Robotytot sovussa?

Kuka auttaa? en ole varma tappelevatko uudet (joulukuussa tulleet) pikku robosiskokseni vai kuvittelenko..mista tunnistan tappelun? eivat pida mitaan aania mutta valilla toinen on hieman rajahtaneen nakoinen, karvoja ei kuitenkaan ole lahtenyt..asken seisoivat takajaloilla toisiaan vasten pesuastiassa ja toinen pyorahti selalleen..onko se nyt sitten leikkia vai ei? pitaisikohan varmuuden vuoksi toisesta luopua..?
9332
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

robot tavallaan törmätessään aina huitovat toisiaan pari kertaa, en tiedä oikein tappelusta.. joten kysyn oikeastaan samaa asiaa.
Ja tyttöjä niidenkin pitäisi olla, ja tulivat joulukuussa.

Äänestä

kirjottaa ilman pisteitä? Onko se muka hienoa?

Äänestä
  • No olihan tamakin taas nakokulma viestiin. Kun kaikissa ulkomaalaisissa kannettavissa nyt ei satu olemaan ä:ta ja ö:ta enka viitsi joka kohtaan niita kopioida ja liittaa..

    Äänestä

Tappelun tunnistaa siitä että silloin kuuluu terraariosta vinkaisuja ja säksätystä.
Jos toinen on räjähtäneen näköinen, onko sen turkki rasvainen? Entä ruoka tarpeeksi monipuolista?
Ei ole mitään haittaa jos robot toisiaan "sohii" takajaloilla seisten kunhan eivät ääntele. Mutta tappelun sitten tosiaan tunnistaa.

Äänestä
  • ÄLÄ MISSÄÄN NIMESSÄ EROTA ROBOJA TAI JOS EROTAT NIIN OSTA UUS KAVERI KOSKA ROBOILLA PITÄÄ OLLA KAVERI!!!!!!!!!!!!

    Äänestä

  • Juu olen itsekin epaillyt etta turkki on rasvainen ja laittanutkin sitten aina pesuhiekkaa..ruoka on erittain monipuolista kaikkea laidasta laitaan. Tytot eivat tosiaan aantele millaan lailla, joten sitten saavat jatkaa yhteiseloa..kiitos

    Äänestä

  • Nimetön kirjoitti:

    Juu olen itsekin epaillyt etta turkki on rasvainen ja laittanutkin sitten aina pesuhiekkaa..ruoka on erittain monipuolista kaikkea laidasta laitaan. Tytot eivat tosiaan aantele millaan lailla, joten sitten saavat jatkaa yhteiseloa..kiitos

    Sinunkin roboillasi on olemassa jonkinlainen arvojärjestys, toinen on vähän niin kuin "pomo". Välillä ne varmaan selvittelevät välejään.

    Äänestä

  • ROBOT.- kirjoitti:

    ÄLÄ MISSÄÄN NIMESSÄ EROTA ROBOJA TAI JOS EROTAT NIIN OSTA UUS KAVERI KOSKA ROBOILLA PITÄÄ OLLA KAVERI!!!!!!!!!!!!

    ei kannata tänne tulla jakamaan neuvoja, jos ne ovat vääriä. JOS roborovskit tappelevat, ne on välittömästi erotettava eikä niille enää todennäköisesti voi hommata uutta kaveria, koska yläänsäkin robojen pitää olla jo poikasista asti yhdessä eläneitä, jos ne samaan dunaan sijoittaa.yleinen virheolettamus on, että roboilla on pakko olla kaveri, näin ei ole, jos ne alkavat tapella niiden on parempi olla yksin ja hyvin pärjäävät näinkin. kokemusta on, itselläni on kaksi roborovskia jotka olen n. puoli vuotta sitten erottanut...

    Äänestä

huomasin tappelun menneen liian rankaksi, kun toinen joutui koko ajan juoksemaan toista pakoon (omistan siis 2 tyttöroboa jotka olen erottanut) , ne ikään kuin hyppivät toisiansa vasten ja raapivat ja toinen oli koko ajan selällään purujen seassa ja toinen puri. elikkä kyllä sen tappelun huomaa jos se vakavaksi menee, nämä eivät kestänet tappeluiden puhkeamisen jälkeen hetkeäkään toisiansa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Apua kaipaava kirjoitti:

Kuka auttaa? en ole varma tappelevatko uudet (joulukuussa tulleet) pikku robosiskokseni vai kuvittelenko..mista tunnistan tappelun? eivat pida mitaan aania mutta valilla toinen on hieman rajahtaneen nakoinen, karvoja ei kuitenkaan ole lahtenyt..asken seisoivat takajaloilla toisiaan vasten pesuastiassa ja toinen pyorahti selalleen..onko se nyt sitten leikkia vai ei? pitaisikohan varmuuden vuoksi toisesta luopua..?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu