Ajattelin vielä

Tehdään nyt vielä yksi turha keskustelunavaus niin kaikilla on mukavaa.
3159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Minkälainenhan "sota" tästä vielä syntyy ?
Suuresti huvittuneena tulee joskus näitä palstoja luettua.
Osa tietysti trollaa, mutta ilmeisesti on ihan oikeasti olemassa ihmisiä joille tietokoneen käyttöjärjestelmä on "elämää suurempi asia".

Äänestä

Macin käyttäjät ovat omia pierujaan haistelevia snobeja.

Äänestä

Bill Gates on kunnon kapitalisti ja tekee hyvää.
Steve Jobs on vitun hippi ja ajattelee loppujen lopuksi vain omaa etuaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Macisti kirjoitti:

Tehdään nyt vielä yksi turha keskustelunavaus niin kaikilla on mukavaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu