Saunalahden

Onko kellään kokemuksia Saunalahden Dataetu128:n toimivuudesta ja nopeudesta (GPRS)? Nettisivullaan Saunis varaa oikeuden rajoittaa nopeuden 64:ään - huomaako tuollaista käytännössä useinkin?
2544
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En ole seurannut nopeuksia mutta surffailu,irccailu,Klf-radion kuuntelu yms onnistuvat hienosti 24 h/vrk pienellä rahalla.Kyllä saunis osaa hommat ja hinnat kohdallaan.Sääliksi käy ruotsalaisen soneran asiakkaita kun maksavat kai nykyään jotain aloitus yms. maksuja.

Äänestä
  • Itsellänikin oli se vuoden ajan käytössä, aivan loistava paketti jos vähänkään tarvitsee. Mulla oli 9500:sessa 24/7 MSN päällä ja putty jolla irkkasin. Reissussa kytki BT:llä läppäriin ja sillä viitsi jopa vähän surffata.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


dataetu kirjoitti:

Onko kellään kokemuksia Saunalahden Dataetu128:n toimivuudesta ja nopeudesta (GPRS)? Nettisivullaan Saunis varaa oikeuden rajoittaa nopeuden 64:ään - huomaako tuollaista käytännössä useinkin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu