mitä salaat........kerro jo muille tietosi!!!onko tietosi salaista kun haluat ensin kertoa sen marcelille??
arttur88
kiinnostunut
431331
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 54 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 43
Vanhimmat
TOTTA! KERRO IHMEESSÄ JOS TIEDÄT JOTAIN, MITÄ ME EMME TIEDÄ!!!KIINNOSTAA IHAN KAUHEESTI!!-KIITOS-
Ei ollut varmaankaan ihan sellaista tietoa mitä odotit..
Ainakin tuntuu siltä että ei ollut.
Ois siistii tavata teidät kaikki livenä ja puhua näistä asioista. Myös Xtian olisi tervetullut.
Silloin olisi mun mielestä paljon helpompi jakaa tietoa ja mielipiteitä.
Saisitte tietää paljon mitä täällä ei pysty kertomaan, koska se on vaikeaa..Helpompi puhua kuin kirjoittaa.
Joo niin olisi paljon helponpi kertoa kokemuksistaan.
monet kerrat olen kirjoittanut tänne että tavataan, mutta eipas koskaan kukaan ole innostunut asiasta. missä sä asut?
mä asun oulussa, käyn mnesti eteläsuomessa.
Kerättäisiin vaikka kaikki tuosta pää radanvarrarlta mukaan..varmaan tulisi porukaa.
Joo niin olisi paljon helponpi kertoa kokemuksistaan.
monet kerrat olen kirjoittanut tänne että tavataan, mutta eipas koskaan kukaan ole innostunut asiasta. missä sä asut?
mä asun oulussa, käyn mnesti eteläsuomessa.
Kerättäisiin vaikka kaikki tuosta pää radanvarrarlta mukaan..varmaan tulisi porukaa.
Mä en kyllä usko että täältä tulis kukaan. Ja kai se kuitenkin on parempi puhua täällä, kuin lähteä kokoontumaan jonnekkin, vaikka silloin kyllä pystyis puhuu paremmin.
Ilmeisen samoja henkilöitä molemmat, näkevät toisensa teleportaalisesti peilistä ja sama maritoppa käsissä.
Varo... saatan tulla luoksesi henkenä!
Mä joutuisin heti naurun ja pilkan kohteeksi. Ja se mitä tiedän ei ole vielä varmaa. Sitä pitää mahdollisesti vielä muokata. Saattoi olla tulkintavarhe..
Voi sanoa sen että se on jonkinlainen viesti, mutta en tiedä mikä on sen alkuperä. Voi olla että mielikuvitukseni kävi ylikierroksilla.
no artu hei kerro nyt älä ole tollanen ettet kerro ja hei samalla niitä linkkejä kiitos =)
ja kerro mitä kaikkea on tuleman
itseäni koonostaa toiset sivilisaatiot
VIIMEINEN SUURSOTA
laatinut Arttur, maanantai iltana klo:23:10-23:30
Teksti tuli tajuntaani jonkinlaisena palapelinä, jonka minä muokkasin nykyiseen muotoonsa.
( Kaikki jotka tätä tekstiä luette, saatte sanoa mulle ihan mitä haluatte. Saatte haukkua niin paljon kuin sielu sietää. Mulle ei ole sillä tällä hetkellä mitään väliä.)
Yhdysvallat hyökkäävät. Alkaa Suursota joka tulee kestämään kaksi vuotta ja tulee vaatimaan yli yhden ja puolen miljardin ihmisen hengen!
Sotaan liittyy monia valtioita ja taistelua käydään suurimmassa osassa planeettaa.
13 ydinpommia räjäytetään, joista kaksi Amerikan mantereella, myös lukuisia kemiallisia ja biologisia aseita tullaan käyttämään.
Suuri määrä säteilyä aiheuttaa maapallon tasapainon järkkymisen. Alkaa maailmanlaajuinen myrsky. Tulvia, lämpötilojen nopea vaihtuminen, maanjäristyksiä, pyörremyrskyjä ja monia entuudestaan tuntemattomia ilmiöitä. Sotaa käydään huonoissa olosuhteissa.
Sota tulee lopulta keskittymään Israeliin jossa tullaan käymään varsinainen viimeinen taistelu. Se huipentuu siihen kun Kiina lähettää matkaan 200 miljoonan (!) sotilaan armeijan.
Tapahtuma muistuttaa ilmestyskirjassa olevaa loppujen aikojen ennustusta Harmageddonin sodasta joka käydään Jerusalemin läheisyydessä, Har Megiddonin ympärillä.
Kiina jyrää matkallaan Intian joka asettuu vastarintaan. He lähettävät intiaan 300 tuhannen sotilaan ryhmän. Lopulta Intian manner tasoitetaan ennennäkemättömän voimakkaalla, seitsämällä ydinpommilla.
Kiina jatkaa matkaansa kohti Jisreelin tasankoa jolla sijaitsee Har Megiddon (Megiddonin vuori)
Yksi ydinpommi räjäytetään Irakissa ja kaksi Saudi Arabiassa. Viimeinen pommi räjäytetään Israelin rajalla, avatakseen vapaan pääsyn Kiinan sotilaille.
Pommi muistuttaa ydinpommia, mutta ei sisällä säteilyä, joten läpitulevat sotilaat eivät altistu säteilylle.
Lopulta yli 800 miljoonaa sotilasta sotii Israelissa ja sen ympäristössä, jolloin taivaiden valtakuntien ratsujoukot saapuvat ja lopettavat sodan, kun re-inkarnoitunut Jeesus Kristus sanoo Jumalan oikean nimen. Nimi kaikuu yli planeetan pinnan ja kaikki sen kuulevat sotilaat saavat surmansa.
Sota loppuu ja maailmassa koittaa iankaikkinen rauha.
Älkää ottako tätä vakavasti. se saattoi olla tulkintavirhe. Voi olla että joudun muuttamaan tekstiä.
entä... suomi mitäs tälle tai ruotsi norja
kuinkas venäjä? voiko tää olla estettävissä eikö ufot voisi tulla jo aikasemmin?
vai tuleeko ne
Mä näin unta että menin just ennen sodan syttymistä kolmen hengen delegaatiossa sinne rintamalle, meiät vietii sinne sukellusveneellä. En oikeen tiiä mikä merkitys sillä ryhmällä oli. Kapteeni ei jaksanu venailla määräaikaa pinnalla, joten se sukellutti sen veneensä sinne meren pohjaan huviksee. Siellä oli yllättäen joku toinen alus ja mä sukelsin sen luo. Tulin sen sisällä semmoseen pyöreeseen käytävään jonka päässä oli semmonen pankkiholvin lukituksen näkönen systeemi mutta läpinäkyvänä, silleen että siitä muodostu semmonen värikäs ympyrä, jonka eri väriset osat lähti loksahtelemaan itestään paikoilleen ku tulin siihen lähelle. Se ei ollu ihmisen tekemä..
Mä painoittaisin vielä että ei kannata otta tuota vakavasta. Voi olla että joudun tekemään korjauksia.
Uskon että pohjoismaat säilyvät suhkot ehjänä, jos ne eivät liity sotaan. Jos liittyvät niin meitä aika varmasti pommitetaan mutta tänne ei lähetetä jalkaväkeä koska tärken kojde on Israel.
Venäjästä taas sen verran että itse valtiolle ei tapahsu paljon mitään mutta se venettää lähestulkoon kaikki sotilaat.
Mielenkiintoinen uni..
Tarkkaile niitä unia hyvin. Voi olla että ne yrittävät välittä sulle tai sun kautta maailmalle jotain hyvin tärkeätä.
Kyllähän siitä melkoinen maailmansota kohtapuolin käynnistyy. Yksityiskohdista on vaikea sanoa.
Apuakin tulee mikäli tarvitaan.
Otko lukenut kirjaa.."UFOjen kosminen viesti"?
Siellä on eräs sanoma jonka kontaktihenkilö vastaanotti. Siinä sanottiin että suursodan alussa vuonna 2003 nostetaan joitakin ihmisiä turvaan avaruusaluksiin ja jos tilanne riistäytyy käsistä niin he tulevat itse lopettamaan sodan.
Se on aika hyvä kirja.
Suosittelen sitä.
Aina kun lähetätte viestin niin minua alkaa naurattamaan aivan hillittömästi. Heittäkää raamattunne ja scifi kirjanne takkaan ja eläkää todellisuudessa.
Sinä olet niitä viimeisimpiä, jotka tälle planeetalle jäävät.
Toki mukaan pääsee aina omasta halusta.
Se niin sanottu "todellisuus" on kaikista suurin harha.
Se niin sanottu "todellisuus" on kaikista suurin harha.
Kaikista suurin harha on mielikuvituksenne. Arvaa monta tuollaista tapausta näkee työssäni. Kyllä sitten he lääkkeillä selviävät. Ei teitä mitkään ufot hae ettekä irtaudu ruumiistanne. Naurattaa tuollaiset. Ihmetyttää vain että uskotte tuollaiseen itsepetokseen. Vai oletteko vain typeriä?
Entäpä jos ne jotka mielesi on ohjelmoitu luokittelemaan hulluiksi, ovatkin niitä terveitä, ja tämä kulttuurillinen meemistö joka tuon luokittelun on ohjelmoinut mieleesi, se sairas hullu..
Ihan sama se mulle on mitä sä sanot. Elä vaan sä sun omassa harhassas. Sitten kun lähitulevaisuudessa huomaat olleesi väärässä, takaisku tulee olemaan tosi kova.
Tsemppii vaan sullekkin.
Älä puhu minulle tuollaisella tsemppiä äänen sävyllä. Jos et ole aivan sekopää niin tiedät sisimmässäsi että kaikki on vain päässäsi keksittyä asiaa. Kun jonkun ajan kuluttua huomaat etteivät alienit tulekkaan sinua hakemaan niin keksitte taas piirissänne jonkun uuden jutun mikä korvaa vanhan tai selittää sen epäonnistumista. Minua oikeasti säälittää tuollainen.
Milloin mä oon sanonut että alienit tulee hakemaan mut?
Ja mä todollekin oon pahoillani jos sunkin silmät ovat tämän kaiken salailun ja dis-informaation takia sumentuneet.
Henkilökohtaisesti mulla ei ole mitään sua vastaan ja mä haluaisin puhua ihan rauhallisesti, korottamatta kirjoituksen sävyä.
Se on sitten sun oma ongelma jos sä uhoat mulle ja muille jotka näihin asioihin uskoo.
Pakko yhtyä tähän teoriaan! Kiitos!
Heh. Älä edes kuvittele että luovuttaisin. Millä perusteella ajattelet että minä olen ahdaskatseinen? Silläkö että en suostu uskomaan että ufo miehet puhuvat teidän kanssanne ja Jeesus pelastaa meidät heidän kauttaan ja ilkeä George Bush tuhoaa maailman ydinsodassa? Sallikaa minun nauraa. Kun keskustelin Marcelin kanssa niin hän kertoi hirveästi asiaa, mutta kun häneltä kysyi mistä oli saanut tietonsa niin vastausta ei löytynyt. Ei yhden yhtä. Teillä eivät aivot riittäneet järkevään väittelyyn. Katsos kun väittelyssä pitäisi perustella oma mielipiteensä mikä teiltä ei onnistunut, kun ainoat perustelunne olivat sitä luokkaa, että olitte nähneet unta tai jotain. Minä ajattelen jokaista vaihtoehtoa aina kun puhutaan enkä ikinä sano ei ennen kun olen pohtinut asiaa. Teidän asianne on vain niin naurettava ja lapsellinen. Ette ole tuoneet minkäänlaisia uusia näkökantoja esiin jota en olisi jo aiemmin ajatellut. Minulla on vain pakonomainen tarve pilkata tuollaisia ihmisiä heidän naurettavan uskonsa takia. Varsinkin silloin kun he uskovat siihen sokeasti eivätkä pysty tarjoamaan mitään todellista koko aiheesta.
Miten niin delfiinit ovat kehittyneempiä? Ja vaikka olisivatkin fyysisesti niin ne eivät sitä pysty hyödyntämään elinalueensa takia. Sitä paitsi et voi verrata ihmisen älyä tai kehittyneisyyttä eläimiin.
"Sitä paitsi et voi verrata ihmisen älyä tai kehittyneisyyttä eläimiin. "
Sama kuin sanoisi, että Athlon XP:tä ei pystyisi vertailemaan P4:n kanssa...
>>Miten niin delfiinit ovat kehittyneempiä?>Ja vaikka olisivatkin fyysisesti niin ne eivät sitä pysty hyödyntämään elinalueensa takia.>Sitä paitsi et voi verrata ihmisen älyä tai kehittyneisyyttä eläimiin.
Nyt on sinuakin varten konkreettista aineeistoa lapsellisten harhakuvitelmien tueksi. Lue Von Dänikeniä kansalla(kansalle, typo siinäkin prlk) tuolla topiccien puolella...
Kyllä naurattaa niin että et edes usko. Delfiinien järjestäytynyt yhteiskunta!!!!!!!
HAHAHAAA!!!
Kyllä ylititte nyt itsenne. Näin typerää juttua en edes uskonut teidän sanovan. Olette kuin jotain pieniä lapsia.
Eläimet eivät tunne rakkautta. Delfiini voi ehkä tuntea jonkinlaista kiintymystä. Delfiini on ihmiseen verrattuna typerä, mutta eläimenä varsin älykäs. Mutta ei lähellekkään sitä luokkaa että vallitsisi jonkin sortin yhteiskunta järjestelmä. Tuo on täysin typerää ja nyt nolasitte itsenne todella pahasti.
Älä sinä jaksa. Sinulta ei ole tullut yhtään järkevää kommenttia koko palstalle. Aina kun puhut minulle niin esität jonkin typerän kysymyksen mihin voi vastata perustellusti vaikka silmät kiinni.
Te ette ole antaneet mitään konkreettista aineistoa koska sellaista ei ole olemassa. Kirjallisuutenne ja muu on vain kaltaistenne kirjoittamia (En ole lukenut Von Dänikenia enkä tiedä hänestä mitään joten en edes kommentoi hänestä edellisessä.). Ne ovat yhtä surkeita kuin teidän kuviteltu satumaailmanne missä elätte.
Kertoisitko minulle miten ihmisen ylivertainen viisaus muihin elämänmuotoihin nähden mielestäsi ilmenee. Aseiden muodossa? Voimaloiden muodossa? Tehtaiden muodossa? Rakennusten muodossa? Teiden muodossa? Liikennevälineiden muodossa? Valtioiden muodossa? Sukupuuttoon tappamisen muodossa? Keskitysleirien muodossa? Kertoisitko minulle mikä sinusta näissä kaikissa on mielestäsi niin hirmuisen viisasta.
Kertoisitko myös, mikä tekee vaikkapa männystä ihmistä tyhmemmän kun sillä ei ole samanlaista tuhovimmaa, kun se vain tyytyy olemaan oma itsensä aiheuttamatta aiheetonta väkivaltaa kellekään ja silti osallistumalla elämän ylläpitämiseen tällä pienellä pallolla. Se jopa hyväksyy ihmisen sille tekemän väkivallan olematta itse väkivaltainen ihmistä kohtaan. Asioita joihin ihminen ei ole ylivertaisessa viisaudessaan pitkiin aikoihin pystynyt lainkaan.
>>Ne ovat yhtä surkeita kuin teidän kuviteltu satumaailmanne missä elätte.
>>Kyllä naurattaa>Delfiinien järjestäytynyt yhteiskunta!!!!!!!>Eläimet eivät tunne rakkautta.>Delfiini on ihmiseen verrattuna typerä,>Mutta ei lähellekkään sitä luokkaa että vallitsisi jonkin sortin yhteiskunta järjestelmä.>nyt nolasitte itsenne todella pahasti.
Minä en pidä ihmistä ylivertaisena, koska hän ei sitä ole. En ole edes niin väittänyt. Silti et voi verrata mäntyjä ja delfiinejä ihmisiin. Ei tietenkään kaikki ole ok. Tällä hetkellä meillä on mutta kuitenkin tulevaisuudessa voi tulla lamoja ja muita elintasoamme heikentäviä pulmia. Te taas pidätte kaikkea vähänkin eksoottiselta kuulostavaa juttua totena. Kertokaa tästä illuusiosta mistä puhutte kaiken aikaa.
Suomessa hallitsee historiassa ennennäkemättömän hyvä yhteiskunta järjestys. Siinä ei ole tippaakaan kaaosta. Jos kaaosta haluat niin katsoppa jotain Afrikan maita.
Rakkaus on vain ihmisen keksimä käsite mikä ei päde muissa eliömuodoissa. Siihen ja sen ymmärtämiseen tarvitaan älyä. Delfiinit ovat älykkäitä eläimiä, mutta verrattuna ihmiseen varsin typeriä. Vaikka ne olisivat kuinka söpöjä ja hellyyttäviä, niin nekin ovat vain eläimiä. Se että ne eivät murhaa muita eläimiä johtuu vain siitä että niillä ei ole siihen tarvittavaa fyysistämuotoa tai älyä.
Voisit itse olla täysin hiljaa. Sinä tiedät paljon vähemmän asioista kuin esität tietäväs.
Ja delfiini voi tappaa ihan milloin haluaa. Sillä on niin paljon voimaa. Delfiinit puolustautuvat haita vastaan heidän "nokallaan" ja joskus on käynyt niin että rantaan huuhtoutuu kuolleita haita.
Se ei kuitenkaan tarkoita että delfiinit ovat agressiivisia. He vain puolustautuvat.
Ihmiset taas rupevat sotimaan ja muuta paskaa ilman mitään syytä. Onko se sinusta sivistystä. Se on vain ihmisen muotoon pistetty hullu villieläin jota ohjaavat parittelu ja ruuan hankinta vaistot.
Voisko olla niin että, Hitler ja Chaplin oli ns. "inteloutside" . karvoihin kätketty prosessorin kanta viilentävien sierainaukkojen alla, todistaa mielestäni asian.
Niin kuin tuossa Blaa blaa blaa... viestissäsi ilmaiset, emme ikinä pääse sovintoon asiasta. Et kyllä ole tyrmännyt yhtään väitettäni. Kirjat mistä saatte tietonne ovat muiden kaltaistenne kirjoittamia. Samoin kontaktinne. Ikinä ei tule sitä päivää kun siirrytte toiselle tasolle. Tuo komenttisi oli juuri esimerkki siitä, että luulette olevanna parempia kuin muut. Ikinä ei tule sitä päivää, että rukoilisin polvillani teidän kaltaisianne. Minusta tuntuu että saatan vielä ammatissani nähdä jonkun teistä. Minulla ei ole mitään perusteltavaa, koska olen jo ilmaissut kaiken kirjoituksissani. Mutta tästä ei tule mitään. Jokainen viesti päättyy aina samalla tavoin ja tämä kirjoittelu alkaa jo tympimään. Lopetan tämän palstan seuraamisen joten on turha enää vastailla.
Tämä ei silti ole luovutus. Luulen että päädyimme tasoihin, koska kumpikaan ei hyväksy toisiaan.
>>Ikinä ei tule sitä päivää kun siirrytte toiselle tasolle. Tuo komenttisi oli juuri esimerkki siitä, että luulette olevanna parempia kuin muut.>kumpikaan ei hyväksy toisiaan.