piratismia kohtaan ON liian "hutera"!!.
Ei piratismia tällä tavoin saada aisoihin!!.
Suomen lainsäädäntö ...
Ihmettelen todellakin ...???.
4
409
Vastaukset
- lainsäätäjät,HERÄTYS!!!.
- edelläkävijä
Siellä viranomaiset kykenevät kontrolloimaan kaikkea nettiliikennettä, siis ihan kaikkea. Eipä ole siellä muutakaan laitonta nettikamaa, kuten kyseenalaisia seksisivuja. Hyvä Kiina! Suomeen ehdottomasti samanlainen järjestelmä. Tosin Kiinassa ei olla kovinkaan kiinnostuneita nettipiratismista vaan ennemminkin siitä, ettei voi googlettaa sanaa "demokratia" tahi "sananvapaus" ellei jopa "ihmisoikeudet"
- Piratismi kuriin Kiinalaist...
samanlainen kuri netti-piratismille,mitä Kiinassa on!!!.
- Sepelvaltimo-Separi
Kiina on paras. :D Tulispa kiinan laki suomeen. :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot403460Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe132848- 282524
- 421997
- 571938
- 161911
- 541831
- 551583
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola101498- 131224