kaikki lukekaa ei oo wowi on paska viesti

Eli kaikki ne jotka pelaa RS:ää niin voisitteko lopetaa wowin haukkumisen tai tehän sen runen palstal ihan iteksenne? Kun ei kukaan jaksa kuunnella (lukea) tota paskaa niin pliis ei enää tämmöstä. Ja se joka sanoo että runen graffa on parempi kun wowi on 1000/0 parempi kun wow niin etta se oli siinä moi.
9856
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

...parista asiasta.

1. Nuo jotkut idiootit eivät lähde täältä helpolla pois, ja saatte kyllä syyttä ihan omia WoWin pelaajia siitä että menitte spammimään eka RuneScapen palstan VIELÄ HIRVEÄMMÄN sotkun alle. Jotkut sitten siitä nokkiinsa ja aloittivat tämän.

2. WoWissa ei todellakaan ole 1000x parenpi grafiikka kuin RuneScapessa, sillä RuneScape onkin Java peli, eli RuneScapen arvosana grafiikalle onkin n. 8, ja WoWille annan 6. Johtuen asioista, a ja b.

a. RuneScape on Java peli, sellaista ei tehdäkkään ihan heti.

b. WoW täytyy ostaa, ja grafiikat ovatkin aivan surkea tasoiset ostettavalle pellille.

PS. Suosivuus ei tee pelistä parasta.

Äänestä
  • Edelliset ilmoitukset ovat asiaa, mutta mun mielestä WoWia ja RSa ei voi oikeastaan verrata, koska toinen on java- ja toinen ostettava peli. Tottakai WoWin grafiikoihin on uhrattu enemmän, jotta mahdollisimman moni ostaisi sen (olen nähnyt paljon surkeampiakin tuotoksia). Mutta RS on silti minun mieleeni, vaikka en ole ees kokeillut WoWia.

    Äänestä

  • b. WoW täytyy ostaa, ja grafiikat ovatkin aivan surkea tasoiset ostettavalle pellille.

    [/quote]

    a. Se ei ole pelli

    b. Vsta peli GameBoylle. Vertaa grafiikoita. Ja aivan pakko kysyä, jos siinä on noin huonot grafiikat, miksi sitä pelaa yli 8 milj. ihmistä???

    Äänestä

  • Grafiikat ei tee pelistä hyvää vaikka runessa olisi esim skyrimin graffat niin ei se siitä parane paska mikä paska

    Ps tiedän että viesti on 6v vanha mut on tylsää

    Äänestä

WoW-palstalaiset häiriköivät myös RS-palstalla, joten sen puoleen. Ja WoWissa on itse asiassa säälittävät grafiikat verrattuna siihen, mihin he oikeasti voisivat panostaa. Rahaa tulee kuin pipoa, 9/10 omaan taskuun?

Äänestä

teillä ei vain ole tarpeeksi hyvää konetta joten ette voi pelata wowia täysillä grafiikoilla. Se vie teidän pelihimon siitä.

Ex runen pelaajana kyllästyin itse runeen ja pelaan nyt wowia.

Äänestä

Hyvä on. Nyt päästään ehkä käsiksi mailman turhimpaan peliin nimeltä RS. Menee aivan samaan arjaan UO:n kanssa ja kummassakaan pelissä en nähnyt edes sitä seikkailun hienoutta, kun kokeilin. Grafiikat pöyristyttävän rumat, pelaajat palikoita (no se taitaa olla silti joka ainoan MMORPG:n ongelma), mutta RS:n sekä UO:n porukat. Aina ei voi ymmärtää. Suosittelen RS porukalle, että jätätte tuon kaikkien aikojen rumimman pelin pois päiväjärjestyksestä ja rupeatte pelaamaan peliä josta voi edes hetken nauttia =)

Äänestä

RS on paska peli, jota pelaa jotku pikku naskit!!!

Äänestä
  • kirjotin melkein kaiken otsikkoo. mut rs:sä jää kaikes vikaks
    !

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lukekaa! kirjoitti:

Eli kaikki ne jotka pelaa RS:ää niin voisitteko lopetaa wowin haukkumisen tai tehän sen runen palstal ihan iteksenne? Kun ei kukaan jaksa kuunnella (lukea) tota paskaa niin pliis ei enää tämmöstä. Ja se joka sanoo että runen graffa on parempi kun wowi on 1000/0 parempi kun wow niin etta se oli siinä moi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu