Iso Image

Minulla on koneessani vain yksi DVD-RW asema ja haluaisin tehdä itselleni iso.image kopion, onnistuuko tuo mitenkään?

Poltto-ohjelmani on Nero 7 Premium..

Kiitoksia jos vaivaudut auttamaan :)
3352
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Onnistuu.

Jo muinoin oli korppujen kopioiminen mahdollista käyttäen vain yhtä korppuasemaa, ei tekniikka niistä ajoista ole huonontunut. ;)

Käske Kopioi DVD ja seuraa näytön ohjeita, ei ole vaikeata.

Äänestä

Nerolla et voi tehdä ISO tiedostoa mutta voit tehdä NRG tiedoston, joka on siis myös image joka poltetaan nerolla, tai mountataan.

Valitse vain DVD COPY ja IMAGE välilhdesllä ota pois ruksi DELETE IMAGE AFTER COPY jolloin tiedosto jää levylle

Äänestä
  • "Nerolla et voi tehdä ISO tiedostoa".
    Ihan varmasti nero 7:lla pystyy tekemään levystä .iso tiedoston.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tiina Tyhmeli kirjoitti:

Minulla on koneessani vain yksi DVD-RW asema ja haluaisin tehdä itselleni iso.image kopion, onnistuuko tuo mitenkään?

Poltto-ohjelmani on Nero 7 Premium..

Kiitoksia jos vaivaudut auttamaan :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu