Huom! Vaikka tämä on aika pitkä teksti, niin toivon, että kaikki lukevat.
Tämä alkaa ottaa päähän, kun on palstat täynnä roskaa. Miettikääs vähän. Sehän kertoo, että löytyy niitäkin, joiden älykkyysosamäärä on negatiivinen, mutta hyvä että kaikilla se ei ole.
Nyt WoWin ja RSn pelaajat,ottakaa itteänne niskasta kiinni!!! Kuinka voit määritellä, että kumpi on parempi peli, jos et ole itse pelannut, ja nyt sitä mennään sitten haukkuu toisen pelin pelaajia. Ainakun joku menee haukkumaan, niin toiset vastaa siihen ja POKS, kaikki palstat täynnä roskapostia. Joko aiheetta / tietämättömyyttä / tyhmyyttä / pikkukersa-ikää mennään haukkumaan, tai sitten on itsekkin pelannut WoW/RS:ssää. Eli on itsekkin ollut jossain vaiheessa kiinostunut pelistä. Itse en ole edes kokeillut WoWia, koska siinä täytyy maksaa muutenkin pelaamisesta. No, pitäähän RuneScapessakin maksaa, jos haluaa lisää tekemistä, mutta se on halvempaa kuitenkin. Itse pelaan freenä ja se riittää minulle.
Katselin vähän eteenpäin WoWin palstalla ja huomasin tämän tekstin, olen kyllä itse samaa mieltä melkein kaikista asioista. Taidamme olla kumpikin samoilla asioilla:
elikkäs... olen niin kyllästynyt tähän että on pakko kirjottaa tästä juttu!
kaikki runen pelaajat voisivat pitää turpansa kiinni ja antaa wowin pelaajien olla rauhassa. ite pelasin runee PALJON minkä jälkeen koitin wowia ja päädyin ostamaan sen ja pari kk peli aikaa, omasta mielestäni (huom! omasta mielestä) wow on paljon parempi enkä edes enää viitsi pelata runee, mutta en silti ala kiljumaan että "RUNE ON PASKA VITTU PELATKAA WOWII SAATANA!!!" kaikki pelaa mitä haluaa eikä siihen tarvii toisten puuttua!!!!!
toinen asia!
on naurettavaa kun jotkut ihmiset itkevät että wowiin jää koukkuun ja pelaajilla ei ole elämää!!
jos on niin idiootti että antaa jonkun pelin esim. wowin hallita elämääsä on jo valmiiksi "no life"! itse pelaan wowia koulun, harrastusten ym. arkisten hommien jälkeen. uskokaa pois on joskus mukavaa pelata wowia pitkän ja kusisen päivän jälkeen (päivän koho kohta!!) joskus en vain kerkee pelaamaan. joskus vapaa päivinä kun ei ole muutakaan tekemistä saatan istua koneella useampia tunteja pelaamassa wowia, mutta onko silläkään väliä mitä tekee kun ei muutakaan ole. jos tulee joku yllättävä meno keskeytän pelin ja jatkan ehkä myöhemmin. NÄIN yksinkertaista se on!
tarkoitukseni ei ole morkata ketää eikä mitään! kunhan vain sanon tämän kun tuntuu että joillekkin se ei mene kaaliin. eli lopettakaa nyt se valittaminen runesta ja wowista tai että wow on huume! itse pidän wowista ihan sairaasti mutta en anna sen hallita elämääni. välillä kun tekee jotain muuta ja pelaa pienen tauon jälkeen peli tuntuu mukavammalta eikä siihen heti kyllästy kuin että sitä pelaisi 24/7. tosin on niitä henkilöitä jotka ajattelevat että on pakko pelata ettei mene peli aikaa hukkaan. se on kanssa melke idioottimaista vaikka on sekin tavallaan "säästämistä" ei wow nyt niin kallis ole kun vertaa miten suosittu ja hyvä peli se on!
mutta jätän asian tähän ja toivon että jotkut ottavat opikseen! korjatkaa jos olen väärässä!!! myöhäiset hyvän joulun toivotukset ja hyvää tulevaa uutta vuotta ja hyviä peli hetkiä wowin pelaajille ja muille pelaajille!
-> Olen lähes kaikesta samaa mieltä ;)
TOIVON TODELLA, ETTÄ KAIKKI LUKEE
8
1123
Vastaukset
Nojoo oikeesti toi on kyllä aika viisasta tekstiä.. tottahan se.
- housu
niin ja rune höylät kattokaas tää video niin opitte jotain niin siin on sit vähä vertailua http://www.youtube.com/watch?v=1r6o8voRYUU tää sama video on ollu tääl enneki mut tää video on eri sivult ett rune höylät päät kiinni tältä sivulta koska muten menee hermot kun te tuutte tänne WOWin keskustelupalstal heittään settiä ett "RUNE on PAALJON Parempi kuin wow" tai "wowi on ihan perseestä"
- Taslehofft
housu kirjoitti:
niin ja rune höylät kattokaas tää video niin opitte jotain niin siin on sit vähä vertailua http://www.youtube.com/watch?v=1r6o8voRYUU tää sama video on ollu tääl enneki mut tää video on eri sivult ett rune höylät päät kiinni tältä sivulta koska muten menee hermot kun te tuutte tänne WOWin keskustelupalstal heittään settiä ett "RUNE on PAALJON Parempi kuin wow" tai "wowi on ihan perseestä"
Eikös tuon videon ole tehnyt joku WoWin pelaaja? Tuo video on kyllä "vähän" puolueellinen =)
- joku
Taslehofft kirjoitti:
Eikös tuon videon ole tehnyt joku WoWin pelaaja? Tuo video on kyllä "vähän" puolueellinen =)
iha puolueellinen RS oli vaa 5 sec pätkii ja WOWist oli ainaki 20sec ja muutenki älkää jaksako väitellä WOW on vain paska ei sille voi mitää
- mies/nainen
joku kirjoitti:
iha puolueellinen RS oli vaa 5 sec pätkii ja WOWist oli ainaki 20sec ja muutenki älkää jaksako väitellä WOW on vain paska ei sille voi mitää
"WOW on vain paska ei sille voi mitää"
sanoo henkilö joka ei edes ole kokeillut WoWia..
- joujouojou
itsekkin syyllistyit samaan eikö tuokin ole jokasen oma asia ja oma valinta.lainaus:jos on niin idiootti että antaa jonkun pelin esim. wowin hallita elämääsä on jo valmiiksi "no life"!
- samasama
pelaajia tuntemati yleistät.
- huussi
yep yep.. viisautta... en antaisi WOWin hallita elämääni ja kukkarokaan ei sitä sietäisi ja itsekkin pelasin n.vuoden runee mutta kyllästyin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2073576Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen133346Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä722542Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman92175Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling472037Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.61898Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue401708- 901591
- 721153
- 741140