Olen lähdössä 22.1 Fortalezaan. Löytyykö sieltä myös vaatteita isokokoisille naisille; käytän kokoa 44.Kiitos tiedosta!
isoja vaatteita?
loma edessä:)
2986
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
jos etsit "oikeita" vaatteita etkä pelkästään turisti t-paitoja niin isojen valikoima ei ole mikään valtava, mutta löytyy kyllä jonkin verran. Tai siis tämä on kokemukseni Recifestä viime talvelta. Siellä oli ostareissa kauppoja ihan erikseen isoille koolle, alkoin jostain 40 mutta meni kyllä todella isoihin. Ja ihan kivan näköistä, ei mitään mamma muotia. Hinnat oli kyllä aikalailla Suomen tasoa niissä. Sen lisäksi joissa kansainvälisissä liikkeissä oli myös 44 kokoa.
En välttämättä kyllä pitäisi varsinaisena shoppailupaikkana meidän kokoisille tuota maata mutta kyllä sieltä ihan kivojakin vaatteita löytyi.
Moikka,
ei sieltä kyllä löydy meikäläisten kokoa - on enempi brassinaisille tehtyjä hulavaatteita ;)
tosin siellä on se iso jenkkityylinen ostari ja sieltä kyllä löytyy, mutta sen mukaisin hinnoin. Se on jo kokemus sinänsä, kannattaa mennä katsomaan! Ja muista jättää kaikki kultakorut kotiin, siellä pöllitään ketjut kaulalta keskellä päivää!! Mutta muuten se on tosi kiva paikka ja hotellimme Brasil Tropical oli myös hyvä palvelultaan ja sijaintinsa puolesta. Onnea matkaan! Ja muista, ettei Suomesta saa viedä mitään elintarvikkeita sinne -tulli ottaa pois