Olen aloittanut kasvissyönnin 9vuotiaana, mutta lopetin kasvissyönnin n. ehkäpä 10w. Jotain pari vuoden päästä aloin taas kasvissyöjäks. Olen siis ollut jotain pari vuot kasvissyöjänä. Mutta pilasin sillä pituuskasvuni ja olen nyt 161,5cm (onko se hyvä?) Ja kuppikokoni on 75A. Syön nyt sellaista ruokaa mistä saa proteiniia, mutta on kuitenkin kasvista. Rintani ei ole vielä kasvanut sen enempää. Niin kasvaahan ne vielä ja kuinka paljon?? Paljon vinkkejä kiitos!!
Rinnat!
Girl-14w
142228
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
ei ne välttis kasva. mulla ei rinnat kasvanu enää kolmentoista ikävuoden jälkeen.
Suomalaisnaisten keskivertopituus on muistaakseni 165cm, eli ethän sinä nyt niin kovin lyhyt varsinaisesti ole. Rintasi myös melko varmasti kasvavat vielä. Mullakin ne ovat vielä parinkin viime vuoden aikana kasvaneet (täytän tänä vuonna 18).
Suomalaisnaisen keskivertopituus on muistaakseni jotain 161cm-163cm. NIIN! Ja miesten jotain 177 tai sinne päin.
"Suomalaisnaisten keskivertopituus on muistaakseni 165cm"
"Suomalaisnaisen keskivertopituus on muistaakseni jotain 161cm-163cm."
"Muistaakseni"...molemmat ollaan yhtä epävakuuttavia :D. Ja mitä tuohon miesten pituuteen tulee, mulla on sellanen mielikuva että se oli 175cm mutta voihan se olla että pituuksien ka on noussut, sillä muistaakseni luin nuo tiedot jostain todella pitkä aika sitten.
mä olen tasan saman pitunen :) ja oon 15w enkä kasva enään. Mua ei pituus häiritse ollenkaan. On itseasiassa kiva olla näin lyhyt. Mut mun rinnat on vieläkin pienemmät kun sulla. 75AA se kyllä harmittaa..
Oon 17 ja rinnat on 75A ja oon iha tyytyväinen niihin.
Jos haluut ne isoks ni rupee mättämään e-pillereitä, kyllä se siitä sitten.
Ja ruokaa kauheesti etkä oikei liiku, niin no enpä nii tuosta tiiä onko nii vaikuttavaa mut jos kerran haluut ne isommaks ni pillereitä vaan.
Tosin en ite haluis ees näitä isommaks ku ei ois kiva jos ois riippu tissit.
Ja jos poikia pitää ruveta ajattelemaan tässä rinta asiassa ni näin henk.koht. jos ei jolleki kundille kelpaa just sellasena minkä näkönen oon ni mun puolest se saa sit lähtee menee.
Oon kuullu et on sentää täs maailmas viel miehiäki jotka tykkää enempi et naisil on pienet tissit ku et semmoset tosi isot
Pienet tissit on todellakin paremmat, A-kuppi on hyvä ja AA-kuppi on minusta paras.
mullakin on aika pienet tissit niin saako jos käyttä e-pillereitä niin isommat?
Joo luultavasti saat isommat tissit mielialanvaihtelut ja muut e-pillerin sivuvaikutukset... Kannattaa miettiä ehkä pariin kertaan että kannattaako ruveta syömään MITÄÄN pillereitä jos ei oo kehoonsa tyytyväinen. Ja kyllä ne tissit vielä kasvaa.
Tämä on tosin vain minun nöyrä mielipiteeni, joten jos tuntuu siltä että pitää popsia pillereitä niin... silloin niitä kait pitää popsia
Joillakin naisilla (ei kaikilla!) e-pillerit aiheuttavat vähäistä rintojen turpoamista. Muutos ei yleensä ole kovin huomattava, ja kun lopetat pillerit niin se turvotus lakkaa. Eli ei kannata pillereitä hankkia pelkkien rintojen takia.
mullakin on vaan 75AA...ja oon tosi tyytyväinen!!!!
hommaa silikonit
Sinulle aivojen vaihto olisi hyvin tähdellistä!
Mulla A70-kuppi ja oon tyytyväinen. Kasva kakara.