rex marsusta

hihiuyut

kuinka paljon maksaa poikanen esim yksityisellä tai eläinkaupoissa?? pian vastauksia, kiitos etu käteen

6

779

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • koiramullaon

      Eläinkaupoissa nyt kaikki marsut pyörii 30-70 välillä. Kasvattajalta ehkäpä joku 30e uskoisin..

      • hihiuyut

        kiitos kovasti, mulla on rex marsu naaraita 2 ja uros, että joku kuukaus tulee poikasia, ei kyllä ole suostuvaisia nuo vielä.


    • marsut2

      Täällä pk-seudulla ainakin on hinnakaita marsut eläinkaupoissa. Hintaa yhdellä 63 eurosta ylös päin. Ja monet kasvattajatkin pyytävät hintaa. Itse maksoin kahdesta puhdasrotuisesta 75e, kun eläinkaupassa olis kaksi ollut 90e. Vaihtelee nuo hinnat.

    • 10marsun omistaja

      rex-marsun hinnat ovat miltei samoja kuin muillakin marsuilla.marsun hinta määräytyy monestakin asiasta esim:suku,sukupuoli,onko marsu näyttely vai pet tasoinen ja onko rekistetöity.eläin kaupoissa marsu kuin marsu maksaa paljon enemmän kuin yksityisillä ja kasvattajilla mutta kasvattajien hinnat ovat enimmäkseen: naaraat 40-50e ja urokset 30-40e.

      • hihiuyut

        nyt ymmärrän kun toinen taitaa olla raskaana jo vaik 2 päivää sit ostin ne, ja ovat erillään uroksesta


    • Anonyymi

      Marsut on söpöjä ja mä haluan rexin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      61
      1189
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      891
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      334
      678
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      651
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      636
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      618
    7. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      93
      610
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      75
      576
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      564
    Aihe