heippahei..
kaikki puhuu säännöllisestä kk.kierrosta.. mulla se on säännöllisen epäsäännööllinen. 30-36 pvää. Lähes aina 30-34..
kaikki puhuu säännöllisestä kk.kierrosta.. mulla se on säännöllisen epäsäännööllinen. 30-36 pvää. Lähes aina 30-34..
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kiertosi on pitkä, minulle on joskus sanottu että voi olla merkki siitä ettei ole ovulaatiota. Eli oletko käynyt gynellä tarkistuttamassa ettei sinulla ole esim. pco. Kauan ootte nimittäin yrittänyt. Kannattaa tutkia ja kummatkin, koska vikahan voi olla myös miehessä. Meillä vika oli kummassakin.
Mulla itellä oli pco, mutta sitä ei ollu kukaan sanonut mulle ennenku mentiin lapsettomuustutkimuksiin. Sitten se oli kuitenki jonku lääkärin papereihin merkitty. Mulla myös pitkä kierto ollut ajoittain.
Eiks normaalipituseks kierroks kattota jos välillä 21 (vai 23?) - 35..? Muistaakseni.
Niin on mullaki heitelly pillereiden jälkeen ne pituudet (18-30), viimesen puol vuotta kuitenki 25-29.
Ennen pillereitä 'luomu'kierrot oli yleensä jotakin vähän alle 28, keskim. 26 mut vaihteli päivän-pari suuntaan/ toiseen. Normaalisti/ ongelmitta sujui raskaus synnytys! :)
kierto minullakin aina ja samanikäinenkin olen. Kaikki lapset tärpänneet heti kierrosta 1-3. No, te olette vuoden yrittäneet, joten kannattaa mennä tutkimuksiin. Voi olla pieni asia mistä kiikastaa =)