Ilkeät suomalaiset naiset

Suomalainen nainen on lyönyt itsetuntoni aivan lyttyyn. Mikään ei ole riittävää. Ympärilleen ei saisi vilkuilla, mutta lähelleenkään ei päästä muuta kuin "velvollisuudesta" joskus, ja silloinkin haukutaan vätykseksi. Halaaminen on lääppimistä. Suuteleminen nuolemista! Viiskymppinen nainen vertaa ukkoja kakskymppisiin uroihin, jolloin sitä on aina, aina, aina kyvytön, ruma, ällöttävä...

Lähdin Thaimaahan karkuun! Löysin ihanan oman kullan, joka arvostaa minua miehenä; suorastaan jumaloi, rakastaa, höpöttää korvaan ihania. Olen onnellinen. Miksen ennen arvannut. Miksei kukaan kertonut. On toisenlaisiakin naisia.

Sitten tultiin yhdessä Suomeen...!!
Mitäs suomalaiset naiset? Irstas vanha ukko! Hyi häpeä! Kauheaa katsoa! Prostituutiota, pedofiili ukko! -Rakkaani on yli nelikymppinen, mutta näyttää nuoremmalta.
Entäs miten suomalaiset naiset suhtautuvat kultaani silloin kun en ole näkemässä?
Rakkaani kysyy: miksi ne on hänelle niin ilkeitä? Ei ne juttele hänen kanssaan. Katsovat päin hetken ja kääntävät katseensa kun hän hymyilee heille. Supisevat keskenään ja vilkuilevat. Mitä ne puhuu?
Miksi hänet jätetään yksin?
En minä voi tehdä rakkalleni tätä! Vien hänet takaisin kotiinsa, ja matkustan hänen luokseen aina kun voin. Näin on parasta. Te, suomalaiset naiset olette syypäitä rakkaani tuskaan. Ette kuitenkaan voita! Sitä iloa en teille anna!
753902
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 75

Vanhimmat

ja kalun lävestä.Niin se menee ja ettei vain sulla mennyt "se" päähän.Oletko varma,että olisit saanut pitää mirrisi yksin.Sellaistakin tapahtunut täällä.Vie pois vaan...

Äänestä

aikaa tutustua rakkaaseesi sekä hyväksyä hänet ja teidän ratkaisunne. Monet suomalaiset ovat epäluuloisia, mutta tutustumisen jälkeen varmasti myös luotettavia ystäviä. Eivät kaikki ole ahdasmielisiä ja ikäviä. Useimmat varmasti hieman aristelevat, jotkut voivat ujostellakin vierasta ihmistä ja ehkä omaa puutteellista kielitaitoaan.

Muistathan vanhan viisauden: "Niin metsä vastaa kuin sinne huudetaan."

Muistathan myös vastavuoroisesti kuiskailla ihania asioita rakkaasi korvaan. ;) Suomalaiset miehet usein unohtavat, että monen naisen tärkein erogeeninen alue löytyy korvien välistä ja sanoilla on muutenkin suuri merkitys.

Se mitä sanoit suomalaisista naisista, pätee varmaan moneen suomalaiseen mieheenkin. Jos useammat ihmiset muistaisivat puhua - edes aina välillä - ystävällisesti ja rakastavasti omille kumppaneilleen, täällä olisi varmasti paljon enemmän onnellisia pariskuntia.

Ehdotan, että nautit onnestasi ja unohdat omat epäluulosi muita ihmisiä kohtaan. Joskus kyynisyys voi vaikuttaa tulkintoihin ja antaa väärän, negatiivisen kuvan monista asioista ihan suotta.

Äänestä

Mitä suotta toitkaan tänne?
Mitä jos muuttaisit itse sinne
pillu-paratiisiin?
Ei tarvitsisi kantaa huolta
kaameista Suomi-siskoista!

Äänestä

Teit ihan oikein, kun lähetit nalkuttavan ja valittavan vaimosi kartanolle ja otit uuden tilalle. Ainakin naiset keskuudessaan puhuvat näistä siroista ja hoikista, nuorennäköisistä thai-ystävistä lempinimellä "postimyyntimorsian"
Erittäin loukkaavaa, mielestäni.
Luulen että suomalaiset matalajalkaiset maatias-rotunaiset, joihin oprikin kuuluu, ovat vain kateellisia näille herttaisille ulkomaan-eläville. Ja todennäköisesti kadehtivat teidän onneanne.
Pidä vaan rakkaastasi kiinni ja hyvää huolta.

opri

Äänestä
  • Minä olen opri Sinun kanssasi ihan samaa mieltä. Kyllä meillä kaikilla on oikeus etsiä rakkautta sieltä mistä haluamme.
    Jos yksi ei tykkää, niin ehkä sitten joku toinen.
    Niin sen on oltava.

    Äänestä

  • suurin osa suomalaisista ovat suvaitsemattomia ja ilkeitä, kateellisia ihmisiä, valitettavasti.

    Äänestä

Aivan yhtä usein, jos ei useamminkin miehet jättäneet vaimonsa tyytymättömäksi.
Kyllä sellaisessa liitossa tulee vuosien mittaan vaimosta torjuva ja piikikäs.

Hyvä että olet löytänyt mieleisesi, mutta siellä suunnalla on naisilla niin huonot oltavat että panee "jumaloimaan" miestä joka tarjoaa aineellisesti helpotusta.
Jos vaimosi on aito oma itsensä niin kyllä suomalaiset hänet vähitellen hyväksyvät.
Mutta palauta jos siltä tuntuu.
Kyllä täällä osataan olla epäluuloisia kaikelle uudelle, riittää kun Suomessa vaihtaa paikkakuntaa.

Äänestä
  • Nyt en oikein tiedä ymmärränkö, vai en ??!!
    "Miehet jättäneet vaimonsa tyytymättömäksi, sellaisessa liitossa tulee vaimosta torjuva ja piikikäs"??
    Tehän olette liitossa, miksi et puhu, jos osaat kirjoittaa osaat kai myöskin puhua miehesi kanssa ! Ja mistä tiedät että miehesi olisi tyytyväinen sinuun, jos ette puhu.
    Pettymys,tyytymättömyys johtuu vain ja ainoastaan siitä että odotukset ovat liian korkealla. Eikös? Keskustelun opettelu sujuu missä iässä tahansa.
    Ja odotukset ja odotusten täyttäminen sujuu paremmin jos ei tarvitse arvailla.
    kukaan meistä ei ole ajatustenlukija.

    Äänestä

  • opri51 kirjoitti:

    Nyt en oikein tiedä ymmärränkö, vai en ??!!
    "Miehet jättäneet vaimonsa tyytymättömäksi, sellaisessa liitossa tulee vaimosta torjuva ja piikikäs"??
    Tehän olette liitossa, miksi et puhu, jos osaat kirjoittaa osaat kai myöskin puhua miehesi kanssa ! Ja mistä tiedät että miehesi olisi tyytyväinen sinuun, jos ette puhu.
    Pettymys,tyytymättömyys johtuu vain ja ainoastaan siitä että odotukset ovat liian korkealla. Eikös? Keskustelun opettelu sujuu missä iässä tahansa.
    Ja odotukset ja odotusten täyttäminen sujuu paremmin jos ei tarvitse arvailla.
    kukaan meistä ei ole ajatustenlukija.

    Kyllä useimmissa liitoissa voi puhua, tiedän sen.

    Olen puhunut, tai yrittänyt puhua mutta mies ei suostu puhumaan eikä kuuntelemaan toivomuksiani koska hän on "tyytyväinen".
    Mitä suuresti ihmettelen.
    Onhan aviossa pysymiseen monia muitakin syitä kun seksi.
    Minulla ei ole koskaan ollut kummoisiakaan odotuksia.

    Äänestä

Optimisti Orvokki kirjoitti asiaa. Olen samaa mieltä.
Sinulle rakkaus..... haluan sanoa, että miksi lähdet viemään rakastasi minnekään. Älkää muista välittäkö. Vaihtakaa vaikka paikkakuntaa. Ei joka paikassa noin käyttäydytä, vaan kyllä löytyy jo suvaitsevaisuuttakin.
Nauttikaa onnestanne!!Ei siitä etärakkaudesta mitään tule. Sehän jo tiedetään.

Keksikää yhdessä kaikenlaista, että rakkaasikin viihtyy. Mitäs noista kateellisista. Niitä löytyy miehistä ja naisista. Ei ihmiset ymmärrä, että ei se ole heiltä pois, jos joku saa olla onnellinen.
Onnea teille! Toivon rakkautenne säilyvän ja kestävän.

Äänestä

kohtaan. Naisia haukutaan horoiksi ja rumiksi. Haukkumiset ovat kirjoituskelvotonta siksi häijyä kielenkäyttö voi olla, kun ei ole kotimaasta miestä löytänyt jne. Että fifty-fifty. Ei tänne metsäläisporukan keskelle oikein kannata vierasmaalaista tuoda, paras itse poistua maasta, sinne missä on totuttu eri rotuihin, ollaan suvaitsevaisia. Suomalaiset ovat käsittämättömän rasistisia. Uskovat olevansa kansakuntana maailmalla kaikkien tuntema ja arvostama, vaikka asia on aivan toisin.

Äänestä

"Justiinoitakos" ne kaikki.

Olen ollut elämäni aikana tekemisissä melkoisesti naisten kanssa ja kokemukseni ovat enemmän kuin ysiysi prosenttisesti toisenlaisia.

Mitä tulee itsetuntoon ja sen akuuttiin tilaan, niin se on mitä suuremmassa määrin kotikutoista ja sitä ei "hevillä" murenneta, jos sellaisen on joskus omistanut.

Itsetunnon kehittyminen on kaikkein voimakkaimmillaan aivan syntymän jälkeen vauva-ikäisenä.
Jos vauvan antamiin huomionosoituksiin ei vastata 'paneutuvalla' ja hyväksyvällä vastahuomiolla, niin hän ei leimaudu läsnäoleviin haluttuna ja tärkeänä yksilönä.
Tärkeää on vauvojen hoidossa kokonaisilme, kasvojen ilmeet, silmiin katsominen, äänen voimakkuus/sävy, kosketuksen turvallisuus, siis kokonaisvaltainen asenne, eikä pelkästään lapsen vaippojen vaihto tai syöttäminen vain "vasemmalla kädellä".

"Vasenkätinen"/välinpitämätön suhtautuminen vauvaan/lapseen, aikaansaa pettymyksiä ja sen, että luottmus läheisiin ei ole itsestäänselvyys vaan sen saavuttamiseksi on täytettävä joitain ehtoja.

Siinä noin lyhyesti elämän alkuvaiheen itsetunnon kehitykseen vaikuttava kuvaus.
Siitä on paljon tutkittua tietoa, joten ei ole omasta päästä veistettyä tietoa.

Äänestä

kun ei kaukana oleva tiedä millainen on ollut suomen naisia kohtaan.Tekee kyllä hallaa ihmis-suhteille kun salaa omansa heikkoutensa ja henkisen ja ruummillisen väkivallan.Sehän yleensä on syynä miksi haetaan kaukaa . Ei osaa eikä ymmärrä suomenkieltä.Olen monia nähnyt ja SÄÄLIN HTAIMAAN tyttöjä-

Äänestä
  • Minä en oikein ymmärrä, miksi säälit "thai-tyttöjä" ,ensinnäkin he eivät ole "tyttöjä" vaan naisia ! Kuten sinäkin. He ovat perimältään vain paljon tyttömäisempiä kuin me suomalaiset, kalpeat, ja pyylevät naiset, se on tosi-asia jonka jokainen terveellä itsetunnolla varustettu nainen hyväksyy ja ymmärtää, eikös ?
    Okei, he ovat erilaisesta kulttuurista, mutta ei se heitä säälittäviksi tee. Enkä todellakaan ole samaa mieltä kanssasi, että väkivaltaiset miehet hakevat kaukaa... ihan outo ajatelma...??!!
    Ja joku sanoi tuossa edellä, että suomalaiset miehet ovat tehneet suomalaisista naisista tällaisia,,, siis minkälaisia. Kukaan, ei kukaan pysty muuttamaan toisen luonteenpiirteitä, turha syyttää muita. Peili on aika hyvä väline, sitä pitäisi käyttää itsekunkin useammin.

    Äänestä

  • opri51 kirjoitti:

    Minä en oikein ymmärrä, miksi säälit "thai-tyttöjä" ,ensinnäkin he eivät ole "tyttöjä" vaan naisia ! Kuten sinäkin. He ovat perimältään vain paljon tyttömäisempiä kuin me suomalaiset, kalpeat, ja pyylevät naiset, se on tosi-asia jonka jokainen terveellä itsetunnolla varustettu nainen hyväksyy ja ymmärtää, eikös ?
    Okei, he ovat erilaisesta kulttuurista, mutta ei se heitä säälittäviksi tee. Enkä todellakaan ole samaa mieltä kanssasi, että väkivaltaiset miehet hakevat kaukaa... ihan outo ajatelma...??!!
    Ja joku sanoi tuossa edellä, että suomalaiset miehet ovat tehneet suomalaisista naisista tällaisia,,, siis minkälaisia. Kukaan, ei kukaan pysty muuttamaan toisen luonteenpiirteitä, turha syyttää muita. Peili on aika hyvä väline, sitä pitäisi käyttää itsekunkin useammin.

    Kuten kerroin kokemuksesta puhun väittäkää mitä haluatte.Mutta joillekkin ottaa päähän kun suomi poikaa arvostellaan.Naisista näköjään saa puhua vaikka paskaa.MUTTA MIEHET. niitäkö pitää kumartaa..säälin noita tuonti tavaraa.

    Äänestä

  • sf nainen kirjoitti:

    Kuten kerroin kokemuksesta puhun väittäkää mitä haluatte.Mutta joillekkin ottaa päähän kun suomi poikaa arvostellaan.Naisista näköjään saa puhua vaikka paskaa.MUTTA MIEHET. niitäkö pitää kumartaa..säälin noita tuonti tavaraa.

    ,että tänne vaimoiksi tuotuja naisia, olivat he mistäpäin maailmaa tahansa, on kohdeltu suomalaisten miesten taholta huonosti/kin; öykkärimäisesti, alistaen, vähätellen, ts. pidetty kuin orjaa tai palvelijaa ikkään, - moukkamaisen miehen taloudellista ylemmyyttä.

    Monesti nämä miehet ovat jo monesti Suomessa eronneita, ja usein väkivaltaisuuden takia..

    Kurjia kohtaloita kaikkiaan..vieraaseen maahan ja kulttuuriin tuoduille immeisille..

    Äänestä

  • Pirre* kirjoitti:

    ,että tänne vaimoiksi tuotuja naisia, olivat he mistäpäin maailmaa tahansa, on kohdeltu suomalaisten miesten taholta huonosti/kin; öykkärimäisesti, alistaen, vähätellen, ts. pidetty kuin orjaa tai palvelijaa ikkään, - moukkamaisen miehen taloudellista ylemmyyttä.

    Monesti nämä miehet ovat jo monesti Suomessa eronneita, ja usein väkivaltaisuuden takia..

    Kurjia kohtaloita kaikkiaan..vieraaseen maahan ja kulttuuriin tuoduille immeisille..

    olleet niin väkivaltaisia, että mies etsii ulkomailta vähemmän väkivaltaisen puolison? Enpä ihmettele yhtään. ;)

    Äänestä

  • nikinikki kirjoitti:

    olleet niin väkivaltaisia, että mies etsii ulkomailta vähemmän väkivaltaisen puolison? Enpä ihmettele yhtään. ;)

    - niin tottakai naiset - naisethan ne kopsii miehiään leipälapiolla päähän, - iliman muuta tänä tasarvoisuuden aikakautena - mites muutenkaan se toteutuisi, muka.
    Tottakai naisten pitää ryhtyä väkivaltaisiksi, ruveta juomaan kuin mies, kiroilla kuin mies, käyttää vierasta kuin mmmm..iessss, ts. olla kuin mies, ts. hyvä jätkä kaiken kaikkiaan - ainakin noissa negatiivisissa merkityksissä :)

    Äänestä

  • Pirre* kirjoitti:

    - niin tottakai naiset - naisethan ne kopsii miehiään leipälapiolla päähän, - iliman muuta tänä tasarvoisuuden aikakautena - mites muutenkaan se toteutuisi, muka.
    Tottakai naisten pitää ryhtyä väkivaltaisiksi, ruveta juomaan kuin mies, kiroilla kuin mies, käyttää vierasta kuin mmmm..iessss, ts. olla kuin mies, ts. hyvä jätkä kaiken kaikkiaan - ainakin noissa negatiivisissa merkityksissä :)

    Kumpa naiset olis vaan naisia! Luulen, että ne thainaiset on sellaisia, vai kuinka?

    Äänestä

  • Miäs kirjoitti:

    Kumpa naiset olis vaan naisia! Luulen, että ne thainaiset on sellaisia, vai kuinka?

    jo kulttuurieroistakin johtuen.
    Mutta kai he suomalaistuvat pikkuhiljaa tänne muutettuaan, tai länsimaistuvat.

    Äänestä

  • Pirre* kirjoitti:

    - niin tottakai naiset - naisethan ne kopsii miehiään leipälapiolla päähän, - iliman muuta tänä tasarvoisuuden aikakautena - mites muutenkaan se toteutuisi, muka.
    Tottakai naisten pitää ryhtyä väkivaltaisiksi, ruveta juomaan kuin mies, kiroilla kuin mies, käyttää vierasta kuin mmmm..iessss, ts. olla kuin mies, ts. hyvä jätkä kaiken kaikkiaan - ainakin noissa negatiivisissa merkityksissä :)

    ettei kai ne thainaisetkaan huolis jos mies on väkivaltainen, eli väkivaltainen mies lähe ettii naista sen takia thaimaasta että on eka nuijinu täällä naisensa tms.?
    Sitäpaitti kyllä jotkut naiset on ihan yhtä väkivaltaisia kuin miehet, kiroilevat kuin rantarosvot ja ryyppäävät isonkin miehen pöydän alle, ja käyvät vieraissa kun miehen silmä välttää.
    Mielestäni on nykyaikana väärin yleistää että ainoostaan miehet tekevät niin. :)

    Äänestä

  • nikinikki kirjoitti:

    ettei kai ne thainaisetkaan huolis jos mies on väkivaltainen, eli väkivaltainen mies lähe ettii naista sen takia thaimaasta että on eka nuijinu täällä naisensa tms.?
    Sitäpaitti kyllä jotkut naiset on ihan yhtä väkivaltaisia kuin miehet, kiroilevat kuin rantarosvot ja ryyppäävät isonkin miehen pöydän alle, ja käyvät vieraissa kun miehen silmä välttää.
    Mielestäni on nykyaikana väärin yleistää että ainoostaan miehet tekevät niin. :)

    tuossa yritin, mutta se on tunnetusti vaikea laji..:)

    En yleistäkään..meitä on moneksi..

    Äänestä

  • nikinikki kirjoitti:

    ettei kai ne thainaisetkaan huolis jos mies on väkivaltainen, eli väkivaltainen mies lähe ettii naista sen takia thaimaasta että on eka nuijinu täällä naisensa tms.?
    Sitäpaitti kyllä jotkut naiset on ihan yhtä väkivaltaisia kuin miehet, kiroilevat kuin rantarosvot ja ryyppäävät isonkin miehen pöydän alle, ja käyvät vieraissa kun miehen silmä välttää.
    Mielestäni on nykyaikana väärin yleistää että ainoostaan miehet tekevät niin. :)

    naiset tunnetusti huolivat väkivaltaisen miehen, kun eivät paremmasta tiedä.
    Thai-naisten vaihtoehdot ovat usein: 1) tulla hakatuksi taloudellisessa kurjuudessa, 2) tulla hakatuksi taloudellisessa hyvinvoinnissa.

    Äänestä

  • totutetut kirjoitti:

    naiset tunnetusti huolivat väkivaltaisen miehen, kun eivät paremmasta tiedä.
    Thai-naisten vaihtoehdot ovat usein: 1) tulla hakatuksi taloudellisessa kurjuudessa, 2) tulla hakatuksi taloudellisessa hyvinvoinnissa.

    Yksi varteenotettava vaihto-ehto sinulta unohtui...Joku heistä on päässyt vaimoksi asti,sulostuttamaan suomalaisen miehen arkea.Synnyttänyt pari pikisilmää ja elelee onnellisessa avioliitossa elämänsä pituisen ajan.Mies voi olla sen verran varakas,että thai-vaimo saa käydä kotimaassaan,kun ikävä iskee......lisää listaasi,3)tulla rakastetuksi ja jumaloiduksi vaimoksi.

    Äänestä

  • totutetut kirjoitti:

    naiset tunnetusti huolivat väkivaltaisen miehen, kun eivät paremmasta tiedä.
    Thai-naisten vaihtoehdot ovat usein: 1) tulla hakatuksi taloudellisessa kurjuudessa, 2) tulla hakatuksi taloudellisessa hyvinvoinnissa.

    mielestäsi kelpaa hakkaava suomimies??
    Ovatko thai-naiset mielestäsi masokisteja, kun huolivat tulla hakatuksi? Mistä tiedät?

    Äänestä

  • Miäs kirjoitti:

    Kumpa naiset olis vaan naisia! Luulen, että ne thainaiset on sellaisia, vai kuinka?

    Mitä meinaat,kun toivot naisten olevan VAAN naisia?????????Onko suomalaisissa naisissa jotakin liikaa?
    Sitäpaitsi ,kultansa saa jokainen hakea mistä lystää,.Suomalaisnaisille löytyy kyllä kans kotimaisren murjakkeitten tilalle IIIIIIIIIhania tummia ja tulisia tukansilittelijöitä.Jihaaa!!!

    Äänestä

  • nikinikki kirjoitti:

    mielestäsi kelpaa hakkaava suomimies??
    Ovatko thai-naiset mielestäsi masokisteja, kun huolivat tulla hakatuksi? Mistä tiedät?

    mistä itse tiedät???Väitätkö,että kaikki miehet,jotka naivat ulkolaisen naisen,ovat väkivaltaisia.EHEI,tuttavapiiriini kuuluu onnellinen pariskunta.Suomalainen mukava autokuski ja thai-nainen 2niin suloista tyttöä.Vaimo passaa miehensä,leikkaa varpaankynnet,sytyttää tupakan,jne.Jumaloi miestään.Riitaakin on,kun kova koti-ikävä iskee.Hakkaamistakin,JOO.TAKKAPUIDEN.Mutta ONNEA ja RAKKAUTTA MARKON perhe tulvillaan.(Ikä-eroa on vain 4v.)

    Äänestä

  • täälläkin 8D) kirjoitti:

    Mitä meinaat,kun toivot naisten olevan VAAN naisia?????????Onko suomalaisissa naisissa jotakin liikaa?
    Sitäpaitsi ,kultansa saa jokainen hakea mistä lystää,.Suomalaisnaisille löytyy kyllä kans kotimaisren murjakkeitten tilalle IIIIIIIIIhania tummia ja tulisia tukansilittelijöitä.Jihaaa!!!

    Noo, Pirreä peesasin. Hän sarkastisesti totesi naisten pyrkivän miehen formaattiin. Siihen esitin vienon toiveen että kullat ihanat suomalaiset naiset pysyisivät ihan vaan kultaisina ihanina naisina!

    Äänestä

  • mistä itse kirjoitti:

    mistä itse tiedät???Väitätkö,että kaikki miehet,jotka naivat ulkolaisen naisen,ovat väkivaltaisia.EHEI,tuttavapiiriini kuuluu onnellinen pariskunta.Suomalainen mukava autokuski ja thai-nainen 2niin suloista tyttöä.Vaimo passaa miehensä,leikkaa varpaankynnet,sytyttää tupakan,jne.Jumaloi miestään.Riitaakin on,kun kova koti-ikävä iskee.Hakkaamistakin,JOO.TAKKAPUIDEN.Mutta ONNEA ja RAKKAUTTA MARKON perhe tulvillaan.(Ikä-eroa on vain 4v.)

    minä väitin juuri sitä vastaan, eli takoitin että eivät ole väkivaltaisia. Kysyinhän selvästi että Luuleeko HÄN JOLLE VASTASIN, että kaikki miehet hakkaavat, jotka naivat thai-naisen, että thai-naiset vielä olisivat masokisteja, että heille sellainen edes kelpaisi. Luetun ymmärrystä please. :))

    Äänestä

  • Miäs kirjoitti:

    Noo, Pirreä peesasin. Hän sarkastisesti totesi naisten pyrkivän miehen formaattiin. Siihen esitin vienon toiveen että kullat ihanat suomalaiset naiset pysyisivät ihan vaan kultaisina ihanina naisina!

    miltä vuosisadalta? :)

    Äänestä

  • nikinikki kirjoitti:

    minä väitin juuri sitä vastaan, eli takoitin että eivät ole väkivaltaisia. Kysyinhän selvästi että Luuleeko HÄN JOLLE VASTASIN, että kaikki miehet hakkaavat, jotka naivat thai-naisen, että thai-naiset vielä olisivat masokisteja, että heille sellainen edes kelpaisi. Luetun ymmärrystä please. :))

    Nöyrin anteeksipyyntö.kuinmyös nimimerkkisi oli hassu(kirj.virhe).Taitaa olla lukihäiriö.Näin käy,kun vain nappasin jonkun (nim.merkin mukaan) kivan jutun ja vastasin...eikä se ollutkaan kiva.Luin uudelleen ja honasin,ettei kannata,tai lukea voi,muttei vastata.KOSKA EI ASIA OLEKKAAN SITÄ MILTÄ NÄYTTÄÄ,kun välin menee sorkkimaan.En ole tainnut ennen vastata sinulle.hm...hih,en tykännyt nikiKIKKI nimestä.Kyllä nyt nauratti...ja nolottikin.Vielä opin.Anteeksi osaan pyytää...

    Äänestä

  • nikinikki kirjoitti:

    mielestäsi kelpaa hakkaava suomimies??
    Ovatko thai-naiset mielestäsi masokisteja, kun huolivat tulla hakatuksi? Mistä tiedät?

    hakkaamiseen ja vähättelyyn pienestä pitäen totutetut naiset huolivat väkivaltaisen miehen, koska EIVÄT TIEDÄ paremmasta.

    Äänestä

  • riippumatta, kirjoitti:

    hakkaamiseen ja vähättelyyn pienestä pitäen totutetut naiset huolivat väkivaltaisen miehen, koska EIVÄT TIEDÄ paremmasta.

    En todellakaan ole kuullut, ovatko thaimaalaiset miehet väkivaltaisia. Eivät he ainakaan siltä näyttäneet. Kyllä naiset passaavat heitä käsittääkseni muista kulttuurisyistä.

    Äänestä

  • riippumatta, kirjoitti:

    hakkaamiseen ja vähättelyyn pienestä pitäen totutetut naiset huolivat väkivaltaisen miehen, koska EIVÄT TIEDÄ paremmasta.

    kuinka tyhminä sinä naisia oikein pidät? Kyllä ne tietää ja haaveilee paremmasta, ihan samoin kuin sen paremman jo saanut haaveilee sitten taas jostain vielä paremmasta, vaikka rikkaasta miehestä. Kansalaisuudesta riippumatta!

    Äänestä

  • riippumatta, kirjoitti:

    hakkaamiseen ja vähättelyyn pienestä pitäen totutetut naiset huolivat väkivaltaisen miehen, koska EIVÄT TIEDÄ paremmasta.

    ihmisiä, niilläkin on aivot!

    Äänestä

  • ANTEEKSI kirjoitti:

    Nöyrin anteeksipyyntö.kuinmyös nimimerkkisi oli hassu(kirj.virhe).Taitaa olla lukihäiriö.Näin käy,kun vain nappasin jonkun (nim.merkin mukaan) kivan jutun ja vastasin...eikä se ollutkaan kiva.Luin uudelleen ja honasin,ettei kannata,tai lukea voi,muttei vastata.KOSKA EI ASIA OLEKKAAN SITÄ MILTÄ NÄYTTÄÄ,kun välin menee sorkkimaan.En ole tainnut ennen vastata sinulle.hm...hih,en tykännyt nikiKIKKI nimestä.Kyllä nyt nauratti...ja nolottikin.Vielä opin.Anteeksi osaan pyytää...

    enkä muutes ees huomannut vasta nyt ku sanoit, että olit kirjoittanut sen väärin. Nikkejä on vaikea keksiä ja nyt tuli sitten tälläinen. :)
    Ei tässä mitään hätää ja anteekspyyntö hyväksytty hymyssä suin. Sattuuhan sitä paremmissakin piireissä, jos sallit ilmaisun, se ei pahalla. :)

    Äänestä

  • Juniperus kirjoitti:

    En todellakaan ole kuullut, ovatko thaimaalaiset miehet väkivaltaisia. Eivät he ainakaan siltä näyttäneet. Kyllä naiset passaavat heitä käsittääkseni muista kulttuurisyistä.

    raakalaisilta. Kuitenkin heidän hirmuteoistaan toisen maailmansodan aikana, löytyy dokumentteja.

    Äänestä

juuri suomalainen mies on tehny naisista/naisesta kertomasi mukaisen.
Miksi toit naisesi tänne jos etukäteen tiesit jo kyseisen ongelman?
Muuta naisesi kotimaahan, halpa asua, nainen jokaiselle päivälle,lämpöä riittää ym ym.

Äänestä
  • esiintyy aina kun muuttaa ulkomaille, ainakin 75 prosenttisesti ja se on yks hailee, onko muuttaja mies vai nainen.

    Äänestä

  • nikinikki kirjoitti:

    esiintyy aina kun muuttaa ulkomaille, ainakin 75 prosenttisesti ja se on yks hailee, onko muuttaja mies vai nainen.

    ettei jää epäselväksi mitä tarkoitin.
    Muutti ulkomaille sitten nainen tai mies, niin aina sitä katsotaan vähän "kieroon" juuri siksi että se on ulkomaalainen ulkomaalla. Tätä ongelmaa tarkoitin sen muuttajan kannalta.
    En ole samaa mieltä siinä että suomalainen mies olisi tehnyt naisista sitä mitä ne on.
    Nainen tekee itse itsestään sitä mitä hän on. Jos nainen kerää huonoja kokemuksia tapaamalla ns. vääräntyyppisiä miehiä, jotka ei sovi hänelle, on se yksistään sen naisen vika, ei miehen.
    Jokainen on oman onnensa ja elämänsä seppä, tehdään siitä sellainen kuin haluamme, toisia omasta mahdollisesta epäonnestamme syyttelemättä!

    Äänestä

  • nikinikki kirjoitti:

    esiintyy aina kun muuttaa ulkomaille, ainakin 75 prosenttisesti ja se on yks hailee, onko muuttaja mies vai nainen.

    Elämä olisi paljon helpompaa,jos jaksettais antaa toisten elää OMASSA rauhassa OMA elämänsä.Ps.Ei mekään vielä osata TÄYSIN sitä,opetellaanopetellaan joka päivä lisää.Ja opitaan.

    Äänestä

  • enkeli-trio kirjoitti:

    Elämä olisi paljon helpompaa,jos jaksettais antaa toisten elää OMASSA rauhassa OMA elämänsä.Ps.Ei mekään vielä osata TÄYSIN sitä,opetellaanopetellaan joka päivä lisää.Ja opitaan.

    olis ehkä tämä: elän omaa elämääni, eläköön muut kuten kykenee, ei liikuta minua.
    (hädässä tietenkin on autettava, on minun mottoni)
    Sama asia mutta helpompi toteuttaa, kuin pähkäillä sitä annetaanko naapurin ostaa se auto, ilman että tulisin siitä kateelliseksi ja ostaisin paremman.
    "Minä ostan ladan, mitä muut ostaa on heidän asiansa. Näin ikkään".

    Tosin en ikinä ostais ladaa, mut tuo oli vain esimerkki. ;D

    Äänestä

  • nikinikki kirjoitti:

    olis ehkä tämä: elän omaa elämääni, eläköön muut kuten kykenee, ei liikuta minua.
    (hädässä tietenkin on autettava, on minun mottoni)
    Sama asia mutta helpompi toteuttaa, kuin pähkäillä sitä annetaanko naapurin ostaa se auto, ilman että tulisin siitä kateelliseksi ja ostaisin paremman.
    "Minä ostan ladan, mitä muut ostaa on heidän asiansa. Näin ikkään".

    Tosin en ikinä ostais ladaa, mut tuo oli vain esimerkki. ;D

    Vast.Kummastakaan ei kehtaa ihmisten nähden nousta ylös!!!

    Äänestä

Sinun rakkaasi tottuu meikäläiseen kyräilyyn, jota ei loputtomiin kestäkään, onneksi.
Useilla työpaikoilla on samanlaista, vaikka uudeksi työtoveriksi tulisi omaa kansallisuuttamme oleva nainen. Emme me ilkeitä ole, kun meihin tutustuu.
Mielestäni teet rakkaallesi väärin, jos viet hänet takaisin, niinkuin jonkun esineen, joka ei oikein vastannutkaan käyttötarkoitustaan.
Missähän päin maatamme asut? Me Etelä - Karjalassa olemme kyllä tottuneet vieraan maan naiskansalaisiin. Meidänkin puolessa on venäläisiä naisia monissa palveluammateissa. Menestyvälle firmalle on suuri etu, jos palveluksessa on kielitaitoinen ihminen, vaikkapa juuri asiakaspalvelussa. Älä luovuta!
Kun rakkaasi oppii puhumaan meidän kieltämme, ja kun hän osaa hyvin englantia, niinkuin osaakin, eikö vain, hän saa työpaikan helposti. Käsittääkseni kommunikoitte keskenänne englanniksi?:)

Äänestä

säälittää mamman poika.

Äänestä

Ei aasialainen nainen, eikä mieskään, hymyile.

Äänestä

-Nyt kun luen kirjoittamani tekstin, ymmärrän jos joku pahoitti mielensä. Pyydän anteeksi! Kirjoitin pahasti kokemukseni syvällä rintaäänellä! Nyt kirjoittaisin nätimmin, mutta muuttamatta itse asiaa.
-Kultani kanssa olemme lukeneet vastauksianne! Kyllä, olen parhaani mukaan kääntänyt hänelle MELKEIN kaiken. Yhdessä olemme silmät vuotaen nauraneet ja itkeneetkin. Varsinkin Oprin varsin lämpimät tekstit saivat tunteemme pintaan. Kultani sanoo Opria mammakseen.
-Miksi en lähtisi itsekin Thaimaahan. Varmaan lähtisinkin, mutta ansiotyö on täällä!
-Nyt tuli kivat ilmat. Kulta ihailee silmät ymmyrkäisinä meidän talvista luontoamme. Kylmyys ei ole haitannut, sattui lämmin talvi, mutta hämäryys pikkusen vaivaa.
Thank you everybody, especially my äiti opri

Äänestä
  • tälläinen mielipide, vaikka en nyt täysin kirjoita suomalaisen naisen ilkeyttä, sillä kivojakin löytyy ja kukapa voi määrittää kansalaisuuden kenelle sydän lyö.

    Itse kuitenkin suosin suomalaista ja vieras kulttuuri on vierasta. Jokainen taaplaa näkemyksillään ja tyylillään, niin mitäpä sitä arvostelemaan. Ollaan onnellisia omalla tahoillamme rakkaastamme ja suvaitaan toisiamme.

    Äänestä

  • Olen erittäin ylpeä saamastani minestä, my mami,äiti. Tunnen joítakin thai-naisia ja he ovat erittäin sydämmellisiä ihmisiä. Ole ja elä onnellisena, naapurin akkojen höpötyksistä piittaamatta. Älä anna näiden" akkojen" pilata elämääsi rakkaasi kanssa.
    Kerro terveisiä rakkaallesi ja pitäkää pintanne
    opri

    Äänestä

Onko rakastamasi nainen tosiaan rakas, epäilen jos muut voivat vaikuttaa sinuun niin että hänet takaisin lähettäisit.
Kyllä taakka on kannettava jos kerran itsellesi otit. Varmaan rakkaasi on täällä parempi kuin omassa kotimaassaan, eikä varmaan kaukosuhde ole paras vaihtoehto.Uskon että ajan kanssa saa myös ystäviä täältä löytyy ei kaikki ole suvaitsemattomia.

Äänestä
  • Voi kuule, mikä minä olen ketään lähettämään minnekkään. Minä vain pelkäsin, että hän ei jaksa olla täällä ja haluaa lähteä pois. Ajattelin, että jos se hänen kohdallaan on parempi, niin sitten tehdään sillä tavalla. Nyt hän ei ole kuitenkaan mihinkään lähdössä.
    Onhan näitä ymmärtäviä ihmisiä. Kyllä heitä alkoi heti löytymään kun saimme ahdistusta vähän purettua.

    Näitä palstoja näköjään luetaan aika paljon. Olemme saaneet ystävällisiä soittoja tutuilta ja ulkona kävellessämme jopa yksi vastaantulija, se ainoa tänä aamuna, tuli juttelemaan ja kannustamaan. Ja anonyyminä tässä on yritetty kirjoitella. Näköjään ihmiset osaa laskea yksplusyks.
    Kohta matkustamme yhdessä lomalle Thaimaahan.

    Äänestä

  • Rakkaus voittaa kuitenkin kirjoitti:

    Voi kuule, mikä minä olen ketään lähettämään minnekkään. Minä vain pelkäsin, että hän ei jaksa olla täällä ja haluaa lähteä pois. Ajattelin, että jos se hänen kohdallaan on parempi, niin sitten tehdään sillä tavalla. Nyt hän ei ole kuitenkaan mihinkään lähdössä.
    Onhan näitä ymmärtäviä ihmisiä. Kyllä heitä alkoi heti löytymään kun saimme ahdistusta vähän purettua.

    Näitä palstoja näköjään luetaan aika paljon. Olemme saaneet ystävällisiä soittoja tutuilta ja ulkona kävellessämme jopa yksi vastaantulija, se ainoa tänä aamuna, tuli juttelemaan ja kannustamaan. Ja anonyyminä tässä on yritetty kirjoitella. Näköjään ihmiset osaa laskea yksplusyks.
    Kohta matkustamme yhdessä lomalle Thaimaahan.

    aika iso muutos tilanteessasi tapahtui yhdessä vuorokaudessa :))))

    Äänestä

ilkeistä miehistä, jotka ovat käyttäneet hyväkseen ystävällisyyttäni ja lempeyttäni. Yrittäneet alistaa, ollaan puhumattomia jne.

Pyrin aina tutustumaan ihmisiin ikään tai sukupuoleen katsomatta ja haen ihmisistä niitä positiivisia puolia. en koskaan arvostele tai soimaa ja kateuden yritän kitkeä itsestäni. Kaikissa ihmisissä on jotain hyvää. Myös meissä suomalaisissa naisissa.

Minusta olet turhan epäluuloinen, entä jos oma käytöksesi jotenkin saa aikaan tuollaisen reaktion. Olen huomannut, että sydämestään puhtaat ja kiltit ihmiset ovat loppujen lopuksi niitä voittajia ja he voittavat ystävyyden puolelleen ja se on sitten sitä kestävää lajia.

Siispä tunnen itsekin olevani voittaja, en ole ketään tietoisesti loukannut ja onpa joku minua väärin kohdellut ihminen käynyt myöhemmin pyytämässä anteeksi.

Äänestä
  • hyväksikäytetyksi, se on anteeksi vain tyhmyyttä olla liian hyväuskoinen. Pientä epäilystä on oltava luonteessa, että pärjää. Tsemppiä sinulle. :)

    Äänestä

Jos mies on 50 v ja tyttö, Thaimaasta, tai vaikka Kihniöstä, niin ukko voisi mielestäni päteä muulla tavoin, kuin hankkimalla nuoren, alistuvan ja ukon mieleiseksi muokattavan käyttöesineen.
Eipä kovin hyvä ennuste ole puolin eikä toisin, jos lomamatkalla rakastuu rötkähtää niin jalat altavievästi, että harkintakyky ja terve itsekritiikki tekevät totaalisen stopin.
Sinä toit tytön leikkikaluksesi, puhu "rakkaastasi" pukille!
Tyttö tuli paremman elintason toivossa.
Loppujen lopuksi, niin provo kuin kirjoituksesi olikin, tuollaista sattuu, että tuliaisina Thaimaasa on vaatteisiin tarttunut nuori nainen ja eiköhän ole tarttunut muutakin.
Monilla tositapauksilla tuollainen on vanhan kukon viimeisiä kiekaisuja, ennenkuin "kaula" katkeaa lopullisesti.:lol

Äänestä
  • olen mielestäsi ollut nuori ja alistuvainen leikkikalu, kun olen seurustellut useamman vuoden itseäni 9 vuotta vanhemman miehen kanssa?

    Aloittaja sanoi näin: "-Rakkaani on yli nelikymppinen, mutta näyttää nuoremmalta."

    Minkä ikäinen aloittaja on? Viisikymmentä tai vähän enemmän? Pedofiili? No ei ole.
    Eikähän yli neljäkymppisellä naisella, olkoot vaikka minkä maalainen, ole järkeä päässä ollakseen lähtemättä vieraisiin maihin miehen luo, jollei ole todella rakastunut.

    Ihmettelen purkaustasi, ikään kuin joku pienoinen katkeruus kuultaisi sanojesi välistä?
    Epäilen että sinä itse et kovin paljoa "harkinnut" viestiäsi kirjoittaessasi. Lol.

    Äänestä

  • Just meidän ystävä piirissä on sellaisia 50 ukkoja jotka haki tuolta naisen .Tiedetään kyllä miten edellisiä raiskasi ja hakkasi. Ja alisti momella tapaa, siksi säälin noita tyttöjä-naisia.

    Äänestä

Tällä palstalla vain useimmat ovat, mutta tämä palsta ei edusta kekiarvoa.

Nämä naiset täällä ovat usein katkeroituneita, kun eronjälkeisessä elämässä ihanat miehet eivät olekaan odottamassa heidän valintaansa jonossa ilman paitaa ruusu hampaissa. Siksi he tekevät parhaansa - ja onnistuvatkin useimmiten siinä - karkottaakseen palstalta heti kaikki nuoret, kauniit tai ennakkoluulottomat naiset heikentämästä kilpailuasetelmia.

Jos aloituksessa moititaan suomalaista naista, niin vastauksissaan naiset eivät suinkaan heitä puolusta, vaan he haukkuvat sen sijaan suomalaisen miehen alkoholistiksi, väkivaltaiseksi, lihavaksi, haisevaksi ja impotentiksi naistennaurattajaksi!

Äänestä
  • Voipi olla, luontohan tunnetusti saa ihmeitä aikaan ihmisessä, - ainakin kevväällä...:¤

    Äänestä

  • tämän(kin) keskustelun avauksen sisältöä enemmän itsetunnon kanaalta.
    Tämä siksi, että ylensä (otsikko), ensimäinen kannanotto kulloiseenkin asiaan, on se ydin asia, joka on vahvimmin mieltä askarruttamassa.

    Varsinkin, jos se ilmaistaan 'ehdottomuudella' ja voimaakkaalla tunnelatauksella.

    Tämän aloituksen tekijän probleema oli sanojensa mukaan suomalaiset naiset, jotka ovat vieneet häneltä itsetunnon, lyöneet sen lyttyyn.

    Siksi lähdin selvittämään itsetuntoa ja muovautumista/ ja kestoa sen kehityksen kannalta kaikkein tärkeimmästä ajasta, eli heti syntymästä ja ns. vauvaiästä, jossa sen kehittyminen ja suunta on tutkitusti kaikkein merkityksellisin.

    Suorastaan yllätyin, kun kukaan ei kommentoinut kannanottoani millään tapaa tai ottanut asiaan kantaa lähtökohtia etsien, vaan pelkästään sattumanvaraiseen valintaan, jotka ovat uniikkeja ja niiden sisällä on myös jokaisella erisävyiset sisällöt.

    Itse avauksen tekijän kuvauksesta sain sen käsityksen, että hän on tehnyt todennäköisesti 'hyvän/oikean' valinnan hakiessaan itselleen sopivan parin.( Siksi sanon hakiessaan, koska keskimäärin jokaisella suomalaisella on tietämystä, millaisesta kultuurista thai- naiset/miehet tulevat.)

    jk. Itsetunnon muovautumiseen on siis vastuussa yhtälailla äidit/isät ja olosuhteet, joissa he ovat sen vastuun joutuneet kantamaan.
    Siksi ei pitäisi syyllistää ketään sen vuoksi, mitkä' eväät on elämäänsä saanut. Niitähän on paljon muitakin, kuin pelkästään itsetunto.

    Äänestä

  • tällä palstalla ei ns. kilpailua suvaita, täällä ei saa olla alle 50v, eikä ainakaan kaunis. Viimeistään sillon alkaa karkoitus, kun palstan miehet ihastuu ja tykkää nuoremman naisen jutuista täällä, jolla on parempaakin juteltavaa kuin miesten haukkuminen. Autas jos olet erimieltä ja puolustat miehen näkökantaa! Pakko nauraa tässä kohdin, saa heti koko palstan akkalauman kimppuunsa pusikosta. Hui hai, onneks ei hetkauta!

    Äänestä

  • viisnollaviis1 kirjoitti:

    tämän(kin) keskustelun avauksen sisältöä enemmän itsetunnon kanaalta.
    Tämä siksi, että ylensä (otsikko), ensimäinen kannanotto kulloiseenkin asiaan, on se ydin asia, joka on vahvimmin mieltä askarruttamassa.

    Varsinkin, jos se ilmaistaan 'ehdottomuudella' ja voimaakkaalla tunnelatauksella.

    Tämän aloituksen tekijän probleema oli sanojensa mukaan suomalaiset naiset, jotka ovat vieneet häneltä itsetunnon, lyöneet sen lyttyyn.

    Siksi lähdin selvittämään itsetuntoa ja muovautumista/ ja kestoa sen kehityksen kannalta kaikkein tärkeimmästä ajasta, eli heti syntymästä ja ns. vauvaiästä, jossa sen kehittyminen ja suunta on tutkitusti kaikkein merkityksellisin.

    Suorastaan yllätyin, kun kukaan ei kommentoinut kannanottoani millään tapaa tai ottanut asiaan kantaa lähtökohtia etsien, vaan pelkästään sattumanvaraiseen valintaan, jotka ovat uniikkeja ja niiden sisällä on myös jokaisella erisävyiset sisällöt.

    Itse avauksen tekijän kuvauksesta sain sen käsityksen, että hän on tehnyt todennäköisesti 'hyvän/oikean' valinnan hakiessaan itselleen sopivan parin.( Siksi sanon hakiessaan, koska keskimäärin jokaisella suomalaisella on tietämystä, millaisesta kultuurista thai- naiset/miehet tulevat.)

    jk. Itsetunnon muovautumiseen on siis vastuussa yhtälailla äidit/isät ja olosuhteet, joissa he ovat sen vastuun joutuneet kantamaan.
    Siksi ei pitäisi syyllistää ketään sen vuoksi, mitkä' eväät on elämäänsä saanut. Niitähän on paljon muitakin, kuin pelkästään itsetunto.

    Minä näen tässä avauksessa ennen muuta katkeruutta suomalaisia naisia kohtaan. Mies on todettu liian huonoksi suomalaiselle naiselle, ja kun hän on löytänyt thaimaalaisen rakkaan, eivät suomalaiset naiset voi sitä sulattaa. Eivät kaikki näköjään edes täällä palstalla.

    Aivan vastaavia vuodatuksia näkee ulkomaalaisen miehen naineilta naisilta, mutta se erona, että mies avoimesti myöntää, ettei hän suomalaisille naisille kelvannut. Siitä aiheesta ei siis tarvitsisi jatkaa.

    Puutuin keskusteluun siksi, että tämä oli taasen oiva näyte siitä, kuinka matalaksi keskustelu voi mennä: Avaaja rinnastetaan pedofiileihin ja vaimonhalkkaajiin sillä perusteella, että jossakin on väkivaltainen mies hakenut nuoren vaimon thaimaasta.

    Itsetunnon kehittymisestä olen kanssasi samaa mieltä.

    Äänestä

  • myös että kirjoitti:

    tällä palstalla ei ns. kilpailua suvaita, täällä ei saa olla alle 50v, eikä ainakaan kaunis. Viimeistään sillon alkaa karkoitus, kun palstan miehet ihastuu ja tykkää nuoremman naisen jutuista täällä, jolla on parempaakin juteltavaa kuin miesten haukkuminen. Autas jos olet erimieltä ja puolustat miehen näkökantaa! Pakko nauraa tässä kohdin, saa heti koko palstan akkalauman kimppuunsa pusikosta. Hui hai, onneks ei hetkauta!

    kauneuden huomaa tällä palstalla, jos saan kysyä?

    Äänestä

  • Pirre* kirjoitti:

    kauneuden huomaa tällä palstalla, jos saan kysyä?

    galleriassa olevasta kuvasta esimerkiksi.
    Jos ihminen puhuu normaalisti, toista tai itseään ylentämättä tai alentamatta, on se mielestäni kaunista, miestenkin mielestä, olen huomannut.
    Kannattaa siis miettiä minkä vaikutuksen kirjoituksesi tekee (en tarkoita sinua, sinä olet nätti, useimmiten) ettei tarvitse myöhemmin katua, varsinkaan jos kirjoittelee täällä miehiä miellyttääkseen.
    Minä en kirjoittele täällä ketään miellyttääkseni, vaan ihan omaksi huvikseni.
    Ilmeisesti monet naiset jotka ajavat nuorempiaan pois tältä palstalta, kirjoittavat täällä vain miehiä miellyttääkseen, minun ei tarvitse sitä tehdä, etsin mielluummin nuorempaa seuraa, vaikka ei vanhempikaan mies ole pois suljettu minun kiinnostuksistani, riippuen ihan miehestä itsestään. ;))

    Äänestä

  • ja niinku kirjoitti:

    galleriassa olevasta kuvasta esimerkiksi.
    Jos ihminen puhuu normaalisti, toista tai itseään ylentämättä tai alentamatta, on se mielestäni kaunista, miestenkin mielestä, olen huomannut.
    Kannattaa siis miettiä minkä vaikutuksen kirjoituksesi tekee (en tarkoita sinua, sinä olet nätti, useimmiten) ettei tarvitse myöhemmin katua, varsinkaan jos kirjoittelee täällä miehiä miellyttääkseen.
    Minä en kirjoittele täällä ketään miellyttääkseni, vaan ihan omaksi huvikseni.
    Ilmeisesti monet naiset jotka ajavat nuorempiaan pois tältä palstalta, kirjoittavat täällä vain miehiä miellyttääkseen, minun ei tarvitse sitä tehdä, etsin mielluummin nuorempaa seuraa, vaikka ei vanhempikaan mies ole pois suljettu minun kiinnostuksistani, riippuen ihan miehestä itsestään. ;))

    Voihan sitä kirjoitella ihan vain omaksi huvikseen, ja toisten harmiksi..:)

    Äänestä

  • Pirre* kirjoitti:

    Voihan sitä kirjoitella ihan vain omaksi huvikseen, ja toisten harmiksi..:)

    vaan epäilen vahvasti että monet naiset täällä kirjoittelevat muutenkin kuin vain huvikseen ja toisten harmiksi. ;)

    Äänestä

Kun nyt vaan on niin, että en pääse mihinkään siitä ajatuksesta että tämän avauksen on kirjoittanut nainen, niin en vastaa tämän kummempia. Hymyt kyllä syntyi.

Äänestä
  • Faijan luvalla vastaan tähän. Kyl se on ihan kunnon mies. Mä oon sen poika. Äiti meiltä kuoli syöpään jo yli kymmenen vuotta sitten. Isä sai vissiin nää huonot kokemukset suomalaisista naisista, tai naisesta, sen jälkeen. Äidin kanssa ne ainakin oli hyvissä väleissä varsinkin viimeisen vuoden.

    Minä sen sinne Thaimaahan usutin ja yhdessähän me siellä käytiinkin ekan kerran. Tää Noi ei löytynyt mistään baarista vaan soija pellolta. Tulivat vähän auttamaan kun faija päätti käydä yllättäen uimassa vaatteet päällä joessa, eikä meinattu saada sitä ylös mutaista penkkaa myöten. Siellä ne tapas ja varmaan rakastu heti. Mikäs ihme se nyt on. Kuka tahansa suomalainenkin tyttö varmaan heti rakastuis märkään mutaiseen noloon äijän käppänään. Selvähän se!

    Äänestä

  • jälkikasvu kirjoitti:

    Faijan luvalla vastaan tähän. Kyl se on ihan kunnon mies. Mä oon sen poika. Äiti meiltä kuoli syöpään jo yli kymmenen vuotta sitten. Isä sai vissiin nää huonot kokemukset suomalaisista naisista, tai naisesta, sen jälkeen. Äidin kanssa ne ainakin oli hyvissä väleissä varsinkin viimeisen vuoden.

    Minä sen sinne Thaimaahan usutin ja yhdessähän me siellä käytiinkin ekan kerran. Tää Noi ei löytynyt mistään baarista vaan soija pellolta. Tulivat vähän auttamaan kun faija päätti käydä yllättäen uimassa vaatteet päällä joessa, eikä meinattu saada sitä ylös mutaista penkkaa myöten. Siellä ne tapas ja varmaan rakastu heti. Mikäs ihme se nyt on. Kuka tahansa suomalainenkin tyttö varmaan heti rakastuis märkään mutaiseen noloon äijän käppänään. Selvähän se!

    Mukavaa luettavaa, hieno kerronta, kiitos!

    Äänestä

  • jälkikasvu kirjoitti:

    Faijan luvalla vastaan tähän. Kyl se on ihan kunnon mies. Mä oon sen poika. Äiti meiltä kuoli syöpään jo yli kymmenen vuotta sitten. Isä sai vissiin nää huonot kokemukset suomalaisista naisista, tai naisesta, sen jälkeen. Äidin kanssa ne ainakin oli hyvissä väleissä varsinkin viimeisen vuoden.

    Minä sen sinne Thaimaahan usutin ja yhdessähän me siellä käytiinkin ekan kerran. Tää Noi ei löytynyt mistään baarista vaan soija pellolta. Tulivat vähän auttamaan kun faija päätti käydä yllättäen uimassa vaatteet päällä joessa, eikä meinattu saada sitä ylös mutaista penkkaa myöten. Siellä ne tapas ja varmaan rakastu heti. Mikäs ihme se nyt on. Kuka tahansa suomalainenkin tyttö varmaan heti rakastuis märkään mutaiseen noloon äijän käppänään. Selvähän se!

    löysi kiltin naisen sieltä tavallaan avullasi ja että teillä on kaikki hyvin. Lukuunottamatta tietysti näitä kateellisia itsestään epävarmoja suomalaisia, jotka yrittävät tehdä elämästänne epämiellyttävän, mutta niistä ei kannata välittää. Jokainen on itse oman onnensa seppä ja jos joku on onnellinen, on se sitten sitä, eikä kellään pitäs olla siihen nokankoputtamista.
    Osanottoni äitinne kuolemasta ja
    Onnee uudelle perheellenne. :))

    Äänestä

  • jälkikasvu kirjoitti:

    Faijan luvalla vastaan tähän. Kyl se on ihan kunnon mies. Mä oon sen poika. Äiti meiltä kuoli syöpään jo yli kymmenen vuotta sitten. Isä sai vissiin nää huonot kokemukset suomalaisista naisista, tai naisesta, sen jälkeen. Äidin kanssa ne ainakin oli hyvissä väleissä varsinkin viimeisen vuoden.

    Minä sen sinne Thaimaahan usutin ja yhdessähän me siellä käytiinkin ekan kerran. Tää Noi ei löytynyt mistään baarista vaan soija pellolta. Tulivat vähän auttamaan kun faija päätti käydä yllättäen uimassa vaatteet päällä joessa, eikä meinattu saada sitä ylös mutaista penkkaa myöten. Siellä ne tapas ja varmaan rakastu heti. Mikäs ihme se nyt on. Kuka tahansa suomalainenkin tyttö varmaan heti rakastuis märkään mutaiseen noloon äijän käppänään. Selvähän se!

    Kaikkea mitä lukee, joo kyllä aikuinenki ossaa, mistä todistaa että asia on noin.:(

    Äänestä

  • jälkikasvu kirjoitti:

    Faijan luvalla vastaan tähän. Kyl se on ihan kunnon mies. Mä oon sen poika. Äiti meiltä kuoli syöpään jo yli kymmenen vuotta sitten. Isä sai vissiin nää huonot kokemukset suomalaisista naisista, tai naisesta, sen jälkeen. Äidin kanssa ne ainakin oli hyvissä väleissä varsinkin viimeisen vuoden.

    Minä sen sinne Thaimaahan usutin ja yhdessähän me siellä käytiinkin ekan kerran. Tää Noi ei löytynyt mistään baarista vaan soija pellolta. Tulivat vähän auttamaan kun faija päätti käydä yllättäen uimassa vaatteet päällä joessa, eikä meinattu saada sitä ylös mutaista penkkaa myöten. Siellä ne tapas ja varmaan rakastu heti. Mikäs ihme se nyt on. Kuka tahansa suomalainenkin tyttö varmaan heti rakastuis märkään mutaiseen noloon äijän käppänään. Selvähän se!

    Tässä toinen.Perheen äiti sairasteli.Seksi tympi.Isä,62v.lensi kaverinsa kanssa Thaimaahan.Ihastui maahan kovasti.Uusi matka 3kk. päästä.Kesti koko kuukauden.Matkamuisto;24v.Isä erosi äidistä.Nai nuorikkonsa,joka pian erosi isästä.Isä elelee erakkona,surullinen.Äiti asustelee nuoruuden rakkautensa kanssa,niin onnellinen.

    Äänestä

  • jälkikasvu kirjoitti:

    Faijan luvalla vastaan tähän. Kyl se on ihan kunnon mies. Mä oon sen poika. Äiti meiltä kuoli syöpään jo yli kymmenen vuotta sitten. Isä sai vissiin nää huonot kokemukset suomalaisista naisista, tai naisesta, sen jälkeen. Äidin kanssa ne ainakin oli hyvissä väleissä varsinkin viimeisen vuoden.

    Minä sen sinne Thaimaahan usutin ja yhdessähän me siellä käytiinkin ekan kerran. Tää Noi ei löytynyt mistään baarista vaan soija pellolta. Tulivat vähän auttamaan kun faija päätti käydä yllättäen uimassa vaatteet päällä joessa, eikä meinattu saada sitä ylös mutaista penkkaa myöten. Siellä ne tapas ja varmaan rakastu heti. Mikäs ihme se nyt on. Kuka tahansa suomalainenkin tyttö varmaan heti rakastuis märkään mutaiseen noloon äijän käppänään. Selvähän se!

    Kiitos vaan raportista, heh

    Niin ja terkkuja äitipuolelle kans ;)

    Äänestä

  • enkeli-trio kirjoitti:

    Tässä toinen.Perheen äiti sairasteli.Seksi tympi.Isä,62v.lensi kaverinsa kanssa Thaimaahan.Ihastui maahan kovasti.Uusi matka 3kk. päästä.Kesti koko kuukauden.Matkamuisto;24v.Isä erosi äidistä.Nai nuorikkonsa,joka pian erosi isästä.Isä elelee erakkona,surullinen.Äiti asustelee nuoruuden rakkautensa kanssa,niin onnellinen.

    etteikö sillä isällä ole vielä mahdollisuus onneen naisen kanssa, jota se seksi ei tymmi. ;)

    Äänestä

  • enkeli-trio kirjoitti:

    Tässä toinen.Perheen äiti sairasteli.Seksi tympi.Isä,62v.lensi kaverinsa kanssa Thaimaahan.Ihastui maahan kovasti.Uusi matka 3kk. päästä.Kesti koko kuukauden.Matkamuisto;24v.Isä erosi äidistä.Nai nuorikkonsa,joka pian erosi isästä.Isä elelee erakkona,surullinen.Äiti asustelee nuoruuden rakkautensa kanssa,niin onnellinen.

    niin kauan kun henki pihisee, on jokaisella mahdollisuus onneen, eikä yksi onnettomuus koko maailmaa kaada. Voi nimittäin nousta ylös ja yrittää uudelleen, niin kauan kuin henki pihisee, ei pidä lannistua! :)) -G-

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Rakkaus voittaa kuitenkin kirjoitti:

Suomalainen nainen on lyönyt itsetuntoni aivan lyttyyn. Mikään ei ole riittävää. Ympärilleen ei saisi vilkuilla, mutta lähelleenkään ei päästä muuta kuin "velvollisuudesta" joskus, ja silloinkin haukutaan vätykseksi. Halaaminen on lääppimistä. Suuteleminen nuolemista! Viiskymppinen nainen vertaa ukkoja kakskymppisiin uroihin, jolloin sitä on aina, aina, aina kyvytön, ruma, ällöttävä...

Lähdin Thaimaahan karkuun! Löysin ihanan oman kullan, joka arvostaa minua miehenä; suorastaan jumaloi, rakastaa, höpöttää korvaan ihania. Olen onnellinen. Miksen ennen arvannut. Miksei kukaan kertonut. On toisenlaisiakin naisia.

Sitten tultiin yhdessä Suomeen...!!
Mitäs suomalaiset naiset? Irstas vanha ukko! Hyi häpeä! Kauheaa katsoa! Prostituutiota, pedofiili ukko! -Rakkaani on yli nelikymppinen, mutta näyttää nuoremmalta.
Entäs miten suomalaiset naiset suhtautuvat kultaani silloin kun en ole näkemässä?
Rakkaani kysyy: miksi ne on hänelle niin ilkeitä? Ei ne juttele hänen kanssaan. Katsovat päin hetken ja kääntävät katseensa kun hän hymyilee heille. Supisevat keskenään ja vilkuilevat. Mitä ne puhuu?
Miksi hänet jätetään yksin?
En minä voi tehdä rakkalleni tätä! Vien hänet takaisin kotiinsa, ja matkustan hänen luokseen aina kun voin. Näin on parasta. Te, suomalaiset naiset olette syypäitä rakkaani tuskaan. Ette kuitenkaan voita! Sitä iloa en teille anna!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu