LATAUS OHJEET

aSnin

Näitä ohjeita onkyselty nii paljo!

ohjeet siihen miten ladata WinRarilla.

1. Mene googleen ja laita hakusanaksi WinRar.

2. Klikkaa kohtaa jossa lukee WinRAR archiver, a powerful tool to process RAR and ZIP files.

3. Kun olet päässyt kyseiselle sivulle, klikkaa sivun vasemmasta kulmasta kohta Downloads.

4. Siellä huomaat olevan eri maitten kieliä. Klikkaa kohtaa Finish

5. Koneesi kysyy (ainakin minun) Suoritetaanko, tallennetaanko vai peruutetaanko. Valitse Suorita.

6. Jos koneesi kysyy uudestaan Suoritetaanko paina suoritetaan

7. Seuraavaksi pitäisi tulla ikkuna joka kertoo WinRarista. Paina Install.

8. Sitten koneesi lataa WinRarin.

9. Sen jälkeen tulee ikkuna, joka näyttää tietoja jotka saat itse asettaa. Jos et halua muuttaa niitä paina ok.

10. Sitten voit valita kyseisistä kohdista jonkun. Jos et halua käynnistää mitään paina valmis.

11. Sitten mene jollekkin sivulle jossa on ladattavaa. Mene vaikka sipsisimssiin ja sieltä kohdasta Finds Sims2. Siellä on erillaisia sims sivuja.

12. Avaa vaikka 4 Ever Simfantasy. Sivu aukeaa uuteen ikkunaan. Mene sieltä kohtaan Downloads, ja klikkaa vaikka Objects and Builds.

13. Siitä voit valita haluatko ladata jotain olohuoneeseen vai minne. Klikaa vaikka olohioneen kuvaa.

14. Jos haluat ladata tuon ensimmäisen kuvan tavarat klikkaa kuvan alapuolella olevaa ensimmäistä linkkiä sofa.

15. Nyt koneesi joko avaa suoraan WinRarin tai sitten se kysyy haluatko avata, tallentaa vai peruuttaa. Jos koneesi avaa suoraan WinRarin, paina ikkunan yläosassa olevaa kohtaa Pura.

16. Sitten painat jos sinulla vaikka on koneessasi Tiedostot (vaikka Linda) tai Omat tiedostot. klikkaa kansiota tai nimeä kaksi kertaa. Sen jälkeen valitse Ea Games, jos olet tallentanut Simssisi sellaiseen kansioon.

17. Sitä myös kaksi kertaa. Sitten alapuolelta The Sims 2. Sitten pitäisi ilmestyä kaikki Sims2 kansiosi. Klikkaa sieltä kohtaa Downloads (kerta riittää) Jos sinulla ei ole Downloads kansiota mene tekemään se.

18. Paina siis Downloads kohtaa ja sitten OK:ta.

19. Jos koneesi ei suoraan avaa WinRaria, vaan kysyy Tallennetaanko, Avataanko vai Peruutetaanko paina Tallenna. Sitten sieltä valitset vaikka Työpöydän (josta on helppo purata objektit tai muut) Ja painat Ok.

20. Sitten voit mennä Työpöydälle, jossa pitäisi olla uusi pikakuvake ja klikata sitä kaksi kertaa. Sitten voit tehdä samat asias kuin edellisissä kohdissa luki.

Nyt sinulla pitäisi olla kuvan sohva pelissäsi!

Samalla tavalla voit myös ladata esimerkiksi hiuksia, meikkejä tai vaatteita.

Muista, että joissain huonekaluissa pitää klikata kuvaa jolloin se latautuu.

Jos näet jossain niinkuin 4 Ever Simsfantasyn osissa tavaroissa ym. kohdan jossa lukee Donate, pitää kohteesta maksaa, mutta älä huoli. Et voi ladata kohdetta ellet ole rekisteröitynyt sivulle ja antanut tilinumerosi sinne ym. kukaan ei voi periä sinulta maksua, mutta et voi myöskään ladata kyseistä tavaraa, vaatetta tai muuta.

Mesheistä vielä. Eli tavaroilla/hiuksilla/vaatteilla voi olla erillinen mesh joka pitää ladata, jotta kyseinen tavara/hius/vaate tulee peliisi. Silloin ladattavan kohdan vieressä/alapuolella tai jossain lähellä on ilmoitettu siitä. Mesh voi olla samalla sivulla, ja sinun pitää klikata vain jotain linkkiä jonka avulla pääset lataamaan meshin. (Mesh ladataan samalla tavalla kuin muutkin esineet) Jos haluat ladata esim. vaatteen voi sen vieressä lukea Mesh from (sivun nimi) silloin sinun pitää mennä kyseiselle sivulle ja ladata sieltä se mesh. Niitä ei aina löydä, jos sivustolla on paljon ladattavaa, mutta kärsivällisyys palkitaan.

Toivottavasti noista oli jotain apua.

1

210

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tohon voisi vielä lisätä että kannattaa ton winrar-ohjelman asennuksen alussa laittaa raksi kohtaan että se purkaa myös WInzip tiedostot, näin et tarvitse kahta ohjelmaa purkaaksesi ladattavia. Ei täs muuta kiitos kun pistit ohjeet:D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      136
      1260
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      34
      791
    3. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      577
    4. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      570
    5. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      25
      521
    6. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      29
      506
    7. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      24
      500
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      22
      467
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      14
      462
    10. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      14
      461
    Aihe