mikä on paras shakki peli?
paras shakki
12
2117
Vastaukset
- Matti
Chessmaster. Numero sarjat 4000 ylöspäin. 2000 olen vielä voittanut vaikeimmalla, mutta 9000 on kai uusin ja luokiteltu suurmestariksi. (Huhu kertoo.)
- jp8000
chessmaster 9000 on paras shakkipeli (minun mielestäni ainakin)
ja kun siitä löytyy nettipeli-mahdollisuus
sekä harjoitukset aloittelijoillekin, mutta vastukset ovat vaikeita (esim. Ross ja siitä ylöspäin) ainakin minulle - kokeillut
jp8000 kirjoitti:
chessmaster 9000 on paras shakkipeli (minun mielestäni ainakin)
ja kun siitä löytyy nettipeli-mahdollisuus
sekä harjoitukset aloittelijoillekin, mutta vastukset ovat vaikeita (esim. Ross ja siitä ylöspäin) ainakin minulleMinulla on CM9000 ja Fritz 8 ja laitoin ne pelaamaan vastakkain samanlaisilla koneilla ja Fritz oli ihan omaa luokkaa ja voitti 92 % peleistä.
- Rybka
kokeillut kirjoitti:
Minulla on CM9000 ja Fritz 8 ja laitoin ne pelaamaan vastakkain samanlaisilla koneilla ja Fritz oli ihan omaa luokkaa ja voitti 92 % peleistä.
shakkipeli PC:lle niin vieraile osoitteessa http://web.telia.com/~u85924109/ssdf/list.htm
- Tonttu44
Ite olen pelannut tota.
http://riknik.weebly.com/chess.html
Kivaa ajanvietettä, pelaa aika hyvin. - Anonyymi
Ite tullu tällä pelattuu, saa jaettuu tabletilla kahdelle pelaajalle. Menee näppärästi kun pelaa esim kahvilassa frendin kanssa: https://shakkipelit.fi/shakki/
- Anonyymi
Ihan perus prismasta ostettu alga shakki
- Anonyymi
lucas chess on paras siinä on osa jossa noustaan tasoja ylöspäin ja kun on eri shakki robotteja niin siinä on tekemistä koko loppuelämäksi :) chess master on vuonna 24 kuollut ja kuopattu ainakin 10 vuotta sitten!
- Anonyymi
https://stockfishchess.org/
Versioon 8 asti analyysi antaa oikeat lukemat ja uudemmissa versiossa ehkei enää tänäänkään; ne vain pelaa vahvemmin. Siltä osin voi harkita, vahvempaa ohjelmaa, jos haluaa analyysiltä parhaan hyödyn, vaikka 8:kin on huippuluokkaa.
Joku alusta tarvitaan, jolla sitä voi pelata. - Anonyymi
Chess.com appina että selaimella; voi pelata tietokonetta vastaan. Lichess ainakin appina.
- Anonyymi
Muistatteko sen "Chess Titans" shakkipelin Windows 7:ssa? :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Seksuuaalivinksataneiden toimintaa rahoitetaan valtion varoilla.
Setan toimintaa rahoitetaan valtionavustuksilla, joilla mm kierretään kouluissa haalimassa alaikäisiä mukaan perverssii244579Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1253954Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta323698Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1442675Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten862553Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom122436Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole262415Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin652287Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt521952Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html1421737