Olin ostanut kaasolleni lahjaksi ajoissa korun, josta tiesin hänen erityisesti pitävän. (hommasin tämän reilusti ennen häitä) Tarkoitukseni oli häissä kiittää kaasoa ja antaa hänelle paketti tavallaan ohjelmanumerona loppu illasta. En kuitenkaan toteuttanut tätä, syystä että:
Olen itse ollut kaasona kahdesti ja tiedän, että siinä on paljon hommaa. Tästä viisastuneena, en kaasoltani paljon pyytänyt. Lupasin kuitenkin innokkaalle kaasolle, että saa hoitaa hääohjelman, koska itse pyysi. Tämän lisäksi tietenkin odottelin polttareita.
Polttarit tulivat normaalin baari-illan muodossa, itse maksoin tietenkin kaiken. Eikä häissäkään tullut luvattua ohjelmaa. Kaason panostus siis oli seistä pelkästään alttarilla. Tästä harmistuneena jätin lahjan antamatta ja ostin seuraavalla viikolla kaasolle pari kasvonaamiota. Teinkö väärin? Onko jollain muulla kokemusta vastaavasta?
kaason lahja
3
1568
Vastaukset
- kaas
Et tosiaankaan tehnyt väärin. Jos olisi kaaso tehnyt edes ne muutamat pyydetyt tehtävät niin olisit voinut antaa korun.
Ihana että jolu oikeasti ajattelee kaasoa sen verran että ei lastaa kauheasti tehtäviä hänen harteilleen. ja vielä kaiken tohinan keskellä muistaa kiittää siitä. - Surkea kaaso
Et tehnyt väärin. Anna koru äidille ensi jouluna.
Ohjelmasta kannattaa varmaan sopia etukäteen,koska pettymys on melkoinen jos oma riehakas hauskaksi kuviteltu hääjuhla kutistuu kahvitteluksi ja odotteluksi.
Jos kaasosta ei ollut ohjelmaa järjestämään,olisi edes sanonut suoraan!!!- morsian 07
et tehnyt väärin..itselläni kaksi kaasoa ja toinen innokkaampi ja toinen ei niin innokas,mutta kaikesta olemme sopineet yhteistuumin...ja kaikki varmasti menee hyvin ja jotain pientä haluaisin kaasoille kiitokseksi antaa,mutta en tiedä mitä...meinasin jos ennen häitä jalkahoidot,niin voisi olla kiva...en tiedä..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 905147
- 534046
- 252159
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s271817Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161785- 151434
Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹271217Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗201026T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest43981- 21980