tuokaa tänne korpeen kaikki sudet sieltä hämeenlinnan suunnalta ja kehäkolmosen sisältä. me maaseudun luonnon ystävät kyllä pidämme heistä huolta. jos metsästä loppuu heiltä syötävä niin minulta löytyy aina vihtavuoren kuivamuonaa rautakaapistani. portailla odotellen ruokintalaitteen kanssa."lupus lupus ystävä"
susi kuuluu
luontoon
3
314
Vastaukset
- ase aina käsillä
tuo on oikeeta puhetta!
- ampua saa,
Pihalta, laitumelta, ja vastaavalta yksityisalueelta, siihen antaa luvan tämä perustuslaki, joka menee viherpiipparien ja EU herrojen ja narrien edelle, toivottavasti seuraavat 1000 vuotta vielä.
- lyijjjyä
ampua saa, kirjoitti:
Pihalta, laitumelta, ja vastaavalta yksityisalueelta, siihen antaa luvan tämä perustuslaki, joka menee viherpiipparien ja EU herrojen ja narrien edelle, toivottavasti seuraavat 1000 vuotta vielä.
kun kiinteistövero metsille ja pelloille asetetaan saa omaisuuttaan puolustaa vapaammin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 172413
- 441261
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70907Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää135848- 45841
- 59807
- 42786
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44755Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe164742Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis130694