FX:n ja DX:n ero

Mitä eroo autoilla?
Kori liki samanlainen, "hätspäkkii" tarkotan.

Mikä muuten on se fx ei mainita rekisteriotteessakaa.
2287
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

FX on toyotan käyttämä nimike "hätspäkki-mallista". Tämä DX kuvaa lähinnä vanhemmissa autoissa varustelua, jos nyt sitäkään ihan sana tarkasti. Esim. Itselläni on ollut Corolla FX DX vuosimallia 85.

Äänestä
  • DX lukee sedan autoissakin, se sekoittaa pientä.
    Kiitos vastauksesta, hiukan taas viisastuin:)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tyhmä kirjoitti:

Mitä eroo autoilla?
Kori liki samanlainen, "hätspäkkii" tarkotan.

Mikä muuten on se fx ei mainita rekisteriotteessakaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu