toisille se on

Poksahtavat vaan raskaaksi kun "näkevätkin" vaan siemenen.... halusivat tai eivät.

Toiset sitten taas,,,

...mutta onko se syy moralisoida???
1278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

on katkeruutta kantaa! Jokaisella on oma elämänsä ja itse toki lapsettomuudesta kärsivänä en suosittele kenellekään aborttia, mutta tilanteethan vaihtelee ja se on naisen oikeus josta on taisteltu, joten mitä sitä moralisoimaan. Olet onnekas jos pamahdat paksuksi vain siemenen nähtyäsi! Toivottavasti onni on muutenkin matkassasi!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


niin helppoa kirjoitti:

Poksahtavat vaan raskaaksi kun "näkevätkin" vaan siemenen.... halusivat tai eivät.

Toiset sitten taas,,,

...mutta onko se syy moralisoida???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu