Aika sistiä kun noissa purhon tempuissa ei oo suomenkielisiä ohjeita, en osaa lontoota ja sanakirjan kanssa aika hankalaa ymmärtää...Suomessa ei saa oikeesti ees myydä tuotetta missä ei ole suomenkielisiä ohjeita. Ei taida koskea nettikauppoja sit! Tällasta bammo korttitemppua vaan yritän..
Purhon temput
kielitaidoton
51100
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Onko semmonenki?
''Suomessa ei saa oikeesti ees myydä tuotetta missä ei ole suomenkielisiä ohjeita.!'' Missä niin lukee? Oiskos linkkiä?
Otan osaa, mutta korttitemput voi olla kyllä vaikeeta englanninkielisenä ilman opetusvideota.
Kyllä nyt poika meet liian pitkälle. Tiedän että foorumi koostuu nuorista mutta Lontoon-kieltä puhuvaa yksilöä en ole vielä tavannut.
Totta kai jokainen älykäs henkilö kysyy Purholta ohjeista ennen kuin ostaa tai pyytää henkilökohtaista ohjetta purholta.
No tässä joku linkki ko halusit http://www.kuluttajavirasto.fi/user_nf/default.asp?id=15727&site=34&tmf=7436&root_id=7436&mode=readdoc Lontoon-kieli tarkoittaa englanninkieltä..se on sellanen hassun hauska sanonta, aika totista porukkaa nää tempuntekijät:)hehe
Kannattaa kysyä Purholta, mä ainaki sain ohjeen suomenkielellä sielt sähköpostilla.
Joo siis "Lontoon kieli" tarkottaa Lontoon alueella puhutavaa englantia.
Katos kun Englanissa puhutaan eri "murteilla" eri paikoissa välillä ne ovat kuin eri kieltä!
PS. Siis saako purholta tilatessa ohjeet suomeks jos pyytää niitä tilauksen yhteydessä?