Olin ostanut kaasolleni lahjaksi ajoissa korun, josta tiesin hänen erityisesti pitävän. (hommasin tämän reilusti ennen häitä) Tarkoitukseni oli häissä kiittää kaasoa ja antaa hänelle paketti tavallaan ohjelmanumerona loppu illasta. En kuitenkaan toteuttanut tätä, syystä että:
Olen itse ollut kaasona kahdesti ja tiedän, että siinä on paljon hommaa. Tästä viisastuneena, en kaasoltani paljon pyytänyt. Lupasin kuitenkin innokkaalle kaasolle, että saa hoitaa hääohjelman, koska itse pyysi. Tämän lisäksi tietenkin odottelin polttareita.
Polttarit tulivat normaalin baari-illan muodossa, itse maksoin tietenkin kaiken. Eikä häissäkään tullut luvattua ohjelmaa. Kaason panostus siis oli seistä pelkästään alttarilla. Tästä harmistuneena jätin lahjan antamatta ja ostin seuraavalla viikolla kaasolle pari kasvonaamiota. Teinkö väärin? Onko jollain muulla kokemusta vastaavasta?
kaason lahja
3
1579
Vastaukset
- kaas
Et tosiaankaan tehnyt väärin. Jos olisi kaaso tehnyt edes ne muutamat pyydetyt tehtävät niin olisit voinut antaa korun.
Ihana että jolu oikeasti ajattelee kaasoa sen verran että ei lastaa kauheasti tehtäviä hänen harteilleen. ja vielä kaiken tohinan keskellä muistaa kiittää siitä. - Surkea kaaso
Et tehnyt väärin. Anna koru äidille ensi jouluna.
Ohjelmasta kannattaa varmaan sopia etukäteen,koska pettymys on melkoinen jos oma riehakas hauskaksi kuviteltu hääjuhla kutistuu kahvitteluksi ja odotteluksi.
Jos kaasosta ei ollut ohjelmaa järjestämään,olisi edes sanonut suoraan!!!- morsian 07
et tehnyt väärin..itselläni kaksi kaasoa ja toinen innokkaampi ja toinen ei niin innokas,mutta kaikesta olemme sopineet yhteistuumin...ja kaikki varmasti menee hyvin ja jotain pientä haluaisin kaasoille kiitokseksi antaa,mutta en tiedä mitä...meinasin jos ennen häitä jalkahoidot,niin voisi olla kiva...en tiedä..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4928573Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1205862Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2794849Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli584635Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s714166Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603940SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1723778- 901718
- 991282
- 47889