Bemari ei ole auto

Justin Case

...Volvon rinnalla. S60 on paljon parempi ajokki kuin BMW 5-sarja. Bemari on kova, askeettinen lauta, Volvo tosi mukava, jykevä ja hiljainen. Näin oli pakko todeta kun ajelin koeajot molemmilla. Volvon valitsen.
Sitäpaitsi bemarissa on valtavasti vikoja, näin sanoi naapurin mies.

14

2706

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mensa

      No voi sinua tyhmää ja köyhää...

      • Joon"s

        Joskus on vaan niin tiukkaa


    • pohjalevy

      Eikös S60sessä ole mondeon pohjalevy? Ennemmin ajaisin vaikka opelilla kuin fordilla.

    • USa suckaa

      Jenkkiautot on kuitenkin kaikkein paskimpia !

    • asiantuntija

      Ja sinä ette tiedä autoista yhtään mitään. Ja jos ei ole enemmälti BMW:llä ajanut on turha puhua. Volvo on tänä päivänä kuin mikä tahansa kottero, sarjatuotettu massatarvike. BMW:ssä on vieläkin jäljellä jotain omaa jonka tuntee jonkun ajan kuluttua. Minulla on kokemusta vanhemmista Volvoista enemmälti jolloin ne olivat vielä Volvoja. Paras omistamani auto on ollut BMW, jouduin vaihtamaan merkkiä kun työurani tuli päätökseen, ajaisin vieläkin jos voisin.

    • 567890

      Mää tahdon mukaan leikkiin... voi itku, pitää mennä kotsaan. Munkin mielestä volo om parempi kuin bmv. Moikka

    • käyttöautoa

      ympärivuotiseen ajoon Suomen olosuhteissa. Bemarin jäykkä alusta (ainakin omassa)paakkuisilla teillä ei tee ajokokemuksesta nautittavaa.
      Volvon pehmeä alusta taas sopii tähän tarkoitukseen hyvin ja siihen on varmasti pyrittykin toisin kuin BMW:ssä, jota ei ole mielestäni suunniteltu Suomen huonokuntoisille talviteille.
      Toinen tilanne on asvalttitiet, jossa BMW on elementissään ja jolloin hyvän auton hyvät ajo-ominaisuudet tulevat esiin. Silloin BMW:llä ajaminen on ajonautinto.
      Oma ratkaisuni on, että ajan talviajot pieniruokaisella Nissanilla huonoilla teillä ja kun kevät tulee niin kaivelen tallin perältä Bemarin.
      Ehkä omalaatuinen ratkaisu, mutta jokainen taaplaa tyylillään, mutta siitähän ei ollut alunperinkään kyse.

    • frage

      oli uusi bemari,mut ei pitänyt sitä vuottakaan oli vikoja aika paljon,

      • vikana oli

        että ei pystynyt maksamaan sitä!! :-)

        Buahahahaahahahahaa...


      • aikuiset miehet
        vikana oli kirjoitti:

        että ei pystynyt maksamaan sitä!! :-)

        Buahahahaahahahahaa...

        lähtekö noin alkeelliseen provoon mukaan.

        Siinä on aivan liian monta asiaa pielessä...


    • Pikkuautoon tottuneena varmasti kokoluokkaa suurempi BMW 500-sarja tuntuu aluksi oudolta.

      Parempi vertailukohta S60:lle olisi BMW 300-sarja, joka sekin on tiloiltaan ja kooltaan isompi.

      Vasta S80 pääsee hädintuskin viissatasen bemun kokoluokkaan.


      Master Eq

    • näyttää...

      ...ikivanhalta jo uutena. Milloin tuo S60 on esitelty? Varmaan jotain 7 vuotta sitten eikä uudesta mallista ole tietoakaan.

      • - - - - -

        Suomessa on liian kovat verot (sekä palkka- että auto).
        Ei tällainen väittely muuten olisi mahdollista.

        Pitäähän vasemmisto poliitikoiden (SDP, vihreät ja mitälie) jollain tavalla päästä vielä pätemään ja olla kansan yläpuolella.

        Eihän kukaan järkevä edes luule että joku ikivanha pikku Volvo olisi edes läheelläkään 3-sarjan, saatikka sitten 5-srajan Bemaria.

        Eihän Volvo ole edes saanut uuden S80-sarjan automaattilaatikkoa toimimaan.

        Voivoi


    • Krematorio

      niinpä niin, Volvo, Belgialainen ahdas paukkulauta vaihtui BMW 325xi Touringiin. Kalliiksi tuli, muttei kaduta pätkääkään. Eroa on autoilla kuin mansikalla ja paskanmarjalla. Volvo on iso päältä, mutta pieni sisältä, Bemarissa huomattavasti enemmän tilaa !! Vollessa paljon kiusaavia pikkuvikoja, vaikka ajettu 35000. Pitäs varmaan kieltää tuonti Belgiasta....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      60
      4996
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      36
      2269
    3. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      61
      2144
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      219
      2122
    5. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      214
      1347
    6. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      18
      1148
    7. Joko luovutat

      Mun suhteen?
      Ikävä
      89
      956
    8. Taas joku junan alle

      Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai
      Loimaa
      47
      933
    9. Jalat alta

      Multa kun veit 😎 👘 🦵🦵🤏
      Ikävä
      66
      887
    10. Harmittaa...Lampsiinjoen sillat

      Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v
      Imatra
      12
      859
    Aihe