Peliohjeita kateessa!

Ultsi

Voisiko kukaan auttaa? Meiltä puuttuu peliohjeita näistä peleistä:Hi-Ho!Cherry-o/Golden,Kullan Kaivaja/dan-spil,Mickey kids For Mix-up/Mb-peli,Sami Sanko/Mb-peli,Hugo Lotto/alga,norsun muisti/Kirjalito Olen hakenut näihin peleihin ohjeita kauan.Mutta olen myös saanut apuja tältä sivulta ja auttanut myös muita.

12

4413

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ultsi

      Olen saanut Kirjaliton peliin norsun muisti peliohjeet. Kaikista muista puuttuu edelleen peliohjeet.

    • ohjeet hukassa

      Tietäisitkö sinä, tai joku muu tuohon hotel peliin ohjeita?? Olisin todella kiitollinen. Itse en löydä niitä mistään...

      • ultsi

        Mene Hasbro kotisivuille. paina palvelut-käyttö ohjeet jonka jälkeen H kirjain josta tulee hotel nimi sieltä saat skannattua ja kopioitua ohjeen itsellesi. Ei kun pelailemaan.


      • paljon!
        ultsi kirjoitti:

        Mene Hasbro kotisivuille. paina palvelut-käyttö ohjeet jonka jälkeen H kirjain josta tulee hotel nimi sieltä saat skannattua ja kopioitua ohjeen itsellesi. Ei kun pelailemaan.

        Paljon kiitoksia! En ole löytänyt ohjeita mistään, vaikka kuinka olen yrittänyt etsiä. Onhan nämä ohjeet siihen vuosia vanhaan hotel peliin, vai onko siitä tullut joku päivitetty versio johon nämä ohjeet kuuluvat? Tämä minulla oleva peli on ainakin 16 vuotta vanha. Löytyi vintiltä "muistojen" joukosta, ja ohjeet ikävä kyllä olivat kadonneet vuosien saatossa.


      • ultsi
        paljon! kirjoitti:

        Paljon kiitoksia! En ole löytänyt ohjeita mistään, vaikka kuinka olen yrittänyt etsiä. Onhan nämä ohjeet siihen vuosia vanhaan hotel peliin, vai onko siitä tullut joku päivitetty versio johon nämä ohjeet kuuluvat? Tämä minulla oleva peli on ainakin 16 vuotta vanha. Löytyi vintiltä "muistojen" joukosta, ja ohjeet ikävä kyllä olivat kadonneet vuosien saatossa.

        Kyllä on sama ohje ,kun meillä on vielä 1980 luvulta ole hotel peli.Siinä on sama peli ohje,kuin Hasbron sivuilla oleva.


    • ultsi

      Saatu Hugo-lottoon/ alga Peliohje

    • Löytiskö peliohjeet peliin:
      NORSUN MUISTI
      KIRJALITOn 1993 julkaisema (original nimi BAFFLED)
      Ohjeet saa olla Suomeks tai Englanniks...

      Jo etukäteen kiittäen: [email protected]

      • pellehermanni2

        Moi savunentnz. Ohjeet laitettu matkaan.


    • Pelityttö

      Hei kaikki, tuo Norsun muisti peli kiinnostaa. Milloinkahan sitä on tehty? Saakohan mistään enää?

      • pellehermanni2

        Moi Pelityttö. Peli on tehty 1993, kirjalito. Ei löydy kuin käytettynä. Laita yhteystietosi niin laitan viestin sinulle.


    • Anonyymi

      Säännöt peliin 'tarua vai totta' kateissa

      • Anonyymi

        Moi. Tarkoitatko True & False, Brio, 1994, 7312350151589?
        Tämän peli ohje löytyy ja mihin lähetän ?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      79
      4578
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3813
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      160
      3566
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      51
      2030
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1259
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      128
      1088
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      138
      1024
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      953
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      27
      872
    Aihe