Ehdotan viestin aloittajalle, että älä suunnittele mitään homomarssia, vaan raketilla kuuhun, eikä koskaan takaisinpalua.
Ei muuta kuin homomarssi pystyyn ja kaikille marssijoille dildot perseeseen. Siinäpä vasta olisi kansalla ihailtavaa.
iivari marssin suojeliaksi
Ei pysty marssimaan ku on reikä kipeä
Ei kannata huudella, kun ei koskaan ole päässyt touhuissa siihen asti tietäisi edes mistä puhuu.
Se että siittää kakaroita ei ole mikään todiste.
En hyväksy tällaista. Itse pidän heteromarssia päällä joka välissä ja syötän seksististä so ntaa puolivahingossa läpällä 24/7/365!!
On vain yksi totuus 😂
Tosirealistin pihan ympäri pride juhlintaa!!!
Ressu läppimään ämmät ja spermaturvat läpi niin jo on maskuliinista ja testorenia ja vielä siihen päälle esimiehet hymistelemään ja heittämään jonkun inttitempun niin jo käy kellarin naiset kuumina.
Ei tarvi prideä eikä muutakaan ylpeyttä.
Valitettavasti sitä muutakin ylpeyttä riittää näissä Kokkolan tampioissa enemmän kuin tarpeeksi.
Sebu osallistuu marssiin. Tiedotti somessa, että on paikalla Supon peitetehtävässa.
Persuistahan ne toki aina löytää pätevät agenttinsa
Trumppikin sano, että sukupuolia on vain kaksi ja näin on. Ja naisia ei ole koskaan häiritty tai mitenkään epäasiallisesti kohdeltu ikuna Keski-Pohjanmaalla. Se on fakta!
Oikeinko Trumppikin sano 😂😂😂😂