Ja tähtikirkkaita öitä

sun täytyy puhua mulle jotakin jos haluat tutustua. Ei muuta.
5362
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

puhua pittää, kun eihän se tutustumisenne muuten onnistu. Toivotaan, että Hän kutsusi kuulee!

Äänestä

aika on puhua,
aika vaieta

Äänestä

Enemmän rakkautta.
Vähemmän sanoja.
Rakkaus on sydämen,
sielun tekoja.

Äänestä

Sanat käy jossakin vaiheessa niin köyhiksi. Sana rakkaus ei merkitse mitään sen oikean tunteen ja sen oikean ilmaisemisen rinnalla.Se on vain sana. Ilman oikeaa läheisyyttä ja oikeaa läsnäoloa ei mistään tule mitään. Mutta jos ei muuta ole niin, minkäs teet.

Äänestä

mutta muista että joskus kauniit teot kertovat enemmän kuin tuhat sanaa. Älä unohda sitä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fairy tales kirjoitti:

sun täytyy puhua mulle jotakin jos haluat tutustua. Ei muuta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu