nimi?

tietääkö kukaan kuka on juuri tervakoskelle muuttanu semmonen nuori vaalee kundi, oon aika usein topossa nähny. nimi?
81885
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kysy siltä itteltään, dork!

Äänestä
  • On tyhmää puhua tällä palstalla ihmisistä nimeltä! Janakkalan kylät ovat sen verran pieniä, että kaikki tuntee suurin piirtein kaikki, varsinki ne jotka työskentelevät asiakaspalvelussa. Vaikka puheet olisivatkin positiivisia ei varmasti kenestäkään ole mukava löytää omaa nimeään palstalta, ja vasinkin jos ne ovat negatiivisia. Miltäs sittenntuntuis kun ihmiset haukkavat netissä nimeltä. Jos haluaa haukkua tai kehua jotain henkilöä, ni mitäs jos sen menisikin tekemään paikan päälle face-to-face? Vai eikö pokka riitä?

    Koskee kaikkia niitä, jotka täällä nimiä laittavat esille!!

    Äänestä

  • ihmettelevä kirjoitti:

    On tyhmää puhua tällä palstalla ihmisistä nimeltä! Janakkalan kylät ovat sen verran pieniä, että kaikki tuntee suurin piirtein kaikki, varsinki ne jotka työskentelevät asiakaspalvelussa. Vaikka puheet olisivatkin positiivisia ei varmasti kenestäkään ole mukava löytää omaa nimeään palstalta, ja vasinkin jos ne ovat negatiivisia. Miltäs sittenntuntuis kun ihmiset haukkavat netissä nimeltä. Jos haluaa haukkua tai kehua jotain henkilöä, ni mitäs jos sen menisikin tekemään paikan päälle face-to-face? Vai eikö pokka riitä?

    Koskee kaikkia niitä, jotka täällä nimiä laittavat esille!!

    Täsmälleen samaa mieltä tuon edellisen kirjoituksen kanssa. Janakkalassa ei tarvitse kuin vilkaistakkaa väärään suuntaan niin kaikki tietää. Niin pieni paikka. Kaikki tuntee toisensa Ja juoruja kulkee..

    Äänestä

Nimeä en kyllä tiedä mutta se kundi on kyllä tosi ylimielinen. Taitaa mies olla jonkun sortin alkoholisti. Ilmankos se on tänne muuttanut kun täällähän niitä juoppo kavereita riittää.

Äänestä
  • niin päättelet että kyseinen kaveri on "jonkun sortin alkoholisti"? jos et itse tunne kaveria, niin vähän kohtuuttomia syytöksiä. tiedän kaverin itse, en tunne paremmin, jutellu olen, josta ehkä puhut ja mielestäni ihan fiksulta vaikuttaa.

    Äänestä

  • Miten voi ihminen olla ylimielinen tai jonkinsortin alkoholisti mikäli ei edes tunne mitään muuta kuin kuka on kukin?

    Olen itse vaikkapa kofeinisti, joten eiköhän jokaisella jokin piirteensä ole.

    Hiukka outo tapa profiloida.

    Entäs jos joku onkin sellainen kuin on?Eihän kestään tarvitse piitata tai noteerata sen kummemmin.Itse ainakin noudatan periaatetta.

    Yleensä asiat kannattaa esittää ihmiselle suoraan eikä tehdä hypoteesejä asianosattomille joko Disneyn tapaan tai muuten vain.

    Äänestä

niin ei kukaan sitä nimee nyt tied?,ku en oo nyt vähään aikaan kyseistä jätkää nähny?

Äänestä
  • voisin mennä iskee sen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nimi? kirjoitti:

tietääkö kukaan kuka on juuri tervakoskelle muuttanu semmonen nuori vaalee kundi, oon aika usein topossa nähny. nimi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu