elikkä sitä kysyisin, että kun latasin tuohon deer hunteriin tuon map editorin ja sitte ku yritän asentaa sitä nii se valittaa, että asennapeli ennen kuin asennat sen map editorin vaikka peli on jo asennettu. eli mikä siinä mahtaa sitten olla väärin??
deer hunter 2005
asd..
2365
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
eli editorille että pelille. Sitten asenna se editori vaikka pelin kansioon omaan kansioonsa.
Huomioi myös se että välilyöntiä ei saisi olla missään kohdassa pelin tai editorin polkua. Eli ei näin:
c:/peli kansio/itse peli/editori
Tuo on yleensä aiheuttanut juuri tuollaisia ongelmia noiden editorien kanssa, joten nykyään kirjoitan kaikki polut joko pötköön tai erotan eri sanat _ merkillä.
Enpä muista että tuollaista ongelmaa olisi tullut eteen omalla kohdalla kyseistä editoria käyttäessä, mutta kokeiles mennä vaikka sellaiseen paikkaan kuin www.biggamelodge.com ja etsi sieltä tuon DH2005 keskustelupalsta ja kysy ongelmasta siellä. Se on kyllä englanninkielinen, mutta sieltä löytyy myös karttoja ja vinkkejä karttojen tekoon. Googlesta voi löytyä myös muita keskustelupalstoja.
On tullut itsekin noita karttoja kotipaikkakunnan metsistä väännettyä ihan jatkuvalla syötöllä mutta itsellä ei ole ollut ongelmia asennuksen tai käytön kanssa.
Minulla on kyllä näköjään välilyöntejä siinä polussa :)