Ei jumalauta!!! Meni sit vähä liian pitkälle RadioRockissa tänään kun kuuntelin,sieltä tuli Coldplay:trouble.Täma tapahtuu vain suomessa!!
We live in a communist country
ohmygodnoway
8500
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mitä tos biisis on erikoista????
Ja miten kommunismi liittyy mihinkään? Eiks tienny että kommunismi on kuollu muualta paitsi kiinasta?
Paitsi että.....äärikapitalismi /porvarismi on kyllä niin lähellä kommunismia että sitäkin vois sanoo tavallaan jo kommunismiksi..
huomaa että euroopassakin on 1 kommunistinen valtio nimeltään Valko-Venäjä. se on nimellisesti demokraattinen, mutta käytännössä kommunistinen.
Millä perusteella tuon kappaleen kuuluminen RR:ssa katsotaan kommunismin ilmentymäksi?Älä kirjoittele höpöjä,vaan perustele asiasi.
Niinkuin tämä Lukasenkonkin paikka.
Nukutteko te vielä?
Mutta todennäköisesti Valko-Venäjällä soitetaan radiossa parempaa musiikkia kuin meillä.
Kyllä te muut taas näytätte kiinnittävän huomionne ihan vääriin seikkoihin alkuperäisen kirjoittajan kirjoituksessa. Oleellistahan alkuperäisissä viestissä oli, että hän halveerasi muita palstan lukijoita kiroilullaan. Kommunismi ja muut jutut viestissä ovat puhtaita sivuseikkoja.
No jos ihminen ei ole asunut missään muualla kun suomessa niin ymmärrän täysin ettei mun viesti mennyt perille!! Tässä muutama asia mitä minä kutsun kommaritouhuksi tai sanotaako että nämä on mahdollisisa ainoastaan ns.sarvikuonojen valtiossa(jälkeenjäänyt valtio)eli hommat on pahasti jäljessä,niinkuin suomessa monet asiat on.
-Radiokanavat (RR:n mukaan Coldplay on rokkia)
-Nettiyhteydet/hinnat
-Autojen hinnat
Sori,unohtu laittaa tänne yks juttu.
http://www.bandit1063.com
Siinä teille kovan luokan rokkikanava,myös webissä!!!
Tzippadai and support your local creampies!!!