Eräs kaverini teki itsarin. Yksi syy masennukseeen ja pitkäaikaiseen pahaan oloon oli stainerkoulu jota oli joutunut käymään 15-vuotiaaksi asti.
Älkää laittako lapsianne stainerkouluun!
pelottava
3
1008
Vastaukset 3
- mietipä sitä
No mihinkäs ne lapset laitetaan, kun peruskouluaisetkin tekevät itsemurhia ja ties vaikka mitä?
Kysyn vaan. - Toinen esimerkki
Eräs koulutoverini teki itsarin. Syy itsariin ei ole selvinnyt vieläkään, mutta hän ei ollut käynyt Steinerkoulua ja kävi silloin ammattikoulua, jota oli joutunut käymään 18-vuotiaaksi asti.
Eräs toinen ystäväni kävi peruskoulua ja häntä kiusattiin 9 vuotta. Hän kävi ammattikoulua 2 vuotta ja jtti kesken ja teki itsarin.
Älkää laittako lapsianne peruskouluun älkääkä ammattikouluun!
Ja hmmm.... Älkää myöskään laittako lapsianne minun kanssani samaan kouluun, koska en kestäisi enää kolmatta itsarintekijää :(- Steineria käynyt
Amerikassa on ammuttu oppilaita ilman syytä, älkää siis menkö amerikkaan, tai lapsenne ammutaan kesken lounastauon.
Älkää syökä rasvaa tai lihoatte ihrapalloiksi ja kuolette sydänkohtaukseen. Vihatkaa Oivariinia, sillä senhän syytä tämä kaikki on, eikä meidän ihmisten jotka sitä syömme.
Kaverini oli töissä huoltoasemalla ja sai tarpeekseen ja hirtti itsensä bensaletkuun, älkää siis milloinkaan tehkö sellaista työtä. Neste tappaa!!!! Tämä on siis "fakta".
Älkääkä kirjoittako asioista joiden pohtimiseen viisautenne ei riitä. Pitäytykää siis Pirkka-lehden lukemisessa ja laimean teen lipittämisessä, ellei sekin ole teille liian mystistä. Te, hyvät ihmiset, te olette vaarallisen typeriä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak2874008Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan
Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes hallituspuolueiden omat kannattajat Kes2171811Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku1451552- 1251255
- 761078
Sinkkujen tilanne kiinassa katastrofaalinen
800 naista osallistui sinkkujen iltaan, paikalle saapui 0 miestä. Ei mahdollisuuksia, kun nainen on 38 -vuotias, ja1321047Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?
https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt445966Minne katosi Sofian Jeff-rakas ystävä?
Seiskalehden mukaan Jeffreytä ei ole näkynyt, kuin kesäkuussa maininta Sofian ommissassa insramissa. Onko jo tullut ero171788- 10787
- 45686