oireita hermoratahieronnasta

onko kellään tullut hermoratahieronnasta rytmihäiriöitä? olen käynyt hieronnassa vuoden migreenin ja niska- hartiaseudun ongelmien takia, siihen hoito on auttanut, mutta nyt on tullut rytmihäiriötuntemuksia.
6840
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Myös mekaanisilla laitteilla hieominen voi aiheuttaa sydänoireita.
Itselläkin sydänlihas ei niin hirmu vahva, etteikö hermoratoihin vaikuttavat hoidot häikkäisi.
Sydäntä rasittavat hoidot pitää lopettaa siinä vaiheessa jos sydänoireita tulee.

Äänestä

olisko käsitelty liikaa kaulan lihaksia ja ärsytetty
vagushermoa?

Äänestä

Ne ovat hoitoreaktioita joita voi tulla kaikista eri hoitomuodoista.Mutta sinulla on varmaankin skolioosi selässäsi. Joka saa aikaan kompensaationa kyseisen oireen. Joten suosittelen käyntiä osteopaatin luona. Varmaankin 1-2 hoitokertaa riittää,niin uskoisin.
Hyvää kevättä sinulle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


oireileva kirjoitti:

onko kellään tullut hermoratahieronnasta rytmihäiriöitä? olen käynyt hieronnassa vuoden migreenin ja niska- hartiaseudun ongelmien takia, siihen hoito on auttanut, mutta nyt on tullut rytmihäiriötuntemuksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu