nokia n70

onks nokia n70 music edition ja n70 muuten ihan samanlaiset paitsi että siinä music editionissa on niitä musiikki juttuja?
4501
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ostaa kumpaakaan, jos ei osaa edes käyttää nettiä sen vertaa, että voisi vertailla puhelimia Nokian kotisivulla. Tavallinen helppo peruspuhelin sopii sinulle parhaiten.

Niissä on molemmissa "niitä musiikki juttuja," mutta ME:ssä vakiona ainakin isompi muistikortti ja eri värinenkin se on... pyydä jotain aikuista avaamaan allaoleva linkki ja kertomaan loput. Hei hei.
http://www.europe.nokia.com/phones/comparephones/compare_results.jsp?location=FI&language=FI&pageaction=COMP&phone=N70 Music Edition&phone=N70

Äänestä

no hehheh. kyllä mä nyt nettiä osaan käyttää. en nyt vaan ollu ihan varma, vaikka osaan itsekkin katsoa netistä

Äänestä
  • Sama konehan se on. Jotain näppäimiä on eri paikoissa (ME:ssä on multimedianäppäimen paikalla musiikkinäppäin) ja internetselaimena ME:ssä on Nokia-selain kun taas perusversiossa on Opera. ME:ssä tulee mukana vakiona 1Gt:n muistikortti, mutta niitähän myydään kaupoissa. N70:n vakio 64Mt:n muistikortti on liian pieni, joten se kannattaa heti vaihtaa isompaan. Jos hommaat perusmallin ja tykkäät kuunnella musiikkia, kannattaa perusversioon hommata Nokia Music Pack, jossa tulee mukana adapteri tavallisille kuulokkeille, paljon kehutut Koss Porta Pro3 -kuulokkeet ja 512Mt:n muistikortti (olisko ko. paketti n. 60€ esim. Gigantissa). Itse hommasin 1Gt:n kortin Music Packin lisäksi, mutta mukana tullut muistikortti sopi digikameraan, niin ei sekään ihan hukkaan mennyt. Kyllä se 521Mt korttikin saattaa hyvin riittää.

    Jos ostat kummankaan puhelimen, tallenna aina kaikki ohjelmat, videot, valokuvat, äänitteet, lataamasi musiikki, yms. itse lisäämäsi jutut aina muistikortille. Puhelimen omaan muistiin ei kannata tallentaa mitään, mitä sinne ei ole pakko tallentaa, sillä puhelimen sisäisen muistin käyminen vähiin hidastaa puhelimen toimintaa. Kannattaa myös päivittää puhelimen firmware uusimpaan versioon. (onnistuu Nokian kotisivujen kautta).

    Äänestä

ajattelin hankkia n70 me, just sen takia koska tykkään kuunnella musiikkia ja siinä on se 1Gt:n muistikortti

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jontte=^ kirjoitti:

onks nokia n70 music edition ja n70 muuten ihan samanlaiset paitsi että siinä music editionissa on niitä musiikki juttuja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu