Mitä mieltä olette, kumpi on parempi etunimeksi: Aaro vai Aatu?
kumman valitsemme?
sisisisiiiii
12617
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Molemmat nimet ihan OK, vaikee sanoo...
Mitäs pidät Aati -nimestä?
Aaron. Aatusta tulee ensimmäiseksi mieleen Adolf "Aatu" Hitler.
enemmän Aaro-nimestä.
Myös muodossa Aaron nimi on kiva.
Minusta Aaro on parempi. Aatusta tulee vain huonoja mielikuvia, sillä tuntemani Aatut ovat järjestäen olleet ikäviä ihmisiä.
aaro
Aaro on parempi. Myös Aaron olisi kiva.
valitsisin aatu (suomessa 3161)aaroja sen sijaan (9974) eipähän välttämättä joka kulmalla tulis vastaan ja muutenkin aatu on mielestäni kauniimpi nimi eikä ole tarkoitettu vain pienelle lapselle kuulostaa hyvältä aatu-pappa, aatu-eno :D
samaa mieltä!
ehdottomasti !
Aatu on liian yleinen ainakin meilläpäin...
järkyttävää mutta totta: olin tottunut että Hitleristä käytettiin tuota Aatu- lempparia kun keskusteltiin natsi-ajoista- sitten sukulaiseni lapsi sai nimen AATU. Vähän on pitänyt yrittää muuttaa mielikuvaa koska vauva on oikein suloinen.
sanoisin silti että laittakaa AARO
mielestäni. Jos ois kolmoset niin Aaro, Eero Ja Iiro
Musta toi Aaro, Iiro, Eero idea on AIKA kamala! Aaro silti kyllä mustakin parempi näistä kahdesta vaihtoehdosta.. Ei mulla kyllä Aatustakaan mitään Hitler mielleyhtymiä tule, mutten vaan pidä siitä.. ootko Aapoa miettinyt?