Löytyykö PdD:n kylästä kelvollisia ruokapaikkoja hotelli Aquavillen ravintoloiden lisäksi? Onko niihin lyhyt ja turvallinen kävelymatka? Entäpä hintataso? Mitä suosittelette? Vai täytyykö lähteä Fortalezaan asti, jos kaipaa vaihtelua ruokatarjontaan?
Porto das Dunas ruokapaikat
2
447
Vastaukset
- eilen takaisin saapunut
Porto das Dunasin ravintolatarjonta on vähäistä, mutta muutama hyvä ravintola löytyy. Oceani-hotellin ravintola on erinomainen ruokapaikka, tosin hintataso brasilialaiseksi korkea, 30 realia aikuiset ja lapset maksavat puolet (tosin meidän 6- ja 4-vuotiaat eivät kyllä laskulle asti menneet). Tarjolla on monipuolinen seisova pöytä ja ohjelmaa, meidän siellä syödessämme pari kertaa esitettiin forroa, ja siinä sivussa tuli seurailtua paikallisten tanssahtelua. Sitten on Planet Dunas, missä on tarjolla mm. pizzaa ja pastaa edulliseen hintaan. Hyvää, nam! Myös Vila da Praian ruoka oli erinomaista, joskin ruokalista on suppea, ja välttämättä kaikkea ei siltikään ole joka ilta tarjolla. Esim. kerran käydessämme ei saanut kanaa eikä kalaakaan. Kokeilemisen arvoista on härän file, joka tarjoillaan kuumalta pannulta. Paikkana Vila da Praia on vaatimaton. Dunna´s oli suljettu sinne yrittäessämme, mutta ulospäin näyttää ainakin suht siistiltä. Kävellen voi huoletta mennä ainakin Oceaniaan, ja Pasta Planetistakin on lyhyt kävelymatka, tosin kannattaa kävellä pientareen puolella. Autot ajavat tiellä melko kovaa. Taksit ottavat Dunasin alueella vain 10 realia meno-paluu, joten ei ole kallista sekään. Sitten Dunasista löytyy mm. vesipuiston alueelta kilo-ravintoloita, mutta ne eivät valitettavasti ole ilta-aikaan auki.
Mukavaa matkaa!- vaihtoehtoja kaipaava
Kiitos vinkeistä. Kiva kuulla, että hotellin lisäksi muutakin valikoimaa on tarjolla. Toivottavasti lomanne PdD:ssä oli onnistunut. Meillä matka häämöttää reilun kk kuluttua. Ihanaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1101671- 1711618
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1691528Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise231318Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys901194Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su146963Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c70961- 97892
Sofia Virta vertasi Karjalan evakoita nykymatuihin
Vihreiden puheenjohtaja Sofia Virta avasi sanaisen arkkunsa, eli tyhmyyden tynnyrinsä, valtiovarainministeri Riikka Purr187815Rokotevastaiset aiheuttaneet lasten kuolemat USA:ssa, eivätkä pyydä anteeksi
Jo kaksi lasta kuollut tuhkarokkoon Texasissa, koska rokotevastaiset ovat toimillaan tuhonneet suojaavan rokotekattavuud211791