Oliko Idolsissa Katajan Janne hyvä?
Katajan Janne
17
4749
Vastaukset
- mainosti hauskasti riksua
aika vekkuli;)
- Ihailija-fani
Janne oli mahtava!
Upeasti hän kehui ja mainosti rakasta kotikaupunkiamme Riihimäkeä.
Tosi hyvä tyyppi!!!!!
Kannataisi jannen lukea historiaa,kun mainosti kinosampoa suomen vanhinmmaksi itsenäiseksi elokuvateatteriksi,kyllä nyt asia on nyt niin että teatteri Areena Hyvinkäällä on suomen vanhin elävienkuvien elokuvateatteri 1914-1985 että silleen.
dfhjaj kirjoitti:
http://lotta.yle.fi/rsweblja.nsf/sivut/Jutut_uusi.?opendocument&pageid=ContentA0A89
Löysin lisää tietoa,tämän mukaan tää on aikas vanha.
http://www.hyvinkaa.fi/modules/page/show_page.asp?id=D51A61644DA94B7B905EA0774DCCD6A1&tabletarget=data_1&MENU_2_activeclicked=F2FBC6B82B5C4915854D08DFCBC82A0D&MENU_2_open=true&pid=765016F5A6C146D3A43B5D3D21E4A0C1&layout=sisasivu- adfhah
Möksymäki kirjoitti:
Löysin lisää tietoa,tämän mukaan tää on aikas vanha.
http://www.hyvinkaa.fi/modules/page/show_page.asp?id=D51A61644DA94B7B905EA0774DCCD6A1&tabletarget=data_1&MENU_2_activeclicked=F2FBC6B82B5C4915854D08DFCBC82A0D&MENU_2_open=true&pid=765016F5A6C146D3A43B5D3D21E4A0C1&layout=sisasivusiis 1914 ja noissa aiemmissa oli vanhempia..
1908 alkaen toi oli toiminut muualla..eli ei noissa tiloissa. - djajka
Saattaapi muuten pitää paikkansa, näet hyvinkään teattei on ollut ketjujen omistuksessa, eli EI ITSENÄINEN = )
http://www.hyvleffat.fi/julhistory.htm - asioihin perehtynyt
djajka kirjoitti:
Saattaapi muuten pitää paikkansa, näet hyvinkään teattei on ollut ketjujen omistuksessa, eli EI ITSENÄINEN = )
http://www.hyvleffat.fi/julhistory.htmRiihimäen Kino Sampo on suomen neljänneksi vanhin (yhä olemassa oleva) elokuvateatterirakennus. Vanhempia ovat juuri Tammisaarelainen kino, Hyvinkään Arena ja mainittu teatteri Hesassa. Arena Hyvinkäällä on Sampoa kolme vuotta vanhempi ja taloja yhdistävä ja muista vanhoista teattereista erottava tekijä on se, että Sampo ja Arena ei ole osa muuta rakennusta vaan teatterit ovat omia pieniä kiinnteistöjään omilla tonteillaan. Arena on valitettavasti seissyt jo vuosia kylmillään ja tyhjillään vailla käyttöä. Sen irtain mukaan lukien upeat seinämaalaukset on purettu ja omistajalta, eli Hyvinkään kaupungilta ei löydy tahtoa kunnosta arvorakennusta. Rappio on jo niin syvä, että pian mitään Arenan pelastamiseksi ei ole tehtävissä. Sammossa näytetään yhä elokuvia ja lisäksi se on aktiivisen ja korkeatasoisen harrastajateatterin kotinäyttämö. Aktiivisen ja kaupungin imagoa kirkastavan toiminnan takia Riihimäen Sammon tulevaisuus on turvattu vaikka Sampokin odottaa yhä perusteellista peruskorjausta ja entistystä. Yhteenvetona voi sanoa, ettei Kataja ollut aivan väärässä. Sampo on Suomen vanhin yhä toimiva omassa itsenäisessä kiinteistössä toimiva elokuvateatterirakennus.
- mielestäni
Makuasioita, mutta itseäni ei kakaramainen kahkoaminen juurikaan sytytä. Pidin esiintyjää luotaantyöntävänä ehkä juuri siksi, että veti asiat niin överiksi. Mielestäni extrassakin voisi keskittyä koelaulajiin enemmän.
- dippadappa
Kyllä Janne hoiti homman ihan ok, paljon huonomminkin olisi voinut mennä. Kauhistutti jo valmiiksi. Tiedoksi väittelijöille että ehkäpä ei pidä ottaa ihan niin tosissaan näitä Kino Sampo yms juttuja, tuskin se Jannekaan otti. Pääasia että tuli vähän Riksua mainostettua ;) Ja mitä koheltamiseen tulee, ne jotka vähääkään ko. ihmistä tuntee tietävät että Janne on ihan normaalistikin just tuollainen. Tsemppia vaan Jannelle ja lykkyä rakkaudessa ;).
- pölhö-Kusti
Musta Janne oli hyvä! Hauskaa huumoria. tsemppiä Jannelle!
P-K- Mari,,,,
Mäkin tykkäsin Jannesta Idols-extran juontajana. On muuten tosi hyvä tyyppi siviilissäkin!
Hyvä Janne!!!!
Niuhottajat ja tosikot vaihtakoon kanavaa, tai sulkekoon koko töllön! Ei ole kenenkään pakko katsoa mistä ei tykkää.
- jotkut ehkä arvaa kuka
Aikoinaan monta kertaa kävin jäsen S:än kanssa nuoriso teatterissa kattelemassa näytöksiä jossa janne,kuronen,hirvineimi ja myös jäsen S oli
Tuli silloin pyörittyä useita kertoja siellä.
Näin siellä ensimmäisen kerran kunnon näytöksen.
oli myös kiva nähdä silloin mitä kulissien takana tapahtui näytösten aikana.
Täytyy sanoa että on hienoja kokemuksia on sieltä.
PS: hyviä sällejä ovat kaikki.- jotkut ehkä arvaa kuka2
No tulipas kirjoitettua sekavasti.
Ihan kuin olisin kännissä. - Ihailija vm70
jotkut ehkä arvaa kuka2 kirjoitti:
No tulipas kirjoitettua sekavasti.
Ihan kuin olisin kännissä.Upea tuo Jannen juontama Idols-extra!
Saadaan olla ylpeitä, kun Riihimäkeä nostetaan esiin joka ohjelmassa useaan otteseen. - katsomaan
Ihailija vm70 kirjoitti:
Upea tuo Jannen juontama Idols-extra!
Saadaan olla ylpeitä, kun Riihimäkeä nostetaan esiin joka ohjelmassa useaan otteseen.erehtysin eilen katsomaan pätkän Idols eztraan..sanotaan suoraan, että johan oli järkyttävää. toivottavasti ei enään puhu riksusta sanaakaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain17610782Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-8710269Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2325709Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1784528- 1713015
Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1303014L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin381806Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2981398Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61240Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161164