Kyselisin neuvoja puhelimeni käytöstä...ja viestiääniasetuksista...
Minulla on Samsung SGH-X670.Olen nauhoittanut puhelimen puhemuistioon hauskoja ääniä ja haluaisin saada ne viestiääneksi.
Kuinkahan tämä mahtaa onnistua?
Jos tallennan oma nauhottaman äänen viestiääneksi niin katoaako alkuperäinen viestiääni kokonaan puhelimestani vai voinkohan joskus myöhemmin vaihtaa sen sitten takaisin?
Kiitos jo taas etukäteen jos joku asiasta jotain tietää =)
Minulla on Samsung SGH-X670.Olen nauhoittanut puhelimen puhemuistioon hauskoja ääniä ja haluaisin saada ne viestiääneksi.
Kuinkahan tämä mahtaa onnistua?
Jos tallennan oma nauhottaman äänen viestiääneksi niin katoaako alkuperäinen viestiääni kokonaan puhelimestani vai voinkohan joskus myöhemmin vaihtaa sen sitten takaisin?
Kiitos jo taas etukäteen jos joku asiasta jotain tietää =)
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ohjekirja s.81
Alkuperäiset äänet eivät katoa.
kiitos sulle!Taas ;)
Uskomatonta mutta totta,olen hukannut ohjekirjan.Löysin melkein kaikkien entisten puhelimieni ohjekirjat mutta en tietty nyt kun oikeesti olisin tarvinnu :(
Onko se kauheen pitkä teksti,olisitko jaksanu kirjotella sen tänne?Vaikka ees lyhennellen niin paljon kun mahollista?
Yritän vielä ettiä mutta paikat alkaa käydä jo vähiin missä vois olla :(
Kiitos sulle oikeesti,taidat olla joku samsungien asiantuntija ;)
Tässä ohjeita "vasenkätisenä", mutta noista valikoista varmaan osaat seurata toimenpiteet.
Käännökseni saattaa mennä "metsään", kun en osaa kieliä!
Message tone (Menu 9.4.3)
"Viestiäänet (Valikko 9.4.3)
Use this menu to change the sound settings for
incoming messages.
"Käytä tätä valikkoa, kun vaihdat tulevien viestien ääniä"
• Tone: select one of several message tones.
"•Ääni: Valitse yksi tai useampi viestiääni"
• Alert type: specify how you are to be informed
when a message comes in.
"•Hälytystyyppi: Kuinka saapuvasta viestistä ilmoitetaan"
• Repetition: specify how often the phone informs
you of a new message.
"• Toistaminen: Kuinka usein puhelin imoittaa uudesta viestistä"
Juu löysin kyllä kanssa tuon valikon jo aikaisemmin mutta en pysty vaihtamaan ääntä.Siinä on kyllä sellanen nuoli mut ei siitä tapahdu mitään.Siellä kun ei ole muistissa kun se yksi ainoa puhelimen alkuperäinen ääni.En ole löytänyt mistään äänivalikosta kohtaa josta voisi muuttaa viestiääniä.Kaikki äänet kyllä saa soittoääneksi vaihdettua mutta ei viestiääneksi.
Olenko tyhmä vai onko puhelin tyhmä? Kummassa liene vika ;)
Kokeileppas vielä..
"valikko"
9
4
3
"valitse"
Paina sitten sitä "neliön keskellä" olevaa "OK/I"- näppäintä.
Nyt pitäisi olla näkyvissa ne äänet, jotka ovat valittavissa viestiääniksi.
Taidampa olla tosi toope ;)
Tuollahan oli 10 erilaista viestin merkkiääntä.Ja mä kun oon luullu koko ajan että on vaan se yks ja puhelin on ollu mulla jo yli puoli vuotta...
Kiitos sulle taas tosi paljon neuvoista.
Kyselen taas jos tulee ongelmia.
On hyvä tietää että joku osaa neuvoo.
Kiitos vielä kerran =) =)
Muuten jos haluat tietää, kun aiemmin mainitsit asiasta, niin en ole koskaan edes nähnyt sellaista puhelinta, joka sinulla on..!
Vai et ole nähnyt koko puhelinta?
Kuinka osaat sitten niin hyvin neuvoa jos et ole edes nähnyt kyseistä luuria?
Mä en ainakaan osaisi.
Hyvä että jotkut osaa =)