Asensin WinXP:ni uudelleen. Minun käskettiin asentaa myös SP2 mutta en halunnut tehdä sitä ennen kuin olin asentanut virusturvan uudelleen. Mistä tiedän mikä on mulle sopiva SP2-asennustiedosto? Löysin useita, mutta jotkut olivat "ammattilaisille" tai suositeltiin käytettäväksi silloin kun asennetaan sitä useampaan koneeseen. Kokeilin yhtä latausta Microsoftin sivuilta ja lataus onnistuikin, mutta asennettaessa tulee ilmoitus: "järjestelmästä ei löydy tuotteen odotettua versiota". Mitähän hittoa sekin tarkoittaa? Mulla oli aiemmin SP2 mut sen asennuksesta on jo niin monta vuotta etten enää muista miten se meni. Haluaisin IE7:nkin käytöön eikä se ilmeisesti pelaa ilman SP2:sta. Auttakaa nyt onnetonta! Kiitos!
SP2 asennus
Merika
3297
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kokeile asentaa kaikki microsoftin päivitykset, niin eitköhän siten saa myös SP2:n. Voipi olla ettei sun omassasi WinXp:ssä ole SP1:stä jo valmiina.Tässä on vain yksi vaihtoehto.
http://www.microsoft.com/finland/windowsxp/sp2/default.mspx Älkää neuvoko ellei ole mistään muusta tietoa kuin mutu-tuntumasta.CD:n voi myös tilata kotiin ja ihan ilmaiseksi,oleppa hyvä.
Tuonne kasasin joskus WinXP:n Service Pack 2:sta ohjeita:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=108&conference=4500000000000672&posting=22000000013842193