rex marsusta

hihiuyut

kuinka paljon maksaa poikanen esim yksityisellä tai eläinkaupoissa?? pian vastauksia, kiitos etu käteen

6

723

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • koiramullaon

      Eläinkaupoissa nyt kaikki marsut pyörii 30-70 välillä. Kasvattajalta ehkäpä joku 30e uskoisin..

      • hihiuyut

        kiitos kovasti, mulla on rex marsu naaraita 2 ja uros, että joku kuukaus tulee poikasia, ei kyllä ole suostuvaisia nuo vielä.


    • marsut2

      Täällä pk-seudulla ainakin on hinnakaita marsut eläinkaupoissa. Hintaa yhdellä 63 eurosta ylös päin. Ja monet kasvattajatkin pyytävät hintaa. Itse maksoin kahdesta puhdasrotuisesta 75e, kun eläinkaupassa olis kaksi ollut 90e. Vaihtelee nuo hinnat.

    • 10marsun omistaja

      rex-marsun hinnat ovat miltei samoja kuin muillakin marsuilla.marsun hinta määräytyy monestakin asiasta esim:suku,sukupuoli,onko marsu näyttely vai pet tasoinen ja onko rekistetöity.eläin kaupoissa marsu kuin marsu maksaa paljon enemmän kuin yksityisillä ja kasvattajilla mutta kasvattajien hinnat ovat enimmäkseen: naaraat 40-50e ja urokset 30-40e.

      • hihiuyut

        nyt ymmärrän kun toinen taitaa olla raskaana jo vaik 2 päivää sit ostin ne, ja ovat erillään uroksesta


    • Anonyymi

      Marsut on söpöjä ja mä haluan rexin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      72
      2984
    2. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      63
      2579
    3. SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero

      Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past
      Perussuomalaiset
      108
      2293
    4. Anita ei saanut Heikkiä pihalle

      Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.
      Kemijärvi
      87
      1426
    5. Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!

      Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,
      Kotimaiset julkkisjuorut
      34
      1266
    6. Emotionalisuuden puute.

      Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o
      Sinkut
      189
      962
    7. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      95
      944
    8. Sait mut mies heikoksi

      Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m
      Ikävä
      83
      893
    9. Sofia Belorf esittelee Dubain kotinsa

      Lääniä on kattohuoneistossa. https://www.is.fi/tv-ja-elokuvat/art-2000011999877.html
      Kotimaiset julkkisjuorut
      148
      826
    10. Ei ole vaikea päättää kumpi

      Hän on vaimomateriaalia. Sinä olet vain tuollainen pieni kiusankappale.. Revi siitä.
      Ikävä
      52
      746
    Aihe