Heips!
Näin luki lemmikit(varmaan muiskin..)takakannes
(pienellä): Jos tietokoneelle on asennettu yli 5 lisäosaa, RAM-muistia(vai oliko AAM, en oikein erota, kun on niin pienellä:) on oltava 512Mt.
Että mulla sitten on jo noi kaikki: yliopisto, yöelämää, kauppa-auki ja lemmikit.(Myös joulupaketti ja glamour-kamasetti) Ja ajattelin hankkia myös sen vuodenajat. Ajattelin vaan kun en oo mikään ihmenero, noiden tietokoneiden kans (mulla kannettava, jolla pelaan), et mikä toi 512Mt:ä on? Ja toimiikohan mulla sitten enää? Toivottavasti osaatte auttaa, KIITOS, ja toivottavasti ymmärsitte!!! :D
Liikaa lisäosiako??!! Help!
4
263
Vastaukset
Itse olen huono selittämään, ku siitä ei saisi mitään tolkkua, mutta tässä hyvä osoite joka kertoo tästä RAM- muistista:
http://www.edu.ouka.fi/lohipato/kotisivutoppilaat/www2000/jaripro2000/ramm.html- gggggh
koneesi muistin määrän näet näin:
Käynnistä > suorita > kirjoita "dxdiag"
Kohta "Memory" (=muisti) - The sims 2 pelaaja
gggggh kirjoitti:
koneesi muistin määrän näet näin:
Käynnistä > suorita > kirjoita "dxdiag"
Kohta "Memory" (=muisti)Kiitos vastauksista!! Niistä oli apua, mutta nyt tuli taas toinen apua!! Kun katsoin sen mun muistin niin siinä oli vaan 502Mt:ä!! Eli kun kuores luki et pitää olla 512Mt:ä!! Hitsi! Tai ehkä luin väärin, mut en mun mielestä! (Voiko olla 502Mt:ä?)
-KIITOS-
- pktåpkghfhjjjjjjjjjjjjjjjjj...
se on joku sellanen esim. muisti tai tila
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944791Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353076Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281551Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471199
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71016Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52989Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981